Stereo do filmów

majk!

New member
Temat zakupu KD powrócił u mnie po małej przerwie. Wyleczyłem się już z 5.1 i zależy mi przede wszystkim na stereo, ale... Stoję przed dylematem. Czy lepiej kupić amplituner stereo HK3490, czy też zestaw AVR255 + HK980? Zastosowanie to głównie muzyka, czasami film. Chciałbym do tego podłączyć BD stąd ten drugi zestaw. Czy to zda egzamin czy nie ma sensu wydawać więcej? Jenak priorytetem jest muzyka.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
to sie nazywa wolnosc w wyborze 2tys czy tam 4.. a co tam :)
skoro itak planujesz stereo kup hk980 i blueraya z wyjsciami analogowymi bedzie taniej a muzycznie napewno lepiej niz amplituner 2.1 ..
 

majk!

New member
Blu-ray już mam w postaci PS3. Co do ceny to mogę wydać nawet 6k, jeśli będzie to miało uzasadnienie, bo po co przepłacać skoro nie słychać różnicy?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
bardzo mi sie podoba twoje podejscie w temacie kaski :)
jezeli kino to avr X55 i HK980 ( mam tak teraz i sobie chwale :) )
jak stereo to 3490 a moze HK990:cool: (do pleja optyk)
 

majk!

New member
darkmajin widzę, że trafiłem w Twoje gusta jeżeli chodzi o wybór marki... ;)

A tak na serio to ciągle mam dylemat. Nurtuje mnie jedno. Czy podłączając AVR255 i HK980 do kolumn stereo, będzie jakaś różnica przy oglądaniu BD w porównaniu do HK3490?
 

cygan

Member
majk! napisał:
Temat zakupu KD powrócił u mnie po małej przerwie. Wyleczyłem się już z 5.1 i zależy mi przede wszystkim na stereo, ale... Stoję przed dylematem. Czy lepiej kupić amplituner stereo HK3490, czy też zestaw AVR255 + HK980? Zastosowanie to głównie muzyka, czasami film. Chciałbym do tego podłączyć BD stąd ten drugi zestaw. Czy to zda egzamin czy nie ma sensu wydawać więcej? Jenak priorytetem jest muzyka.

Też dawno wyleczyłem się z 5.1. Chodzi o finanse. Mój wzmak ma taki potencjał, że porównywalny efekt występuje w ampli o cenie x 10. Dokupię dobrego suba i styka. Muzyka i czysty dźwięk to priorytet. Tylko czasem nie usłyszę nadlatującego helikoptera z tyłu...i tyle w temacie :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie bedzie zadnej roznicy bo z ampli itak wyjdzie dziwek stereo w pre oucie :) w sumie jezeli nie chcesz 5.1 to niema sensu kupowac avr'a dla tego zeby jednym kablem plejaka podłaczyc..

jak bym miał wybierac z tego co podales to oczywiscie 3490 przez wejscie cyfrowe i wyjscie na suba
w 980 suba mozesz tylko na pre oucie podlaczyc zadnej kontroli glosnosci no i z pleja ciezko bedzie doprowadzic dzwiek(bo jak mowie avr za 2000 nie bedzie chyba robil za przejsciowke hdmi>analog:) )


a w sprzet trafiles H/K :krol:
 

majk!

New member
W takim razie zostaję przy HK3490. System 5.1 mnie nie interesuje. Nie ma sensu płacić za coś czego się nie wykorzysta. Cena też jest bardzo dobra. Słuchałem dzisiaj Cambridge Audio 640R z KEFami Q7 i jakoś dźwięk mnie nie powalił. Chyba wolę brzmienie Harmana. Pozostaje skupić się na kolumnach. Miał ktoś doświadczenie w słuchaniu HK i B&W szczególnie z 683? Mam w mniejszym pokoju monitory 685 i ich brzmienie bardzo mi odpowiada. Myślałem również o KEF Q7, iQ90 albo Focalach 826V. Salon otwarty na aneks kuchenny i korytarzyk, razem ok 50m2. Co najlepiej zagra?

Dopisuję jeszcze Monitor Audio RS6 lub RS8. Słuchałem tych pierwszych i rewelacja! Nie wiem tylko czy na mój metraż nie lepiej RS8...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MacGege

New member
Jak już toczy się rozmowa o stereo w kinie domowym, to może ktoś zna jakiś amplituner stereo z HDMI ???
 
Do góry