Stereo do 7500 pln

mikelas76

New member
Witam szanownych kolegow!
Od paru lat obserwuje sobie forum i musze powiedziec ze wielu wiele sie zmienilo.
No i przyszedl czas na mnie. Niestety nie jestem zbyt zamozny i tak jak w temacie uzbieralem sobie zaledwie 7500pln. Na razie slucham sobie starej wiezy JVC z lat 90-tych. A kilka tygodni temu zeby spiac pliki z kompa i dysku sieciowego zakupilem przedwzmacniacz sieciowy Heos Link. Fajna sprawa bo uzupelnia sie swietnie z obecnym grajkiem. Wczesniej pomyslalem sobie ze to sie idealnie wkomponuje do przyszlego sprzetu. Mam taka nadzieje przynajmniej. A wiec....
Salonik okolo 20m2 (3.2 x 6.1)
Muza 50%, Film+Tv 50%
Muzyka - raczej nie metal, bardziej pop, lekki rock, troche wszystkiego
Stolik Rtv na dluzszej scianie tak wiec kolumny raczej blisko sluchacza tak 2,5 m.
Obecnie plazma panasa i komp z sasiedniego pokoju po hdmi.
I tu pytanie do znawcow. Kabel hdmi z kompa puszczony do plazmy a nastepnie optykiem zeby ominac tor audio plazmy do heosa linka, a stad rca do wiezy ktora nie ma innego wejscia. Czy to ma dla was sens? Dodam ze heos link ma tam jakis c/a. Chyba lepsze to niz audio z plazmy?
Prosilbym o jakies propozycje na wzmacniacz i kolumny. Moga byc używane choc podswiadomie wolalbym nowe. Przyznam sie ze naczytalem sie o wyzszosci tego kilku i kilkunastoletniego sprzetu i to wlasnie mi zamieszalo na maxa. Wydaje mi sie ze chyba wole raczej cieple brzmienie. Bass wyrownany nie dudniacy. Sluchalem Zensorow 5 na jakims wyrzszej polki denonie ale absolutnie mnie to nie urzeklo. Dali Ikon 6 bylo lepiej ale moc odczulem na jakichs wloskich kolumnach za 20tysi tak wiec wysoko powyzej mozliwosci.
Bylbym wdzieczny za sugestie.

Ps Wiem ze temat walkowany ale cholernie ciezko znalesc cos analogicznego.
Z gory dziekuje za podpowiedzi
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Za taka kwote to jest w czym wybierac.

Popatrz na kolumny:

Monitor Audio Silver 6
Heco Music Style 500/900
Tannoy XT6F / Mercury 7.4
Kef Q500/700
Kef R300 (podstawkowe)

Wzmacniacze :

Atoll IN100 ( uzywka w granicach 3000zł )
Marantz 7004 (uzywka)
Yamaha A-S1000
Exposure 2010S
roksa candy K2

Sa koledzy ,ktorzy bardziej cie naprowadza na konkretne elementy aby tworzyły synergie.
Jednak generalnie kazdy ma inne odczucia co do brzmienia i co innego sie podoba wiec zbierz troche informacji i pojedz na odsluch do salonu audio , najlepiej z dwoch trzech salonow abys mial porownanie - bo taka kasa to juz warto sprawdzic co sie bierze.

pzdr
 

lobos

New member
Bez reklam
W tym budżecie masz już trochę możliwości. 7,5 tys. to dużo i mało zarazem ;-)
Zależy jakie są Twoje oczekiwania a tego dowiesz się słuchając jak najwięcej.
Zensor 5 to maleńkie kolumny, więc nie dziwi że nie zrobiły wrażenia :)
Te włoskie za 20 tys. to pewnie jakieś Sonusy ;-) To już inna bajka, ale cena też za wysoka.
Wybierz się do salonu z prawdziwego zdarzenia i poświęć trochę czasu na odsłuch to będziesz miał już rozeznanie.
Budżet wzmak/kolumny podzielił bym mniej więcej pół na pół.
Do 20m2 nie będziesz potrzebował wielkich kolumn. Wystarczą nawet dobre podstawkowe.
2,5m od słuchacza to fajna odległość. Dłuższa ściana też na plus, bo będziesz mógł szerzej rozstawić kolumny :)
Działaj i opisuj na bieżąco wrażenia z odsłuchów.
Poczytaj wątek Henrego o zmienia frontów. Tam jest sporo opisów, które mogą Cię naprowadzić co warto odsłuchać i porównać.
Inna sprawa, że tam większość kolumn jest w cenie całego Twojego budżetu albo wyższej, ale zawsze są niższe i tańsze modele z serii ;-)
 

mikelas76

New member
Jestem po pierwszych odsłuchach i jako poniekąd rozpoczynający tą przygodę potwierdzam że dobór wzmacniacza MA znaczenie.
Rozpocząłem grubo bo Lector Zax70 w zestawieniu z podstawkami Dynaudio 2/7 i RLS Phobos II.
I tu całość zagrała dość fajnie - szeroka scena, kontrolowany bas, góra i średnica ok ale bez fajerwerków. Przewaga po stronie RLS.
Dalej Cambridge cxa60 z tym samym zestawieniem. I tu mimo pozytywnych komentarzy mi to zestawienie nie pasowało. Całość jakby zamulona, dół dudniący bez kontroli, średnica ok ale góry za mało. Może na innych głośnikach gra to lepiej.
No i na koniec Exposure 2010 z tym samym zestawieniem. Dla mnie grało to po prostu za ostro. Średnica i dół ok ale góra wybijała się za bardzo. Po kilkunastu minutach miałem dość.
Na koniec dość istotna informacja. Odsłuch na tzw. przedwzmacniaczu sieciowym HEOS LINK plików flac pokazał co są warte te moje flack`i.
Czytaj nie za wiele :(
Nie zdawałem sobie sprawy ze są one tak kiepskie w porownaniu do flacow sprzedawcy.
Teraz mam problem bo nie zbieralem płyt CD a posiadane flacki grały dość dobrze na moim obecnym sprzecie. Dopiero odsłuch dał mi do myślenia.
Reasumując nie wiem jak by testowane sprzety zagrały podpiete do tego samego CD-ka, tak wiec cały plan w ...
Jestem otwarty na wasze pomysły i propozycje. Nawet na słowa krytyki :)
 

mikelas76

New member
Poczytaj wątek Henrego o zmienia frontów. Tam jest sporo opisów, które mogą Cię naprowadzić co warto odsłuchać i porównać.
Inna sprawa, że tam większość kolumn jest w cenie całego Twojego budżetu albo wyższej, ale zawsze są niższe i tańsze modele z serii ;-)

Jestem gdzies w połowie lektury i chyba sprawdze te tannoye ale raczej xt6f
Jakieś pomysły który wzmak żeby to się zamknęlo do 7500pln ???
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Za pare. Tannoy Precision 6.2. Jest to wyzsza seria od Revolution. Swietnie graja i sa bardzo cenione w wielu testach np What HiFi. Te akyrat sa w kolorze Piano Black co jeszcze podnosi cene za sam lakier. Cale okablowanie w kolumnie jest ze SREBRA. Nawet jak zobaczysz tyl kolumny gdzie jest 5 wtyczek na kable. To w komplecie dostaniesz 2 malutkie kable ze SREBRA aby polaczyc sekcje wysokich tonow z niskimi. A nie jak w wiekszosci sa blaszki. Hehe sam mam 3 glosniki tej serii wiec polecam.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Za pare. Tannoy Precision 6.2. Jest to wyzsza seria od Revolution. Swietnie graja i sa bardzo cenione w wielu testach np What HiFi.
\
I jakie to ma znaczenie, że są chwalone w testach?
Proponuję najpierw ich posłuchać, tych Tannoy'i nigdy nie proponowałbym i brał w ciemno, w przeciwnieństwie do XTFów, które praktycznie w każdych warunkach i przy większości elektroniki grają co najmniej dobrze.
Seria Precission jest bardzo "kapryśna", na ich brzmienie bardzo duży wpływ ma elektronika, źródło, jakość materiału.
6.2 przy doborze właściwych elementów potrafią zagrać genialnie, a jak podłączymy gorsze komponenty, włączymy słabiej nagraną płytę...to zabrzmią tak, że chce się je odłączyć ;)
6.4 czy wyższa seria Definition są jeszcze bardziej kapryśne....bez porządnego, cholernie mocnego wzmaka nie ma co do nich podchodzić ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No sluchaj. Jak juz plasujesz sie w wyzszy range i stac cie na to. To raczej nie podlaczysz tego do wzmaka za 100zl... Faktycznie seria Revolution jest najbardziej uniwersalna. Jednakze jesli mialbym wydac pieniadze na Revolution a sa jeszcze wyprzedaze serii Precision i to czesto taniej niz nowe Revolution to dla mnie jest oczywiste co zrobie. Zreszta zrobilem. I jestem zadowolony bo gra to o wiele lepiej. Zreszta ja juz zaopatrzylem sie w srebrne RCA i posrebrzane kable glosnikowe i nie slucham mp3 wiec wiadome bylo ze jak i w kinie tak i w stereo jest zajebiscie.
Ale tak jak mowilem. Mam stare Revolution i testowalem nowe. Nowe gra troche lepiej niz stare. Dzieki nowej konstrukcji przede wszystkim.
Pozdro

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Są gusta i guściki....ale jeżeli, ktoś planuje zakup sprzętu do 7,5 tyś, to polecanie Precission, które potrzebują mocnego/ dobrego wzmaka za ww. kwotę jest.... (sam sobie odpowiedz ;) ), kolejna bardzo ważna sprawa, to nie są kolumny do każdej elektroniki/ każdego źródła/ każdej muzyki.... a te wyprzedaże są od co najmniej pół roku, sam się do tych kolumn przymierzałem, ale do momentu, kiedy kilka razy ich posłuchałem.

A mp3 mnie nie intersuje ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Są gusta i guściki....ale jeżeli, ktoś planuje zakup sprzętu do 7,5 tyś, to polecanie Precission, które potrzebują mocnego/ dobrego wzmaka za ww. kwotę jest.... (sam sobie odpowiedz ;) ), kolejna bardzo ważna sprawa, to nie są kolumny do każdej elektroniki/ każdego źródła/ każdej muzyki.... a te wyprzedaże są od co najmniej pół roku, sam się do tych kolumn przymierzałem, ale do momentu, kiedy kilka razy ich posłuchałem.

A mp3 mnie nie intersuje ;)
Zgadza sie. Precision nie toleruje slabego sprzetu. Ale tak jak mowisz sa gusta i gusciki. Moje 6.4 chodza z Onkyo A-9755 i uwierz ja jestem zadowolony. Choc przyznam ze u kumpla na Onkyo m5000r i P3000 gra to lepiej.
Jednakze ja bazuje w wiekszosci na kinie a stereo jest tylko dodatkiem jak muzy slucham i jestem w pelni zadowolony.
Rzecxa jasna jest zeby byc pewnym zakupu najlepiej jest tego posluchac i samemu sie przekonac i to nie tylko wzgledem glosnikow ale calej reszty takze.
Tak czy siak ja polecam. A czy ktos sie pokusi czy na serie Revolution czy tez Precision to juz indywidualna sprawa.
Pozdro

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

mikelas76

New member
Witam i dziekeje za opinie.
Tanoyi jeszcze nie sluchalem. Ale w sobote wybiore sie chyba na odsluch do Korisa w Poznaniu to je sprawdze. Bardzo mi sie podoba ze bassreflex maja na spodzie i moge je do sciany przysunac. Tylko teraz zagwozdka jaki wzmak zeby MAX calosc do 8000pln???
Wiecej nie dam rady i tak ryzykuje awanture hehe ��
A te tannoye to 3800 za sztuke! I rabat ile? Max pewnie 10%. A gdzie tu wzmak???
Nie wiem czy mnie na nie stac ��
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja swojego Onkyo A-9755 w idealnym stanie wziolem z Allegro za 1250 zl tyle ze bez pilota. Pilota sciagnolem z USA. Ale on to pociagnolby i z 8 takich kolumn jakby patrzec na moc.

http://www.rtvmax.pl/Sklep/Revolution-XT-6F,2,0,192,8540.htm
Tu masz za 5400 za komplet ale ja bym zadzwonil i jeszcze sie targowal.
Co do zmachola to mozesz popatrzec za Marantzem PM6005 choc zbyt mocny to on nie jest albo tez Onkyo A-9050. Lub tez tak jak ja za Onkyo A-9755. Plus jest taki ze z tym Onkyo co moze robic za koncowke mocy to tylko kiedys dokupisz przedwzmachola powiedzmy Onkyo P3000 i masz stereo jak ta lala.
Ale jest duzo zmacholi. Lepiej wziasc uzywanego w dobrym stanie niz nowego i to slabego chyba ze jakas okazja sie trafi.
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Za 5100 mozna wyrwac i 2900 spokojnie na fajny wzmak zostanie. Uzywka denon 1510 lub electrocompaniet 4 , music hall 35.2 , onkyo 9070 , atoll IN80 etc
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tannoy+ japoniec to dla mnie ostateczność ;)
Posłuchaj jak te kolumny brzmią z MusicHall'em, Arcam'em, Roksan'em, Cambiridg'em, Atoll'em, ewentualnie spróbuj poszukać jakiejś lampy ;)
 
Do góry