Stereo do Trance +-5 tys.

switek1987

New member
Witam. Szukam stereo do muzyki elektronicznej,90% to trance. Od 10 lat korzystam z logitech z-5500 jako 2.1 i pora na coś innego. Pokoj 4x4,5m.Sprzet razem z tv na jednej scianie, kanapa przy scianie naprzeciwko. Pytanie czy lepiej kolumny podlogowe bez subwoofera czy podstawki z subem? Wszystko chce podlaczyc do TV kablem optycznym. Zalezy mi rowniez na przesylaniu muzyki bezprzewodowo z laptopa dlatego mysle o Onkyo tx-8150. Nie mam niestety mozliwosci odsluchu. Co myslicie o polaczeniu Onkyo 8150 z Klipsch RP-160m + 110sw? Proszę o opinie oraz podawanie swoich propozycji. Dzieki bardzo.:blagam:
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej jakbyś odsłuchał. Ja nie jest fanem subów w stereo. Nie jest łatwo zgrać go z kolumnami. Miałem bardzo dobrego w stereo Rela T5 i całkiem nieźle sobie radził w stereo, ale mimo wszystko było słychać pewną nienaturalność na basie. Kwestia też preferencji i oczekiwać. Podzwoń po salonach, pewnie nie będzie dużym problemem zorganizowanie odsłuchu RP-160m + 110sw vs np. RP260.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oprócz wspomnianych wyżej kolumn Klipscha ja bym porównał jak zależy Ci na basie : Melodikę BL40. Są tanie, ale w kwestii basu są bardzo dobre. Bas ma zmiękczony charakter, góra nie jest męcząca. Całość brzmienia po cieplejszej stronie. Do takiej muzyki (choć w takiej muzie nie jestem znawcą) warto odsłuchać też z "amerykańców": Polk Audio (TSx 440T lub TSx 330T) lub JBL 280. Warto posłuchać też Pylon Audio Sapphire 25 (mnie się bardziej podobały niż większe 31). Chłopaki u nas na forum chwalą też Heco Style 500/900.
 

palusik

Member
No BL 40 z Onkyo będzie tak se, szczególnie na basie. Generalnie będzie ciężko o dobry bas w tej półce cenowej. Z racji muzyki to poszedłbym w JBL 280 bardziej no i Polk Audio TSx mogą być dobrym pomysłem.

Patrz jak ci sie udało: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzedam/130979-harpia-acoustics-amstaff-mini.html#post1344609

Ja ja słyszałem, są to kolumny małe ale efektownie grające z solidnym basem wbrew pozorom. Zdecydowanie warte uwagi.
 
Ostatnia edycja:

switek1987

New member
dzieki bardzo. Postaram sie posluchac gdzies tych heco style 900.Wiem ze wyglad najwazniejszy nie jest ale akurat jestem po remoncie z meblami na wysoki polysk i fajnie by to wygladalo😊
 
Do góry