Stereo do 2500

doger31

New member
Witam,
Po długich bojach o to czy kupować KD czy stereo zdecydowałem się na Stereo w kwocie do 2500zł. W oko wpadły mi Pianocraft 840 i denonem f109. Jednak żaden z nich nie czyta Flac a mam dużo muzyki w tym formacie. Nie wiem też jak traktować DVD w 840, z jedenej ztrony fajnie bo jakiś koncert można obejrzeć z drugiej gdzieś czytałem że podobno nie działa zbyt dobrze. Po głowie chodzi mi też jakiś pełnowymiarowy zestaw w tej cenie ale nie wiem jaki. Słucham głównie Rock/Metal/Klasyka w pokoju otwartym z aneksem 3,5 na 5 mkw.
Cena do 2500.
Wiem, że najlepiej chodzić po sklepach i odsłuchiwać sprzętu ale tak naprawde nie wiem na czym się skupić ( jakiego sprzętu szukać ).
Prośba o pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
za 2500zł kupno pełnowymiarowego systemu to raczej niemożliwe (mówimy o nowym ) dużo pieniędzy pochłonął kolumny ,a bez głośników słuchać się nie da -chyba że na słuchawkach .Za 2500 dwa komponenty kupi ,czyli wzmacniacz + CD ,albo amplituner +CD
Jeżeli potrzebujesz odtwarzacza DVD - można się na niego skusić oraz dokupić zewnętrzny przetwornik C/A ,wtedy będziesz mógł pooglądać jakieś filmy ,koncerty a pod dołączeniu takiego przetwornika masz prawie audiofilski odtwarzacz CD ,ewentualnie rozejrzyj się na Allegro za odtwarzaczem Cineos Philisa serii 9000 ,co prawda urządzenie to nie jest już produkowane ale to kawał porządnego sprzętu ,świetnie się sprawdzi w roli odtwarzacza CD na dodatek czyta płyty SACD a na takich krążkach zostało wydane wiele muzyki klasycznej
 

doger31

New member
Niestety nic więcej nie wyciągne ponad 2500, więc chyba skuszę się na wieżę a potem dokupię odtwarzacz CD. Szkoda tylko że ani denon ani yamaha Flac nie obsługuje. Widziałem że Pioneer X-HM71-K czyta ale czy ładnie gra? a może zainwestuje narazie w ampi + głosniki a odtwarzacz kupie w przyszłości? Co radzicie?
 

doger31

New member
Nie wiem czy karta dzwiękowa w moim laptopie (IDT HIGH...) gra super. Ale już się zdecydowałem z poczekaniem na odtwarzacz CD ( kupie CDN500 Denon jak troszku spadnie z ceny i bede miał Flac, muze z sieci i cd w jednym). Narazie postanowiłem kupić ampituner + głosniki. Wstępnie zdecydowałem się na głośniki podłogowe a to z powodu faktu że głośniki podstawkowe mógłbym tylko postawić na półce wysokośc 40, a to chyba za nisko i musiałbym dokupić podstawki. Z drugiej strony na kolumny wolnostojące z racji małego metrażu i szafek tez nie mam zbyt dużo miejsca i chciałbym kupić kolumny z bas reflexem z przodu bo podobno łatwiej takie ustawić. Byłem ostatnio w salonie i sprzedawca polecał mi ampli Yamaha rs500 + głośniki JBL e80 lub jamo 606. Czy uważacie że denon 510 jest lepszy niż rs500. A jeśli chodzi o głośniki dali concept chodzi o te podstawkowe?
 

doger31

New member
Prośba o potwierdzenie słuszności wyboru. Otóż zdecydowałem się na zestaw ampli + kolumny podstawkowe. W grę wchodzą modele:
DENON PMA510 lub YAMAHA RS 500
Monitor Audio BX2 lub jakieś inne dobre z bas reflex z przodu kolumny?

Co doradzacie
 
Do góry