Stereo do kina domowego i muzyki (2000-3000 PLN)

Lov2Xlr8

New member
Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w doborze sprzętu grającego: amplituner + kolumny podłogowe + subwoofer (jeśli niezbędny). Amplituner musi być koniecznie stereo – nie planuję rozbudowy i nie chcę płacić za coś z czego nie będę w pełni korzystać.

Zestaw ma służyć jako nagłośnienie do tv/dvd, ale również do słuchania muzyki (cd i mp3; szeroki zakres upodobań: od rocka do Kabaretu Starszych Panów).

Odtwarzaczem będzie nagrywarka pioneer 555 (w przyszłości być może również cd player z prawdziwego zdarzenia). Pomieszczenie 30m2. Budżet 2000-3000 PLN.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Lov2Xlr8
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to masz extra zestaw - Pioneer VSX 818 i kolumny Jamo 606.
I będziesz miał komplet co do współpracy i wyglądu . O jakość możesz być spokojny.
W tej klasie są jeszcze
Harman 147
Onkyo 506
O ceny pytaj blackninja.
 

Lov2Xlr8

New member
Kiki, dzięki za Twoje propozycje.
Ale ampli, które wymieniłeś to 5.1 lub 7.1.

Czy nie znajdzie się jakieś ampli stereo, które zagra lepiej od podanych przez Ciebie? Po prostu wolę mieć za te same pieniądze lepsze stereo, z którego będę w pełni korzystać, niż 5.1 wykorzystane tylko w ułamku swoich możliwości.

A może jest tak, że pod dvd i oglądanie filmów dedykowane są ampli 5.1+, i zawsze zagrają lepiej niż ampli stereo, nawet jeśli podłączone będą tylko 2 głośniki? Będę wdzięczny za oświecenie mnie w tym temacie?:)

Pozdrawiam
Lov2Xlr8
 

porcupine3

New member
2-3 tys. to nie za wiele jak na zestaw stereo (nawet taki podstawowy). Do tego 30m do nagłośnienia, to już nie żarty ;)

Z elektroniki w klasie budżetowej polecam coś z firm:
- NAD (np. C 325 BEE),
- Rotel (np. RA 04),
- Cambridge Audio (np. 540A),
- ewentualnie Denon, Yamaha.

Ww. wzmacniacza zagrają dużo lepiej w stereo niż amplinutunery KD w tej samej klasie cenowej.

Do tego kolumny koniecznie podłogowe.

Np. zestaw CA 540A + Mission m 35i powinien sprostać Twoim oczekiwaniom i do tego zmieścisz się w budżecie :cool:

pozdrawiam

P.S.
Jak masz możliwość to najlepiej pójść do salonu i samemu coś wybrać na podstawie odsłuchów.
 

Lov2Xlr8

New member
Coś zaczyna mi się klarować, ale mam kolejne pytania:

1) Przyjrzałem się kolumnom mission m35i i spełniają moje oczekiwania w 100%.
Podane przez kikiego jamo 606 również, i są nawet tańsze (1600 vs 1100). Czy usłyszę różnicę? (słoń mi na ucho nie nadepnął, ale audiofilem też nie jestem) I czy będzie ona warta dopłaty 500?

2) Czy subwoofer w obu przypadkach jest niepotrzebny?

3) No i jakie amplitunery stereo by podeszły do tych kolumn? (zależy mi na radiu, więc wymienione przez Ciebie wzwacniacze niestety odpadają).

Pozdrawiam
Lov2Xlr8
 

armi

New member
Bez reklam
mam jamo s606 i jestem z nich zadowolony głośniki mają dość dużo basu a jak jeszcze dodasz do nich hk 3390 lub hk 3490 (dodatkowo bas podbijają) to subwoofer wg mnie będzie zbędny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rzeczywiście miało być do stereo - sorry.
Tu HK 3390 + JBL ES90 / lub przy mniejszych funduszach- Jamo 606/
 

Lov2Xlr8

New member
Ok. Zatem wyrób zawężył mi się do ampli HK 3380/3390 oraz do kolumn Mission M35i lub Jamo 606 (JBL ES90 odpadają ze względu na cenę).

No i mam 2 bieguny cenowe:
3380+606 za ok.2200PLN
3390+m35i za ok.3100PLN

I chyba zdecyduje się na tą drugą opcję (jak szaleć to szaleć)
Jeśli ktoś uważa, że głupio robię to proszę o szybka reakcję:)

Dziękuję wszystkim za pomoc.
 

Lov2Xlr8

New member
Hmmm.... Czarny Ninja wprowadza mętlik w mojej głowie;)

Ok. To w takim razie proszę o wyjaśnienie dwóch spraw, bo też myślałem o 3480.

1) Czy w moich warunkach (pokój 30m2 i na 90% kolumny Mission m35i) bardziej jest wskazany zakup mocniejszego ampli, czyli 3480 zamiast 3380/3390?

2) Czym tak naprawdę rózni się 3380 od 3390? (i pewnie analogicznie 3480 od 3490). Patrząc na specyfikacje na oficjalnej stronie HK, nie widzę żadnych różnic, w necie też nie natrafiłem na nic konkretnego. Armi wspominał o dodatkowym podbiciu basów, ale czy jest coś jeszcze godnego uwagi?

I jeszcze jedna sprawa: jaka potrzebna jest przestrzeń z tyłu i nad ampli, żeby nie było problemów z chłodzeniem? Pytam, bo moja szafka pod TV jest niezbyt głęboka (jak spytałem żony czy mogę usunąć tylną ściankę to przestała się do mnie odzywać...)

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
1) Czy w moich warunkach (pokój 30m2 i na 90% kolumny Mission m35i) bardziej jest wskazany zakup mocniejszego ampli, czyli 3480 zamiast 3380/3390?
Masz duży pokój i bardziej wskazany jest zakup 3480.

2) Czym tak naprawdę rózni się 3380 od 3390? (i pewnie analogicznie 3480 od 3490). Patrząc na specyfikacje na oficjalnej stronie HK, nie widzę żadnych różnic, w necie też nie natrafiłem na nic konkretnego. Armi wspominał o dodatkowym podbiciu basów, ale czy jest coś jeszcze godnego uwagi?
np. 3490 bedzie miał wejścia cyfrowe.

I jeszcze jedna sprawa: jaka potrzebna jest przestrzeń z tyłu i nad ampli, żeby nie było problemów z chłodzeniem? Pytam, bo moja szafka pod TV jest niezbyt głęboka (jak spytałem żony czy mogę usunąć tylną ściankę to przestała się do mnie odzywać...)
Jak już się obraziła to możesz zrobić porządek z tylna ścianką w szafce, będzie przynajmniej wiadomo za co się nie odzywa :hmm:
2-4cm nad i po bokach miejsca mu się przyda.
 
Do góry