stereo do amplitunera KD

woytaski

New member
Bez reklam
Jak puścisz cedeka analogowo, to przetworniki amplitunera w obróbce nie maczają palców.
OK.
Rozumiem, że w przypadku radia i flac z AV i tak niewiele to zmienia, bo tu przedwzmacniacz ampli decyduje o jakości dźwięku?
A no właśnie, jak to jest w przypadku cd'ka? Przedwzmacniacza AVR też chyba decyduje o jakości dźwięku??
A co jeśli sygnał stereo wyprowadzę do wzmacniacza za pomocą kabla optycznego (cyfrowo)??
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zakładając, że kupi wzmacniacz z main in to nie będą się dublować. wzmacniacz będzie robił za końcówkę. Jeśli głównie flac-ki to faktycznie można pójść w dobrą końcówkę mocy. Przy CD już bym się zastanawiał. Pamiętam jak kiedyś porównywałem sam wzmacniacz vs amplituner (jako przedwzmacniacz) + końcówka we wzmacniaczu to lepiej brzmiał sam wzmacniacz. Szczególnie jeśli chodzi o wysokie i średnie tony. W ten weekend się jeszcze pobawię i zobaczę jak to wygląda na nowych kolumnach. Woytaski ma też wyższy model amplitunera więc pre może być lepsze.
 

SDman

Banned
Po lekturze kilku testów i przejrzeniu kilkudziesięciu stron, sprawa jest jasna przynajmniej w jednym temacie - przepinanie kabli nie wchodzi w grę ;)

Zatem mam do Was jeszcze pytanie w kwestii następujących klocków:
Audiolab 8200A
na (+) rewelacyjne noty, możliwości i "zgrywalność" z BX, cena
na (-) design (przynajmniej wzmacniacz ze swoimi specyficznymi pokrętłami)

Exposure 2010
czy nie za bardzo uspokoi BX?

Denon 1520
(+) pełna integralność z resztą sprzętu,
(-/+) w porównaniu do audiolaba zdecydowanie mniej "szczegółowy",

Creek Evolution 50
coś możecie więcej napisać o tym wzmaku? Słuchałem u znajomego poprzednika, co prawda na Epos M22i (więc nie ta liga), ale brzmiało to sympatycznie...

Pytania na razie czysto teoretyczne, bo bez odsłuchów się nie obejdzie ;)

Witam,
z wybranych Denona sobie odpuść, Exposure 2010 miałem w domu (dobra scena, szczegółowość
bas dobrze kontrolowany -trochę średnica z moimi Spendorami za bardzo mnie męczyła jakby chciała dominować, była wysunięta do mnie za bardzo).
Dołożyłbym BC Acoustique EX-332D też go miałem to bardzo mocny i energetyczny wzmacniacz (całkiem ładny -dobrze wykonany) do tego ma w sobie DAC`a
może nie najwyższych lotów ale może Ci jakieś media zaspokoi.

Pozdr.
 

SDman

Banned
SDman, a co nie tak jest z tym Denonem? Pytam z ciekawości bo kiedyś miałem go odsłuchiwać, ale się nie udało.

Witam,
sprzęt jest za drogi (świetnie wykonany -może dla tego), cóż test w salonie na dobrych
monitorach np. ATC SCM11 (wymagających) pokazuje wyższość chociażby Exposure 2010
o Heglu nie wspomnę i pewnie wielu innych.
W domu nigdy nie dam mu szansy, bo tak byłem uczony aby w kierunku "japańców" nie zerkać
bo nie ma po co (stereo to coś więcej niż L-P).

Najdroższe klocki popularnych firm mnie zwyczajnie nie interesują, bo zawsze znajdę lepszy i tańszy odpowiednik mniej popularny.
Wiem, że można sobie zafundować trochę indywidualizmu za niewielkie pieniądze, hmm może czasami kosztem urody.
Jak można wydać na denka 5k jak za 6k można mieć Hegla H80 z rewelacyjnym DAC na pokładzie
lub Exposure 2010 za ~4k ?


PS.
dawno temu jak za wszelką cenę chciałem kupić Marantza z sygnaturą "KI" odwiódł mnie skutecznie p. Jacek z Legionów .
Zaproponował test porównawczy u niego z "brzydszymi" sprzętami m.in. Micromega.w podobnych cenach, a nawet tańsze.
Musiałem się wtedy wysilić i w Beście pożyczyć komplet Marantza bo on tym nie handlował.
Jaki był wynik już wiesz.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zakładając, że kupi wzmacniacz z main in to nie będą się dublować. wzmacniacz będzie robił za końcówkę. Jeśli głównie flac-ki to faktycznie można pójść w dobrą końcówkę mocy. Przy CD już bym się zastanawiał. Pamiętam jak kiedyś porównywałem sam wzmacniacz vs amplituner (jako przedwzmacniacz) + końcówka we wzmacniaczu to lepiej brzmiał sam wzmacniacz. Szczególnie jeśli chodzi o wysokie i średnie tony. W ten weekend się jeszcze pobawię i zobaczę jak to wygląda na nowych kolumnach. Woytaski ma też wyższy model amplitunera więc pre może być lepsze.
Będzie mieć to sens jak kupi wzmacniacz gdzie main in wybiera się z selektora, jak w HK990, a nie rozpina z tyłu zworki, bo nie wierze, że będzie ciągle spinał i rozpinał wtedy już lepiej samą końcówkę.
 
Do góry