stereo do 3tys.

Arecki23

New member
Witam.
Budżet - 3 tys.
Pokój - ok 13m2
Muzyka - Rammstein, Korn, Prodigy i tym podobne.
Zestaw Ampli stereo + kolumny podłogowe, najlepiej z przednim bass reflexem,a to z powodu warunków jakie posiadam.
Było by super jakby w cenie zmieścił się jeszcze odtwarzacz cd bądź dvd, ale zapewne koledzy stwierdzą, że dedykowany cd zagra lepiej, to niech tak zostanie.

Proszę o propozycje, mam miesiąc czasu na podjecie decyzji.
Z góry wielkie dzięki.
 

rafal735r

New member
A to ma byc nowe? Odrazu wspomne ze dobrze by bylo walic w uzywki. Przynajmniej wzmak i CD, bo z kolumnami to juz zalezy od fartu. No i nie wiem czy na 13m2 podlogowki to dobry pomysl. Ja mam BR z tylu i kolumny stoja tylko 30cm od tylnej sciany i nie odnotowuje podbicia basu. Moze scena jest zaburzona, ale to tylko tyle. Zalezy od konstrukcji.
 

Arecki23

New member
Wolałbym nówki, a to ze względu na moją drugą połówkę.

Jeśli chodzi o typ kolumn, to podłogówki maja większe szanse w starciu z moją 1,5 roczną córką, która demoluje całą chatę.
 

Krys202

New member
Przynajmniej CD kupić używane przy takim budżecie.

Co do ampli stereo polecił bym HK 3390 / yamahe 797 + jakies tańsze cd zmieścisz się w 1500zł i tyle samo na kolumny a tutaj moje propozycje :

Podłogówki: Mission M33i/34i , Tonsil Maestro/Siesta, , Kef C7, Może coś od yamahy do kompletu.
Monitory : Monitor Audio BR2/RS1 z HK będzie super , paradigm monitor z seri v6- wg najlepsza propozycja, Mission M32i.

Wybór jest duży w tym przedziale cenowym nie ma się co rozwodzić wszystko zagra na podobnym poziomie różnica będzie tylko w charakterystyce brzmienia i to Ty musisz zdecydować które Ci najbardziej przypasują.
 

rafal735r

New member
To kup chciaz nowe kolumny jak tak sie upierasz, a wzmak i CD uzywane. Chyba ze wolisz zeby tylko cos tam brzękało, a nie gralo.
 

Hep

Member
Nie jestem znawcą branży ale powiem Ci jak to u mnie wyglądało....

Na początku zakładałem budżet 3000 zł.... Ps3 zamierzałem uzywać do muzy itd... Dużo czytania ( fora itd ), słuchania. Doszedłem do wniosku, że w kwocie 3000 o nowym sprzecie, który da dobre brzmienie, można zapomnieć... Dozbierałem i wydałem 4500 na nowy amp stereo, cd, kolumny, kable...


Moja rada:
- odpuść słuchania muzy na dvd
- dozbieraj kase i kup nówki, (nie kupujesz sprzetu na rok tylko na kilka lat)
- tak jak radzą koledzy: nowe głośniki, używka wzm + cd

Pamietaj aby nie oszczedzać na głośnikach. Przy kiepskich głośnikach nawet super wzmacniacz Ci nie pomoże.

Moja druga połówka była sceptycznie nastawiona do wydania tylu pieniedzy na sprzet. W chwili obecnej czesciej używa ode mnie, mówi, że to najlepszy zakup jaki zrobiłem :krol:. Mam dwójke małych szkrabów - demolatorów, sprzęt jest nienaruszony...

Pozdrawiam
Hep
 

etemmu

New member
Moze sie przydam - pare dni temu zachecony wczesniej przeczytanymi opiniami bylem w MM odsluchac zestaw Yamaha Pianocraft 640. Tam akurat jest cena dla idiotow ale w kilkunastu sklepach jest za niecale 2000zl. Wrazenia: zupelnie nie brzmi jak zestaw mikro - dynamika, przestrzen, swietne efekty stereo i czysty szczegolowy dzwiek. A to na podpietym do portu iPhonie i otwartej przestrzeni, przy CD jest zapewne jeszcze lepiej. Sam slucham ostrej muzy i to jest brzemienie o jakie mi chodzi, choc np. Brendan Perry rowniez zabrzmial nieziemsko przestrzennie i cieplo.
Przy 13 m2 powierzchni nic wiecej nie potrzebujesz a za 2tys masz piekny i nowy audiofilsko brzmiacy zestawik. Mozna brac w ciemno, ja dzisiaj zamawiam.
 

etemmu

New member
Blackninja, jakoś 1980zl , tylko nie mow, ze masz taniej :) Urzadzanie mieszkania zrujnowalo mnie finansowo dlatego na kino musze poczekac do jesieni, wtedy na pewno wystartuje do Ciebie z zapytaniem ;) Mam nadzieje, ze ten Piano uglaszcze troche moje zranione serce, remont pochlonal wszystko , lacznie z moimi 7 tys odlozonymi na kino/stereo. Na pocieszenie - mam 11m2 gabinecik tylko dla siebie, Yamaha bedzie akurat na ten metraz. A do salonu juz spokojnie bez dylematow - kino/stereo bede zbieral na ampli + dobre fronty i suba.
P.s Nie sluchajcie świrów z forum audiostereo, jest tam kilku rozsadnych i naprawdę pomocnych znawców tematu ale wielu to oszolomy audiofile, ktorym sie wydaje ze slysza roznice w skladzie lutu na plytce drukowanej albo szumy bezpiecznika (koniecznie musza byc zlote) . Pianocraft np. to gow..no ale chyba tylko dlatego, ze przeraza niektorych mysl, ze Yamaha moze brzmiec lepiej niz niektore ustrojstwa za 5-7K i wyżej. Ale..to temat na prace magisterska ;) Popieram opinie - isc do jakiegos marketu dla idiotow, odsluchac, wziac na poprawke beznadziejne warunki akustyczne i wybrac sprzet ktory sie podoba brzmieniowo i wizualnie a nastepnie szukac dobrej ceny gdzie indziej. Mowa oczywiscie o sprzecie do 10K, wyzej to juz lepiej zaplacic gdzies stowke w specjalistycznym salonei za odsluchy.
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Z nowych sprzętów w okolicach 3tyś można złożyć Cambridge Audio AM10+CD10 i do tego np Kolumny Kef C5. Jeśli chciałbyś coś z mocniejszą podstawą to np Paradigm Phantom (tu BR z tyłu). Doliczając do tego okablowanie kwota przekroczy 3000pln ale wszystko będzie nowe złożone z dobrych marek.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

admat

Member
Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego niektórzy fani celowo poszukują unikatowych starych modeli sprzętów, które nie kosztują dużo i podobno mają specyficzne brzmienia. Chyba coś jednak w tym jest bo sam nie dawno kupiłem na szrocie dla uzupełnienia zestawu klienta na działce w domku odtwarzacz CD Sony CDP-515 i po przetestowaniu byłem pozytywnie zaskoczony jakością brzmienia odtwarzanej muzy. Na dodatek urządzenie kosztowało śmieszne pieniądze i jest w pełni sprawne. Nie wiem w którym roku zostało wyprodukowane - może ktoś wie to proszę o info - dla zaspokojenia ciekawości.

Pozdrawiam,
 

piotr818

New member
Bez reklam
Sprzęt dedykowany do Audio CD czyli bez dodatków i polepszaczy stąd pozytywne wrażenie, a to tylko SONY. Ja do dzisiaj muzy słucham tylko po analogu.
poz.
 

rafal735r

New member
Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego niektórzy fani celowo poszukują unikatowych starych modeli sprzętów, które nie kosztują dużo i podobno mają specyficzne brzmienia. Chyba coś jednak w tym jest bo sam nie dawno kupiłem na szrocie dla uzupełnienia zestawu klienta na działce w domku odtwarzacz CD Sony CDP-515 i po przetestowaniu byłem pozytywnie zaskoczony jakością brzmienia odtwarzanej muzy. Na dodatek urządzenie kosztowało śmieszne pieniądze i jest w pełni sprawne.
Trzeba wiedziec co wybrac. Ja np. mam CD z 92 roku, ktore jest warte 200zl i dla mnie ma on wiele lepsze brzmienie jak nowe Denony PMA-510AE czy 710AE. Tylko problem w tym ze malo kto o tym wie i mysli ze jak wyda na nowy klocek 1500zl to jest juz on swietny i ze wogole taki stary zlom 15-sto letni za 200 czy 300zl nawet nie dorownuje mu do pięt.
Nie twierdze ze wszystkie nowe klocki powiedzmy za takie kwoty rzedu 1500zl sa do bani, ale wiekszosc zazwyczaj tak. Dzis nieco inaczej producenci podchodza do sprawy. A w takim audio od stuleci nic sie nie zmienilo wiec roznica moze najwyzej sie objawiac w kondycji technicznej itp danego sprzetu. Bo jak narazie w stereo od 30lat dalej panuja takie same kryteria, w sumie kinie tez to sie odbywa tak samo, doszlo tylko wiecej kanalow i kilka systemow ze smiesznymi skrotami ktorych do dzis nie moge spamietac.
 

Arecki23

New member
Czy topaz sr10 lub am10 dal by sobie rade z Kolumnami KEF iQ50 lub MA BR5, jaki zestaw by zagrał przyzwoicie? Muszę dodać iż muzyki nie będę słuchał przesadnie głośno.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego niektórzy fani celowo poszukują unikatowych starych modeli sprzętów, które nie kosztują dużo i podobno mają specyficzne brzmienia. Chyba coś jednak w tym jest bo sam nie dawno kupiłem na szrocie dla uzupełnienia zestawu klienta na działce w domku odtwarzacz CD Sony CDP-515 i po przetestowaniu byłem pozytywnie zaskoczony jakością brzmienia odtwarzanej muzy. Na dodatek urządzenie kosztowało śmieszne pieniądze i jest w pełni sprawne. Nie wiem w którym roku zostało wyprodukowane - może ktoś wie to proszę o info - dla zaspokojenia ciekawości.

Pozdrawiam,

Kupujesz starego ale jarego CD playera jako transport za 100-150 zł, do niego plytkę NOS-DAC tudzież lampucerę za kolejnych kilka stów i kosztem 1000-1300 złotych masz zestaw grający brzmieniem w stereo jak sprzęt za 6 tysięcy złotych. Sprawdzone przez wielu fanów muzyki.
 

Arecki23

New member
A więc po długim zastanowieniu, biorę już pod uwagę tylko kilka modeli kolumn. Kolejność przypadkowa.

- Dali Concept 6
- KEF C7
- KEF iQ50
- Klipsch F2
- MA BR5

Do tego dokupię jakiś wzmacniacz. Ale to dopiero po wyborze frontów.
Jako ostatnie wpadły do wora Klipsch F2 zachwalane do takiego metrażu jaki ja posiadam i podobno grają bardzo szerokim pasmem,dynamicznie,a co najważniejsze czysto.

P.S. Ciężki orzech do zgryzienia. Chyba nie obejdzie się bez odsłuchu.
 
Do góry