Stereo z Jamo C405 + Budżetowe KD

zibizeb

New member
Witam.
Blisko 2 lata temu stałem się posiadaczem KD w skład którego wchodził: Denon AVR-X1000, prosty DVD Pionier DV-3022V i zestaw głośników Jamo C 405 HCS 3. Po dwóch latach użytkowania wymagania co do dźwięku przestrzennego ten zestaw zaspokoił, jednakże mam pewien niedosyt co do odsłuchu muzyki w stereo.
Po pierwsze odtwarzacz Pioniera jest wyraźnie słyszalny przy cichym odsłuchu (słychać szum wirującego krążka), a po drugie ulubionej przeze mnie muzyce lat 80, muzyce filmowej i Rocka brakuje tego czegoś. Eksperymentowałem w ustawieniach i po wyłączeniu połowy filtrów w amplitunerze charakter muzyki się polepszył (główne źródła odtwarzania muzyki to w przybliżeniu: CD -20 %, Radio (analog i internetowe) -30 % i USB (flac, mp3) -50 %.
Lecz nadal czuje że to nie jest to, czego chcę.

Reasumując, postanowiłem zmienić AV Denona na coś innego. I tu oczekiwałbym podpowiedzi i ukierunkowania doświadczonych forumowiczów.

Budżet jakim będę mógł dysponować to 4 tyś (max. 4,5 tyś). Zakup nie wcześniej niż XI – XII. br. Pokój o wymiarach 4m x 4,5 m. Zestaw kolumn bezwzględnie pozostaje i pod nie szukam sprzętu, który zagra nie gorzej niż do tej pory w KD, a o wiele lepiej w stereo.
W pierwszej chwili zastanawiałem się nad wymianą amplitunera na mocniejszy + odtwarzacz Blu-Ray, ale przeglądając forum i zaznajamiając się z opiniami wolałbym połączyć budżetowy amplituner KD (z wyjściem PRE-OUT) wraz ze wzmacniaczem stereo (z wejściem MAIN-IN).

I wersja (amplituner + blu-ray)
- yamacha rx-v777 + yamacha bd-s677
- yamacha rx-a840 + yamacha bd-s677
- denon avr-x3100 + denon dbt-1713
- marantz sr5009 + marantz UD5007

II wersja
(amplituner [tani z wyjściem PRE-OUT]: yamacha rx-v777 / marantz nr1505, nr1506, nr 1605)
+ wzmacniacz + cd)
- bc acoustique ex-322d + Cd ex-602
- Indiana line puro 500 w + cd Line Puro CDP

Lub używane
Music Hall A 35.2, Marantz pm 7004, audiolab 8200 a, atoll In 80 se -z tanim Cd np. denona

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Na ukierunkowane odsłuchy będę mógł wybrać się do Olsztyna -60 km, Torunia -120 km lub Gdańska -130 km.
 

zibizeb

New member
Mam nadzieję, że może w końcu ktoś podzieli się swoim doświadczeniem.
Czy kolumny Jamo C405 są warte łączenia z w/w wzmacniaczami stereo, czy wręcz przeciwnie wystarczy "mocny" amplituner bo więcej z nich nie da się "wycisnąć - usłyszeć"

Jeszcze raz zapraszam do dyskusji.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ale konkretnie z którymi wzmacniaczami ? .Czego Ci brakuje w brzmieniu kolumn Jamo - basu ,przestrzeni ,przejrzystości ,muzykalności .Jeżeli kolumny musza ewidentnie zostać to trzeba poszukać takiego urządzenia ,które pozwoli z nich wydobyć satysfakcjonujący dźwięk
Trzeba też mieć świadomość że same kolumny mogą mieć ograniczenia w pewnych aspektach i na nawet na siłę nie uda się tego wydobyć
 

zibizeb

New member
Tak jak na początku wspomniałem kolumny z obecnego systemu są najmocniejszym punktem, więc raczej chciałbym się skupić na wymianie amplitunera Denon x-1000. Zdaję sobie sprawę że jest pewnie wiele kolumn które lepiej zagrają w stereo, lecz na ograniczony budżet postanowiłem je pozostawić do nich dobrać lepszy amplituner lub wzmacniacz stereo połączony z amplitunerem KD.
Co do odsłuchu stereo to nie czuję zauważalnej różnicy pomiędzy mp3 a flac. Bas z cd jest ok. Brakuje chyba trochę szczegółowości. Muzykalność jest ok. Natomiast bas z USB (mp3 i flac) jest czasami jakby zbyt natarczywy wymykający się z pod kontroli.
Przepraszam za lakoniczny opis ale nie potrafię dokładnie opisać braków w muzyce słownictwem audiofilskim.

PS. Muzyka z mojego prostego DVD pioniera gra w filmach najlepiej, następnie w cd a z USB jest sporo gorzej.
 

zibizeb

New member
Wracając do tematu.
Sprzedałem amplituner denona avr-x1000 i obecnie przygotowuję się do kompletowania sprzętu.
Pytanie.
czy do w/w kolumn 5.0 Jamo C405 HCS 3 pasować będzie następujący zestaw:
marantz pm7004 (używany) + marantz cd6003 (używany) + marantz nr 1605 (nowy).
Zależy mi na KD, a przy tym na niezłym stereo

z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
Do góry