Stereo do Rock'a (lata 60-70) + Metal :)

To-masz

New member
Witam

Za miesiąc, może dwa, będę miał do wydania 2700zł na stereo. Pokoik 8m2 (320x260) :( muza to głównie rock/hard rock/Prog-Rock/Art Rock itp. 60' i 70' + metal (stary i nowy, heavy/thrash/Prog). Moje typy to :

1. Rotel RA-04SE + Monitory (jakie?) (1700zł Rotel, zostaje 1000 na monitory)
2. Marantz PM5003 + Monitor Audio Bronze BR2
3. Yamaha RX-497 + Monitor Audio Bronze BR2
4. NAD C315BEE + Monitor Audio Bronze BR2
5. Denon PMA-510AE+ Monitor Audio Bronze BR2

Najbardziej odpowiada mi Rotel albo Marantz, dlaczego MA BR2?, bo mieści się w moim przedziale cenowym (oprócz połączenia z Rotelem) i ma BR z przodu (to konieczność) + niezłe recenzje. :)

Nie mam zamiaru słuchać głośno (nie ma sensu), raczej średnio, ale chcę usłyszeć każdy dźwięk, żeby się nie zlewało, żeby bas nie dudnił, itp. ;) Odtwarzane na razie będzie z kompa, za jakiś czas dokupię CD do wzmacniacza jaki polecicie.

Pozdrawiam
 

nadal

New member
Rotel świetnie napędza Monitory Audio, dlatego ja byłbym za zestawem numer 1. Słuchałem go co prawda z wyższymi modelami MA, ale całkiem możliwe, że ten zestaw spełni twoje oczekiwania.
 

don111

Banned
do takiej szybkiej muzyki lepsze od MA BR będą jednak Paradigm Mini Monitor v6, ewentualnie Atom v6
mają trochę mniej zbity/gęsty dźwięk, nieco lepszą separację i detaliczność... najlepiej zagrają pod Rotelem lub pod Denonem (tu może lepiej dołożyć do PMA 710)
tylnym bas refleksem w niedużych podstawkowcach się w ogóle nie przejmuj - bez większego znaczenia bo tam nie za bardzo ma co dmuchać (20cm od ściany w zupełności wystarczy)
 

To-masz

New member
No tak, ile odpowiedzi, tyle propozycji :)

odp. 1 - O takim właśnie zestawie myślałem, ale to wychodzi po za mój budżet. :( (chyba że z Atom'ami ;) )
odp. 2 - Paradigm Atom v.6 mogłyby być, tylko to Pasmo: 90 Hz - 20 kHz :hmm: (do przemyślenia)
odp. 3 - Nad podobno ładnie gra, ale tylko tyle wiem. :D

Jak zwykle mętlik w głowie. :niewiem:
 

To-masz

New member
Jeżeli chodzi o model Cambridge Audio Topaz AM 10, to czemu nie, tylko jakoś nie widzę regulacji basu i sopranu (osobnych gałek). Jakie monitorki polecasz do tego Topaza i tego rodzaju muzyki?

edit: tak sobie właśnie pomyślałem, że wystarczy mi na ten CA Topaz AM10 + CD10 + Monitor Audio M2. Dobre to będzie połączenie?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ma wyświetlacz to sterowanie za pomoca przycisków. Z racje większej mocy raczej SR10 i do tego RX2 od monitor audio. Obejrzyj/posłuchaj.
 

remal

New member
odp. 3 - Nad podobno ładnie gra, ale tylko tyle wiem. :D

Gra świetnie, zanim zdecydujesz się na CA zrób najlepiej odsłuchy. Osobiście strasznie się przejechałem na dźwięku. Najpierw 340R, 540R i 640R. Nawet temu ostatniemu brakowało energii tak potrzebnej w rocku. Dla mnie CA gra za spokojnie i delikatnie, jednocześniej strasznie kłuje w uszy średnimi. Co nie pasowało mi ani w stereo, ani w kinie. Ale to kwestia gustu i słuchu. Odsłuchy, odsłuchy, jeszcze raz odsłuchy przed zakupem :)
 

To-masz

New member
Czy ja dobrze widzę, że ten SR10 ma wiatraczek z tyłu? :-? Pewnie po jakimś czasie zacznie wyć. :)

Jeszcze jedno, SR10 (1250zł) + MA RX2 (2800zl) = 4050zl :mrgreen:

Pisałem, że mam (będę miał ;) ) do wydania tylko 2700zl (wzmacniacz + monitory)
 

don111

Banned
zmieniam kolumny z Paradigm na Monitor Audio ale uczciwie mówię - w metalu i rocku lepiej wypadają te pierwsze (przynajmniej od serii BR) :)
odnośnie pasma przenoszenia - Paradigm podaje jak zwykle mocno zawyżone na dole, więc tym się nie przejmuj
wydaje mi się że się zmieścisz z ceną u Blackninja, tzn Mini Monitor v6 + Denon PMA 710 (ew. 510), ewentualnie NAD c315, Advance MAP 101... z niskimi CA nie zagrają
 

To-masz

New member
Możecie coś napisać o Yamaszce A-S500. Podobno rewelka. :)
Sprawdzi się w Rock'u/Metal'u?

edit: co lepiej kupić? wzmacniacz + kolumny (puszczane z kompa (karta muz. zintegrowana)) czy wzmacniacz+cd (puszczane na Tonsil DIY). Kolumienki najszybciej kupię w przyszłym roku.
 
Ostatnia edycja:

arczik

New member
na twoim miejscu kupilbym jednak cos z drugiej reki,za wymieniona kwote dostaniesz zdecydowanie cos o klase wyzej niz sugerowane ma i jakies srednie wzmaki.
 
Do góry