Stereoscopic Player przycina obraz

szaman154

Member
Witam
Mam pytanie odnośnie odtwarzania materiału SBS 1920x1080p na projektorze z komputera w Stereoscopic playerze , mianowicie podczas odtwarzania obraz trochę tak skacze ( szarpie) w odtwarzaczy mam ustawione na page flipping. W necie wyczytałem że to prawdopodobnie wina za słabego komputera. Mój procesor to Intel Core 2 Duo E7500 i czy ewentualnie zmiana na Intel Core 2 Quad Q6600 coś w tym pomoże.

Pytam Was bo może ktoś spotkał się z tym problemem.
Oglądanie z takimi przycinkami jest bardzo denerwujące, chyba że to jest jakaś inna przyczyna.
 

szaman154

Member
Czy naprawdę nikt z Was nie wie jaka to może być przyczyna? Czy nikt nie spotkał się z taką sytuacją?
Bardzo proszę o jakąś odpowiedź, bo nie wiem czy mam zmieniać procesor czy nie.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam
Mam pytanie odnośnie odtwarzania materiału SBS 1920x1080p na projektorze z komputera w Stereoscopic playerze , mianowicie podczas odtwarzania obraz trochę tak skacze ( szarpie) w odtwarzaczy mam ustawione na page flipping. W necie wyczytałem że to prawdopodobnie wina za słabego komputera. Mój procesor to Intel Core 2 Duo E7500 i czy ewentualnie zmiana na Intel Core 2 Quad Q6600 coś w tym pomoże.

Pytam Was bo może ktoś spotkał się z tym problemem.
Oglądanie z takimi przycinkami jest bardzo denerwujące, chyba że to jest jakaś inna przyczyna.
Przycina cały obraz, czy tylko ruchome obiekty(np. podczas ruchu kamery w lewo lub prawo)?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Prawdopodnie to Judder. Niestety 25fps to za malo dla ludzkiego oka i przy ruchu kamery, czy obiektow na filmie widzimy takie przeskoki. Z tego co wiem to efekt ten moze byc wyeliminowany poprzez funkcje "motion detection"(czasem inaczej nazywane) na projektorze jasli takowe cos posiada), lub, jesli puszczesz filmy z kompa, odtwarzaczem (np. CristalPlayer) ktory taka wlasnie funkcje posiada. Wymaga to jednak procka min. 3 - 3.5 ghz.
Funkcja "motion detection" generuje i wstawia dodatkowe klatki podzczas wyswietlania filmu, zwiekszajac fps. Ponoc potrzeba min 100fps by judder byl niezauwazalny, ale jak to jest do konca to nie wiem.
Sam tez widze ten efekt na Epsonie TW5900, ale jak doczytalem jest to widoczne na wiekszosci niskobudrzetowych projektorow. Jedynie Panasonic PT-AE4000 i zdaje sie JVC`ki potrafia niwelowac ten efekt.
 

szaman154

Member
Witam ponownie.
Widzę ,że problem skaczącego obrazu dotyczy tylko mnie i nikt nie wie jak to rozwiązać.
Dlatego zdecydowałem wymienić mojego Radeona 4870 na coś innego być może to rozwiąże mój problem z odtwarzaniem 3D.

No i tu właśnie mam do Was pytanie jaką najlepiej kartę graficzną kupić, żeby to wszystko pociągła.
 
Ostatnia edycja:

szaman154

Member
Dziękuję Wszystkim za pomoc.
A tak dla potomnych to jakby ktoś miał podobny problem , to proponuję zrobić sobie porządek z kodekami w systemie.Mnie właśnie to pomogło.
 
Do góry