Sterowanie mediaplayerem z komputera bez włączania TV

jeżyk

Member
Witam.
Jeżeli to nie problem to proszę o informację, który z mediaplayerów posiada możliwość sterowania z komputera podłączonego do tej samej sieci co mediaplayer.

Chodzi o to aby z poziomu komputera znajdującego się w domowej sieci wifi wyszukać i "odpalić" muzykę z zasobów na dysku bez potrzeby włączania TV.

Obecnie funkcję mediaplayera spełnia u mnie ps3 a pliki muzyczne pobiera z sieciowego NAS 200 Linksys-a.
Niestety aby wybrać muzykę z zasobów konieczne jest włączenie TV i ps3...

Z góry dziękuję za pomoc.
 

jeżyk

Member
Kirek50 - bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czy jakiś model ma szczególnie przyjazne menu obsługi przez komputer - lub odwrotnie jakich modeli się wystrzegać. Chodzi mi o obsługę plików muzycznych.

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy jakiś model ma szczególnie przyjazne menu obsługi przez komputer - lub odwrotnie jakich modeli się wystrzegać. Chodzi mi o obsługę plików muzycznych.

Jeżeli chcesz mieć największe możliwości sterowania funkcjami odtwarzacza przez interface web z komputera, to najlepszym wyborem byłby firmware Asusa O!Play lub AC Ryana. najprostsze i najtańsze rozwiązanie jest takie: kupujesz za 200 lub mniej złotych na Allegro lub gdzieś indziej fajny playerek firmowany jako Conrad (jest na forum wątek o Zinwellu i klonach, to identyczne konstrukcje, poczytaj i wszystkiego się dowiesz http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/66121-zinwell-zin-5005hd.html), flaszujesz firmware O!Play lub inny Ci pasujący(możesz sobie dobrać metodą prób i błędów - te konstrukcje przyjmują od cholery fw: Hyundai, briteView, Zinwell, AC!Ryan, Asus, IBT, Patriot, Astone i inne - tylko oczywiście odpowiednie wersje) i masz player dokładnie z tym samymi funkcjami, co urządzenia na Realteku 1073DD C+ sprzedawane po 500 zł.
 

jeżyk

Member
Witam ponownie.
Zakupiłem Conrada - wgrałem oprogramowanie cinematube_sdk4_oficial_custom_rev02_pl.
No i pięknie jest tyle że za Chiny Ludowe nie mogę sterować Conradem z poziomu compa :(
Po wpisaniu adresu IP Conrada pojawia się strona logowania: username i password - co tam wpisać?

Przepraszam za może bzdurne pytania ale... liczę na pomoc :)

Z góry dziękuję za wytłumaczenie jak odpalić na kompie sterowanie muzą - bez potrzeby włączania TV i zabawy pilotem (bo w sumie o to najbardziej mi chodzi).

Pozdrawiam

PS: próbowałem różnych softów i ten wydaje się całkiem przyjazny. Soft z Asusa O!Play (HD2_1.12.06_rev3.2_blue_skin_plus) może i fajny ale pilot conrada jest przy nim martwy - więc go nie miałem jak sprawdzić (logitecha nie posiadam), soft AC!Ryan (ACRBO_v7.4.4.r5440_CT_rev3) zamulał.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Hasła pewnie są jakieś standardowe: admin, admin, root, root. Pewnie wszystko jest na forum briteView (Product Support • View forum - Mods and Customizations). W innych sprawach skorzystaj też z Moservice (dotyczy fw Asusa moServices • View forum - About Asus O!Play), tu jest modowany fw briteView Free File Hosting Made Simple - MediaFire, czytaj też na naszym forum wątek Zinwell.

Żeby działał pilot przy ostatnich fw O!Play trzeba przez telnet wrzucić irfake.conf. Wersja na CinemaTube Asus OPlay HD2_1.12.06_rev4.1 jest już z irfake. AcRyan trzeba sobie dobrze skonfigurować, dorzucić plik swap na dysk i chodzi jak burza.
 

jeżyk

Member
Zadziałało :)
Soft Cinematube_Asus OPlay HD2_1.12.06_rev4.1 z irfake do tego program ze strony asusa O!Direct i działa :) dokładnie tak jak na filmiku O!Direct - The new, useful streaming function of ASUS O!Play media player - YouTube

Sterowanie nie jest może superwygodne (brak klawiszy typu play, pause, ..., brak playlisty, itp) - ot po prostu zaznaczamy kawałek / kawałki które mają grać i pod ppm odpalamy.

PS: wielkie podziękowania dla Kirek50 - za pomoc i cierpliwość na PW.

Edit: nie ma tragedii ze sterowaniem gdyż normalnie działa pilot (play, pause....) więc jest całkiem, całkiem :)
 
Ostatnia edycja:

Karuzelnik

New member
Proszę o dokładną podpowiedź jak skonfigurować soft AcRyan aby połączyć Conrada z O!Direct. Jak i gdzie dorzucić plik swap?

pozdrawiam,
Paweł
 

jeżyk

Member
O!Direct współpracuje z softem ASUSA OPlay.
Z drugiej strony wygodniejsze niż O!Direct sterowanie Conradem z kompa zapewnia Windows Media Player (DLNA)
 

Karuzelnik

New member
Witam,

bardzo proszę o bardziej szczegółową radę. Skoro WMP umożliwia sterowanie Conradem, to które 10 cz 11. Czy istnieje taka możliwość w poczciwym XP czy wymagana jest Siódemka. Czy potrzebna jest jakaś nakładka, itd...?

pozdrawiam,
Paweł
 
Do góry