Stereo + KD (wzmacniacz + amplituner + funkcje sieciowe) do 2500zł do Boston Acoustics 5.0

macmar86

New member
Witam Forumowiczów.

Posiadam 2 Kolumny A250 i 2 monitory A25 marki Boston Acoustics.
Chciałbym dokupić głośnik centralny i stworzyć system do muzyki stereo 80% i kina domowego 20%.

Zdaję sobie sprawę, że amplituner KD nie da mi dobrej jakości w stereo dlatego prosiłbym o wsparcie i opinie odnośnie sprzętu do ok 2500zł (raczej używanego), który zapewni wystarczająco dobrą jakość stereo, zagra w KD oraz zapewni funkcjonalność sieciową.

Zależy mi na odtwarzaniu muzyki i filmów z:
- komputera
- telefonu
- telewizora

Jakie jest minimum urządzeń żeby zagwarantować sobie powyższą funkcjonalność przy zachowaniu odpowiedniej jakości?

Czy wystarczy, że kupię np. amplituner z funkcjami sieciowymi np. Denon X3100W i podłączę do niego wzmacniacz np. Marantz PM6004 i da mi to możliwość korzystania z funkcji sieciowych i używania ich do stereo w dobrej jakości? Czy jakość muzyki sieciowej z amplitunera przekazana na wzmacniacz będzie gorsza niż w przypadku np. wzmacniacza sieciowego?

Czy może zamiast amplitunera z funkcjami sieciowymi lepiej kupić zwykły tani amplituner, wzmacniacz i dokupić Chromecast Audio?

Proszę również o propozycję wzmacniaczy dobrze grających z kolumnami Boston Acoustics w cenie do 1000zł używany.
Miałem możliwość jedynie odsłuchu tych kolumn na wzmacniaczu NAD i Marantz PM7... (nie pamiętam modeli) i bardziej podobał mi się cieplejszy dźwięk Marantza.

Sprzęt stoi w salonie 25m2 otwartym częściowo na kuchnię i korytarz- razem ok 40m2.


Dziekuję bardzo za pomoc i opinie.
 

popej

New member
Zdaję sobie sprawę, że amplituner KD nie da mi dobrej jakości w stereo
To jest mit. Przyjęcie takiego założenia poprowadzi Cię do kompletacji drogiego i kłopotliwego w użyciu systemu.

Do 2.5k to bym wybrał Denona AVR-X2400/2300 lub Yamahę RX-V781/681/683, ze względu na systemy korekty akustyki i cyfrowy loudness.

Czy może zamiast amplitunera z funkcjami sieciowymi lepiej kupić zwykły tani amplituner, wzmacniacz i dokupić Chromecast Audio?
Chromecast Audio jest proste i działa, ale ma też liczne wady. Nie obsługuje DLNA, nie ma odtwarzania gappless. Nie ma nawet wyłącznika zasilania i grzeje się cały czas.
 

popej

New member
O jakich kłopotach mówisz w użytkowaniu? :D
Przykładowo PM6004 nie ma wejścia pre-in, więc użycie go jako wzmacniacza frontów może skutkować podwyższonymi szumami a każde pokręcenie gałką wzmocnienia zepsuje kalibrację. Nie ma też prostej możliwości załączania zestawu jednym pilotem. Amplituner wyłączy się przy bezczynności a wzmacniacz nie.

Można też kombinować z przełączaniem kolumn między frotami KD a wzmacniaczem stereo, co również nie jest atrakcyjne w operowaniu.
 

macmar86

New member
Dziękuję za opinie.
Faktycznie wzmacniacz bez wejścia pre-in może być problemem.
Czy polecacie jakieś stosunkowo niedrogie wzmacniacze z takim wejściem?
Widzę, że np Marantza PM7003 mozna dostać używanego za ok 1200zł.

Sam amplituner jest na pewno najwygodniejszy ale obawiam się ciągle o jakość dźwięku w stereo- w porównaniu do wzmacniacza.
Muszę odsłuchać zaproponowanego przez Blackninja Onkyo TX-NR810 i ocenić organoleptycznie:)

Swoją drogą chciałem Was zapytać co myślicie o tym, żeby funkcje sieciowe do wzmacniacza/amlitunera zapewnić z urządzenia takiego jak np. blu-ray- taki wszystko mający odtwarzacz np. Samsung BD-H6500 można kupić nowy na allegro za ok 250zł.
Czy takie urządzenia dostarczą równie dobry dźwięk przez Wi-fi jak odtwarzacze sieciowe np Marantz NA 6005?
 

castel

Member
Dziękuję za opinie.
Faktycznie wzmacniacz bez wejścia pre-in może być problemem.
Czy polecacie jakieś stosunkowo niedrogie wzmacniacze z takim wejściem?
Widzę, że np Marantza PM7003 mozna dostać używanego za ok 1200zł.

Sam amplituner jest na pewno najwygodniejszy ale obawiam się ciągle o jakość dźwięku w stereo- w porównaniu do wzmacniacza.
Muszę odsłuchać zaproponowanego przez Blackninja Onkyo TX-NR810 i ocenić organoleptycznie:)

Swoją drogą chciałem Was zapytać co myślicie o tym, żeby funkcje sieciowe do wzmacniacza/amlitunera zapewnić z urządzenia takiego jak np. blu-ray- taki wszystko mający odtwarzacz np. Samsung BD-H6500 można kupić nowy na allegro za ok 250zł.
Czy takie urządzenia dostarczą równie dobry dźwięk przez Wi-fi jak odtwarzacze sieciowe np Marantz NA 6005?
WZMACNIACZ STEREO PIONEER A-30-S PROMOCJA WAWA ! (6786683640) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

popej

New member
żeby funkcje sieciowe do wzmacniacza/amlitunera zapewnić z urządzenia takiego jak np. blu-ray
Funkcje sieciowe to mam w TV, amplitunerze, blu-ray, Raspberry PI i TV Boxie na Androidzie. Nic nie przebije funkcjonalności amplitunera sterowanego smartfonem. Włączanie TV, żeby posłuchać muzyki z BR, jest rozpaczliwe.

Co do brzmienia, to o tym decydują kolumny i akustyka pomieszczenia. I systemy cyfrowe, które starają się korygować problemy akustyczne. Jak nie potrafisz zrezygnować z idee fixe sprzętu stereo, to przyjrzyj się Yamasze R-N803. W topowym amplitunerze stereo Yamaha chyba pierwszy raz zaimplementowała systemy korekty, od lat dostępne w ich sprzęcie KD.
 
Do góry