stereo max 3500tyś

mikebrovske

New member
Witam.
Chciałbym prosić o nakierowanie i pomoc w zakupie zestawu stereo.

Czytam wszystkie pokrewne tematy, ale nie potrafię się na nic zdecydować, jak dla mnie jest tego za dużo.
Generalnie zestaw będzie służył do oglądania TV(narzeczona), powiedzmy w 70%, pozostałe to muzyka. (ja)
Tu zaczynają się dla mnie schody, ponieważ jestem strasznie wybredny, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki.
Rock jest podstawą, ale mam dni kiedy katuję się drum'n'bassem, to w sumie główne nurty, którymi raczę moje uszy. Nie muszę wymieniać pokrewnych,których słucham, gdyż uważam, że wszystko obok jest podobne.
Lubię słuchać muzyki głośno z dobrym bassem, jak ma być cicho w domu to przechodzę na słuchawki.
Nasz salon ma około 20m2.
3500 tyś - to cena maksymalna, którą jestem w stanie wydać na zestaw wzmacniacz + kolumny + kable.
Wszystko będę brał na raty, więc najlepiej, gdyby ktoś mi podpowiedział sklep w którym , mógłbym zakupić wszystko za jednym razem.

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt wymagający w swojej prośbie, ale już mam taki mętlik w głowie, że nie potrafię się z tym odnaleźć.
Bardzo proszę o pomoc w temacie i pozdrawiam.

P.s.
Zacząłem od oglądania kolumn, nigdy ich nie słyszałem oprócz ostatniego linku.
Pierwsze, które robią na mnie wrażenie, że będzie ostro "tonsil zeus"
Podejrzewam, że mimo wszystko narzeczona nie zgodzi się czegoś takiego wstawić do domu.
Drugie, które przykuły moją uwagęDRAGONAUDIO najnowszy model EMPEROR 23
Te się podobają mojej kobiecie, ja nie potrafię powiedzieć na ich temat nic.

Trzecie, zwróciły moją uwagę ze względu na cenę i markę: "Yamaha kolumny podłogowe NS555"

Kolejne, "Jamo S608", zwróciły moją uwagę , ze względu na to, że przypadkowo zostały mi zaprezentowane w sklepie, lecz był to zestaw ampiltunera + odtwarzacz z kolumnami o niższym modelu:
"Pioneer DV-420, VSX-920K, Jamo S 606 HCS 3"
- szczerze powiedziawszy jak to usłyszałem, to moja mini wieża sonego lepiej gra niż ten zestaw za 4,5 k.
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
W tej cenie :
Tonsil MAestro II za 1500 +
Ampli HK 3490 za 1600 .
Zeusy i podobne temu wynalazki sobie odpuść:)
M
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będziesz miał naprawdę extra zestaw :
Harman 3490 i najnowsze kolumny JBL Studio 180 lub Kefy C 7
 

mkk1

New member
kiki ,
chciałbym usłyszeć C7 w d'n'b i pokrewnych gatunkach :)
Do autora tematu : sprzęt jest w miarę popularny , nic nie zastąpi odsłuchu
M
 

mikebrovske

New member
kiki ,
Do autora tematu : sprzęt jest w miarę popularny , nic nie zastąpi odsłuchu
M

Gdybym miał możliwość odsłuchu połowy sprzętów proponowanych w tym przedziale cenowym, to bym tematu nie zakładał.

Czy te kolumny JBL Studio 180, są w stanie "przygrzmocić" ? :p
Nie znalazłem żadnych opinii o nich, za to dużo opinii negatywnych na temat wzmacniacza proponowanego przez Was.
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
cóż , słuchając 3490 nie usłyszysz brzęku muchy nad lewym uchem skrzypka w trzecim rzędzie :) ale chyba Ci o to nie chodzi :) do domu , jako tzw entry level jest ok . do tego w miarę funkcjonalny : wejścia cyfrowe , wyjście na suba ...
studio są w miarę nowe , nie słuchałem ich . ale znając jbl i poprzednią serię es , to podejrzewam że grzmotnąć potrafią ....ale niewiele więcej
M
 

mikebrovske

New member
cóż , słuchając 3490 nie usłyszysz brzęku muchy nad lewym uchem skrzypka w trzecim rzędzie :) ale chyba Ci o to nie chodzi :) do domu
M

Zgadza się w 100%, maniakiem wrażeń słuchowych nie jestem, na sprzęt, który przenosi w "inne stany świadomości" mnie najzwyczajniej nie stać.
Bardzo dużym plusem, dla mojej narzeczonej, tego amplitunera jest to, że posiada radio.
Po wcześniejszym zapoznaniu się, mniej więcej, z opiniami użytkowników i moich możliwości lokalowych, stwierdziliśmy, że zakup KD będzie błędem.
Więc ten HK, jest dobrym pomysłem, żeby zawrzeć kompromis.
Na dzień dzisiejszy posiadamy jakąś starą mini wieżyczkę SONY podpiętą pod TV i AiWa pod komputer.
Chciałbym chociaż na początek wejść w posiadanie sprzętu, który po dotychczasowych kilkunastu latach męczenia się z mini wieżą, sprawił, żeby mi się pojawiła chociaż "gęsia skórka".
Jak już wcześniej napisałem gatunkowo jestem troszkę rozdarty począwszy od Metallica, KingOfLeon, G'n'R, Illusion, po Amon Tobin, Panacea, inne ciężkie i lekkie brzmienia d'n'b.
Więc lubię grzmotnięcie bassem i żeby było głośno.

Chętnie wybrał bym się do jakiegoś punktu odsłuchowego, lecz poza Media Marktem i innymi tym podobnymi marketami w 3mieście nie znam.
W marketach zaś dotychczas proponowano mi zestawy podpięte pod amplitunery do KD i jak już wspomniałem to totalna porażka jak dla mnie.
 

grzeseik

New member
ja bym zapolowal na uzywane paradigm studio 20 i do tego dokupil jakis uzywany wzmak. energii i dynamiki ze hoho...
 

grzeseik

New member
sprzet audio jest zazwyczaj zadbany - szczegolnie ten ciut powyzje najtanszych. ja swoje kolumienki dostalem z kartonem, paragonem, wszystkimi dokumentami itp. gdybym powiedzial zonie ze sa ze sklepu i tylko karton otworzylem zeby obejrzec to na pewno by uwierzyla ;) choc takich kancikow nie chce propagowac! czesto mozna towar obejrzec (szczegolnie w komisach)... no ale ryzyko jest oczywiscie wieksze niz zakup w sklepie.
za to jakosciowo byloby zdecydowanie jepiej niz przy zakupie np proponowanych jbl
 

adamllca

New member
Bez reklam
jak chcesz miec grzmotniecie a i rowniez reszte bez zarzutu bierz Hk3490 i cos z klipscha np. Rf62 do 20 m2 sub ci nie bedzie potrzebny , napewno na dynamie nie bedziesz narzekal i poczujesz na wlasnym ciele co potrafia zroibic 2x "16,5cm "glosniczki zrobic w tym pomieszczeniu !
 

adamllca

New member
Bez reklam
a odnosnie dragonaudio jesli chcesz cos wiedziec to pisz na priv wczoraj bylem na odsluchu ,poza tym mam sporo informacji z tzw. pierwszej reki
 
Do góry