Stereo do salony 15m2

Puncho42

New member
Witam,
Od dłuższego czasu próbuję zdecydować się na rozwiązanie do swojego salonu (15m2 + otwarta kuchnia i hall w sumie ok 23m2). Pierwsza myśl to było kino domowe, ale po długich namysłach i przewertowaniu wielu postów zdecydowałem się na zestaw stereo. Trochę czasu zajęło mi przejrzenie ofert dostępnych na naszym rynku, które pozwoliłyby zmieścić się w kwocie ok 5 - 6 tyś. za komplet.
Zdecydowałem się już na zestaw Onkyo wzmacniacz A-9050 + odtwarzacz strumieniowy z CD C-N7050.
Miałem zakładać wczoraj post z prośba o pomoc w dobraniu kolumn do tego zestawu ale wpadł mi w oko nowy zestaw yamahy MCR-N870D. Możecie mi doradzić czy warto ewentualnie zdecydować się na niego? W obu zestawach jest to na czym mi zależy tj. CD, port usb z odtwarzaniem plików Flac no i możliwość grania z sieci. można podpiąć tv i dzwięk z filmów puścić przez wzmacniacz. Zastanawiam się czy moc tych zestawów będzie wystarczająca do mojego pomieszczenia. Proszę o pomoc bo decyzja nie jest łatwa :smile:
 

Puncho42

New member
wskazanie na podłogowe, ale podstawkowe dobre też wchodzą w grę. Jest tylko jedno ale... kolor biały... żona... ;)
Co do muzyki to raczej spokojnie... pop, rnb, czasami muza klubowa
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak ta część otwarta wpłynie na akustykę. Z białych podłogowych masz : Dali Zensor 5 lub 7, Q Acoustics 2050i, Pylon Sapphire 23 lub 25, Jbl Arena 180, Indiana Tesi 542, Jamo C 95. Te białe mi przyszły do głowy. Oczywiście wskazany odsłuch.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za propozycje, tylko czy te kolumny nie będą za mocne do tego wzmacniacza?

Ostatnio słyszałem Sapphire 23 o brzmiały bardzo przyjemnie, bez efekciarstwa. Trochę mi zabrakło basu, ale pokój odsłuchowy był dość duży 25m2. Lubię także brzmienie Dali Zensor. Dość ciepłe i niemęczące. Q Acoustics 2050i to zrównoważone kolumny. Grają równo nie podkreślając skrajów pasm. Reszty, które podałem nie słyszałem.

Dobrze by było, żebyś też porównał inny wzmacniacz. Będzie wiedział czy wysteruje odpowiednio kolumny.
 

kwida88

New member
Do tego metrazu polecam Pylon Audio Shapphire 25. Na poczatku dzwiek moze sie wydawac toche malo szczegolowy ale po wygrzaniu sie kolumny zmieniaja sie calkowicie. Slychac detale, basu jest wystarczajaco, kolumny graja czysto i przyjemnie. Ja mam wzmacniacz Audiolab 8200A i fajnie to gra z tymi kolumienkami metraz mam podobny jak Ty rowniez salon otwarty na kuchnie i moc tych kolumn jest odpowiednia. Wydaje mi sie ze bedzie to lepsze rozwiazanie niz Shapphire 23 ktore sa dedykowane malym pomieszczeniom. Mialem wczesniej podstawkowe RLS Calisto IV i mocy brakowalo do takiego pomieszczenia graly bardzo szczegolowo (brzmienie wrecz koncertowe, szeroka scena), no ale ze wzgledu na brak mocy musialem wymienic na shapphiry ostatecznie nie zaluje, bo sa to tez bardzo dobre kolumny za ta cene mysle ze bardzo dobry wybor.
 

SDman

Banned
Witam,
Davone
Wygląd i poezja dźwięku w jednym -polecam, ciężko je pokonać w kategorii do 10k.
Po świętach muszę je mieć w domu na testach.

Pozdr.
 

kwida88

New member
x2100 służy mi jako cyfrowe źródło dźwięku, jako że audiolab to wyłącznie analogowe urządzenie. Podpiełem interconectem pod strefę drugą amplitunera wzmacniacz i dzięki temu mogę słuchać na wzmacniaczu między innymi radia internetowego i plików przez bluetooth np z tidala. Nie jest to wymażony dac dorównujący klasą audiolabowi ale z powodu chwilowego mam nadzieje braku kasy na coś lepszego ujdzie :)
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To jak podepniesz CD po analogu do wzmaka to cd tez służy jako DAC?Wykorzystujesz ampli jako źródło dzwieku a nie dac. No chyba ze Formula dac jest mi obca bo ja rozumiem że wprowadzasz do DAC-ka sygnał cyf. Np. Optykiem a wychodzisz interkonektem do wzmaka sygnałem analogowym.Pzdr
 

kwida88

New member
Dzieki, znow sie czegos nowego nauczylem jestem w temacie dacow, wzmacniaczy laikiem dopiero niedawno zakupilem swoj pierwszy wzmacniacz stereo i mysle ze w miare przyzwoite kolumny w koncu ;) Jako odtwarzacze sluza mi odtwrzacze bluray i to pewnie najlepiej swiadczy o moim "profesjonalnym" podejsciu do sprawy, no ale skoro mnie to zadawala to chyba najwazniejsze. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
są odtwarzacze CD bardzo rozbudowane, które mają również funkcje DAC`a.
Mamy wtedy wejścia cyfrowe jak i wyjścia (jako transport).
Przykład: AVM EVOLUTION CD 5.2 MK2

Pozdr.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Witam,
są odtwarzacze CD bardzo rozbudowane, które mają również funkcje DAC`a.
Mamy wtedy wejścia cyfrowe jak i wyjścia (jako transport).
Przykład: AVM EVOLUTION CD 5.2 MK2

Pozdr.

To akurat bardzo dobrze wiem wiele firm ma w swojej ofercie takie CD, co do dac-a to mialem nostromo, teraz magic 6 i wydaje mi się że nie jako delikatnie musnalem podstawy takich podłączen ,więc takie wykorzystanie denona( tzn nazwa takiego połączenia) wydało mi się co najmniej dziwne.Co do kolegi Kwida88 to nie neguje twojego podejścia ,jakości sprzętu itd. Twoje zadowolenie to podstawa a blu jako CD to pewnie jak u mnie brak funduszy , bo w moim przypadku DVD pionera zastępuje właśnie CD no ale podpiete pod CA magic6.Życzę zadowolenia ze sprzetu..Pzdr
 

kwida88

New member
Poprostu nie widze potrzeby narazie kupywania odtwarzacza cd pewnie kiedys przyjdzie i na to pora z tego co wiem to audiolab 8200cd posiada rowniez dac chyba ze cos zle zrozumialem czytajac tekst o tym odtwarzaczu. Amplituner wpisalem jako dac bo poniekad tak rozumiem jego funkce w moim zestawie bo za jego posrednictwem moge kozystac z cyfrowych zawartosci wiem ze to nie dac ale poprostu nie wiedzialem jak to opisac w sygnaturze zeby ktos kto to przeczyta rozumial czemu go dopisalem do zestawu stereo.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
CD ma zazwyczaj 2 wyjścia cyfrowe i analogowe jeżeli podajesz sygnał z CD sygnałem cyfrowym to Wykorzystujesz dac-a z urządzenia do którego podajesz sygnał no. Amplituner , wzmacniacz z wejściem cyfrowym a co za tym idzie(dac-kiem na pokładzie), jeżeli podajesz sygnał z CD interkonektem wykorzystujesz dac-a siedzącego w CD.Ja to tak rozumiem jeśli się myle proszę innych by mnie skarcili:p Pzdr
Ps.co do CD nikt Ci nie mówi bys go kupil tak dla jasnosci.:-D , no i każdy CD posiada kość D/A
 

kwida88

New member
Widze ze z Toba mozna by dlugo dyskutowac pewnie masz racje jak juz pisalem jestem laikiem w tych sprawach w kazdym badz razie nie o to chodzilo w tym temacie, kolega czeka na porady w doborze odpowiedniego zestawu stereo do jego salonu ja polecam to co mam bo jestem z tego zadowolony a metraz mam podobny i rozniez z aneksem kuchennym.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ok bez odbioru,tylko zauważyłem że tak to bardzo często na tym forum wygląda że prowadzi się dyskusje w tematach do tego nie założonych a nawet z ogólna Formula tego forum nie mających nic wspólnego.Pzdr
 
Do góry