stolik pod tv i sprzęt hdtv - projekt

Hawkmoon

New member
Witam, nie wiem czy to właściwe miejsce na tego rodzaju temat (jeśli nie proszę o przeniesienie go we właściwe miejsce).

Otóż w nieodległej przyszłości zamierzam zakupić sobie tv LCD lub plazmę o dość sporych gabarytach (46-52"). W związku z tym zaistniała potrzeba abym zainwestował także w odpowiedni mebel gwarantujący mi optymalne ustawienie tego sprzętu wraz z okalającym go osprzętem (ampli, tuner sat, dvd, kolumna centralna, pc a w przyszłości i konsola/e). Ponieważ nie lubię mebli pod standardowego klienta, chcę sobie sam takowy zaprojektować i złożyć (nie jest to wcale takie drogie jakby się komuś wydawało, a dostosowanie do własnego wnętrza jest wtedy perfekcyjne). Tu jednak pojawia się mały problem.

Otóż z braku doświadzenie w posiadaniu takiego tv, nie do końca mam pojęcie jak najlepiej taki stolik mógłby wyglądać. Mam pewien koncept, ale chciałbym przeczytać opinie doświadczonych użytkowników a najchętniej zobaczyć jak wyglądają wasze stoliki. W związku z tym mam prośbę, abyście umieszczali tutaj zdjęcia swoich stolików i w miarę możliwości opisali ich największe wady i zalety. Bardzo by mi to pomogło w ustaleniu ostatecznego kształtu. Ze swojej strony obiecuję, że jeśli uda mi się coś ciekawego wymyślić podzielę się tutaj z Wami swoim projektem. (pewnie, jeśłi nie będzie to coś ciekawego to też się podzielę :p)

Z góry dzięki za odzew, jednocześnie proszę zamieszczajcie zdjęcia nawet jeśli wasze stoliki nie będą odpowiadać mojemu sprzętowi (zawsze to jakaś podpowiedź co do wyglądu).
 

Skibus

New member
Może absolutnie dowolnie wyglądać.
Pamiętaj jednak, że musi być stabilny i najlepiej dość ciężki. Mocowanie pod uchwyt porządne i raczej nie z płyty meblowej ( za miekka, może popękać, albo wyrwac wkręty mocujące ). W końcu TV jest dość ciężkie.

U siebie planuję zrobić stolik z 2 słupków stalowych 150x150x1500 mm przyspawanych do solidnej podstawy ze stali. Pomiędzy słupkami 2 półki szklane ( szer 450mm ). Stolik zamierxzam dociążyć suszonym piaskiem wewnątrz słupków ( przesunie to środek ciężkości niżej i zwiększy stabilność ). Całość malowana proszkowo na czarno. Nie wiem jeszcze jakie nóżki, ale napewno z regulacją wysokości.

Oczywiści epowieszenie na ścianie było by bardzo fajne, ale u mnie nie mam takiej możliwości.
 

Hawkmoon

New member
u mnie też powieszenie na ścianie nie wchodzi w rachube (ściana gipsowa), więc pozostaje stolik, interesuje mnie jednak na razie przede wszystkim design, więc jeśli macie zdjęcia swoich stolików to zamieszczajcie je tutaj.

PS: skibus masz może jakiś rysunek koncepcyjny chociaż tego stolika?
 

iqpablo

New member
ja chce sobie sprawic takie mebelki:
img_584_mid.jpg


img_598_big.jpg



a jak ty nie mozesz powiesic na scianie to mozesz sobie sprawic takie mebelki:

img_576_big.jpg
 
Do góry