Stereo-Uniwersalne

wawa69

New member
Noszę się z zamiarem zakupu sprzętu 2.0 z przeznaczeniem do muzyki (60%) ale też do filmów,TV i gier(PS3)
Pokój na bazie kwadratu (20m/kwadr).Muzyka głównie elektroniczna poczynając od Tangerine Dream,Klaus Schulze,Kraftwerk do New Romantic,SynthPop,Depeche Mode,Rock Industrialny,Indie Rock,Electro.Większość muzyki mam na MP3 i FLAC i trochę na CD.Do tego sporo koncertów na DVD i w MKV(720p,1080p).Jako źródła dźwięku i obrazu mają służyć Xtreame Sidewinder 3,DVD i BluRay(PS3),tuner N-tv.
Skłaniam się ku amplitunerowi bo zależy mi na radiu z sieci.Po przeczytaniu wielu postów na forum i przeliczeniu budżetu (5 tys.)skłaniam się ku zestawowi:
1.Harman Kardon 3490+JBL Studio 190+ewentualnie jakieś CD
2.Harman Kardon 3490+MA BX6
Audiofilem nie jestem,Xtreamer jako źródło dźwięku też pewnie nie powala,dlatego zastanawiam się czy jest sens wydawać pieniądze na BX6,czy lepiej kupić kolumny o 1tys.tańsze(JBL) i dołożyć do CD.Od razu mówię,że na odsłuchy nie mam szans dlatego muszę zaufać bardziej doświadczonym użytkownikom forum.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co podałeś wybrałbym zestaw HK3490+MA BX6 i do tego cd od Harmana (HD 980). Pogadaj z Blackninja możliwe że zmieścisz się w 5tyś lub naznacznie przekroczysz.
 

wawa69

New member
Ceny na których się opierałem to były te z tych ogólnie dostępnych.Jeżeli bym się zmieścił w tym budżecie z BX6 i CD to byłby dla mnie spory skok technologiczny porównując z posiadaną 20-letnią"wieżą"Technicsa.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Drogi jest Wasz kolega "Blackninja" - w moim przypadku ampli 3390 Harmana 1099zł + CD Harman HD 980 699zł
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie muszę być dla wszystkich tani :)

wawa69 bx6 to kolumny bardziej neutralne i stonowane, nie sypię wysokimi i basem po uszach, w Studio 190 jest odwrotnie ale nadal wszystko w ryzach.

Przy muzyce której słuchasz, a także niewyrafinowanym źródle przyjemniej zagrają JBLe.
 

wawa69

New member
Jak słusznie napisał blackninja źródło dźwieku nie jest wyrafinowane,a rodz.muzyki której słucham należy raczej do dynamicznych,dlatego kolumny też mają być bardziej dynamiczne niż subtelne.Po co mi kolumny za które więcej zapłacę i których możliwości nie wykorzystam.
Do jakiego rodz.muzyki pasują kolumny Paradigm Monitor 9v.7 czytałem o nich dużo ciepłych opini.
Kolumny Klipsch RF62 przekraczają mój budżet.
 

wawa69

New member
Kupione!Dziękuję DeeBass za pomoc w podjęciu decyzji w sprawie wyboru kolumn(Paradigm Monitor 9v7) i blackninja za dobre ceny.Na pierwsze doznania słuchowe muszę niestety w związku z remontem poczekać jeszcze 2tyg.Pozdr.
 
Do góry