stereo do 2500

marc1nn

Member
Witajcie,

Po zmianie tv chciałbym uzupełnić salon jakimś nagłośnieniem. Niestety miejsce na kolumny mam ograniczone. Szerokość kolumn max 20cm, BR z przodu, bo tylna ściana bardzo blisko.

Czego będę słuchał - przeróżny rodzaj muzyki, głównie rock, reggae, pop oraz filmy.

Na chwilę obecną zastanawiam się nad:
- Monitor Audio M4
- Tonsil Premium
- dzisiaj wpadłem na Indiana Line Tesi 560 w cenie podobnej do powyższych

Proszę o poradę co będzie lepszym wyborem i jaki wzmacniacz do tego wybrać. Jeśli chodzi o wzmacniacz koniecznie musi mieć wejście optyczne (podłączenie bezpośrednio z tv) i dla wygody pilot :)

Z góry dzięki!
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolumny MA MR4 kiedyś miałem i nie ukrywam że znam je bardzo dobrze .Mają dwa otwory bas reflexu (jeden z przodu i jeden z tyłu ) ale nie musisz się obawiać dudnienia - nawet jeżeli staną bardzo blisko tylnej ściany (co najwyżej straci przestrzenność dźwięku)
I właśnie przestrzenność (stereofonia) są największymi zaletami tych kolumn ,podobnie jak wysokie tony i przejrzystość .Te kolumny mają też swoje wady głównie wyostrzenie górnej średnicy tzn dźwięk jest za bardzo ożywiony (podgrzany) kolumny brzmią bardzo żywo .Druga sprawa to taka, że bas nie będzie silny ,owszem zejdzie stosunkowo nisko - czasami brakuje oparcia w niskich częstotliwościach ,ale też dużo zależy od ustawienia kolumn i wielkości samego pomieszczenia - jeżeli pokój będzie stosunkowo nie duży i staną dosyć blisko tylnej ściany to będzie OK
Monitor Audio MR4 nie bardzo nadają się też do głośnego grania ,ani do szybkiej muzyki bowiem zaczną się gubić .Ich żywiołem jest muzyka wokalna i instrumentalna - wtedy pokażą na co je stać
Ogólnie jeżeli wsiąść pod uwagę cenę i jakość ,to MR4 jest naprawdę bardzo dobrą propozycją (powinieneś je mieć za ok.1300zł ) .Jeżeli lubisz żywy dźwięk o bardzo dobrej stereofonii i dźwięcznych napowietrzonych wysokich tonach to będziesz zadowolony ,bo w tej cenie bardzo trudno znaleźć lepsze podłogówki
Jeżeli by wybór padł na te kolumny, odradzam jasno brzmiące wzmacniacze ,nawet preferowane jest lekkie cofnięcie wysokich tonów .Dobrą propozycją może być np Rotel - wzmacniacz bardzo muzykalny o gęstym środku i miękkim niskim basie

Indiana Line to trochę inna szkoła grania ,bardziej dla romantyków .Te kolumny nie będą miały takiej rozdzielczości jak Monitor Audio,ani dźwięk nie będzie tak żywy i sugestywny .Zaletą jest natomiast stosunkowo wyrównany przekaz całego pasma

Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja - Pylon Audio Pear 25 ,to udane kolumny brzmieniowo zbliżone do Monitor Audio MR4 - w bezpośrednim porównaniu dałbym 2;2
Niestety nie znam kolumn Tonsila ,ale może ktoś się dopisze
 

marc1nn

Member
Dzięki za opinie o M4. Z Twojego opisu wnioskuję, że może być mały niedosyt tonów niskich. Pewnie M6 byłyby pod tym kątem lepsze, ale też droższe. Mam nadzieję, że w sobotę uda mi się je odsłuchać. Niestety Tonsila i Indiana Line nie mam nigdzie na miejscu.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Podłącze się pod temat. Poszukuję zestawu stereo kolumny z amlitunerem.
Wstępnie najlepiej cenowo wypadają kolumny Pylon pearl 25 tylko teraz jaki do tego najlepiej kupić amplituner najlepiej z obsługą usb FLAC i spotify, ewentualnie radio internetowe, który napędzi takie kolumny bez problemu,może być używany. Nie zależy mi na DAB+.
A może ktoś ma jakiś amplituner na sprzedaż?
Fajnie wypada Onkyo 8050, ale ciężko znaleźć używany. Myślę, że fajnie by to się zgrało. Tylko czy on pociągnie kolumny 4ohm?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajnie wypada Onkyo 8050, ale ciężko znaleźć używany. Myślę, że fajnie by to się zgrało. Tylko czy on pociągnie kolumny 4ohm?

Ten amplituner spokojnie pociągnie te kolumny ,nie musisz się bać obciążenia 4 ohm ,zresztą większość producentów kolumn i tak zawyża impedancję "podciągając" ją do wyższej wartości
Obecnie problem impedancji jakby zszedł na drugi plan ,musi być naprawę jakiś cherlawy klocek (lub stary wzmacniacz/amplituner) aby się wyłożył na 4 ohmach

Myślę, że dobrze kombinujesz amplitunerem Onkyo bo to naprawdę przyzwoity poziom i połączenie z Pylon Audio będzie niezłe .Być może dobrą alternatywą dla amplitunera Onkyo będzie np.Harman/Kardon to też dobre klocki wydajne prądowo więc żadnych niespodzianek nie będzie
 

marc1nn

Member
Czy wzmacniacze Onkyo A-9010 lub Yamaha A-S301 będą odpowiednie do którychś z wymienionych przeze mnie kolumn?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czy wzmacniacze Onkyo A-9010 lub Yamaha A-S301 będą odpowiednie do którychś z wymienionych przeze mnie kolumn?

Yamaha As 301 jest za jasna ,raczej nie będzie to dobry wybór w przypadku tych kolumn ponieważ brzmienie bedzie jeszcze bardziej suche jeżeli już Yamaha to ze starszych modeli z serii AX np 4xxx,5xxx.Onkyo bardziej pasuje .Najlepszy byłby Rotel ale jest drogi ,z używanych Cambridge Audio 640/650
 

slawkor

Member
Bez reklam
A czy taki amplituner Yamaha MusicCast R-N402D będzie w stanie fajnie grać z tymi pylonami?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

wiat

Member
Z używanych szukaj Onkyo TX-8050 tak jak ci radzą, to mocny amplituner napędzi każde kolumny. Gra ładnie, nie podbarwia, ma dobry mocny dół i górę i opcje sieciowe - Spotify, radia internetowe, FLAC przez USB i sieć
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tyle ze chciałbym nowy najlepiej na raty z rtveuroagd. I tam yamaha ma dobrą cenę, a nie ma starszych onkyo.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak teraz patrzę ze różnica w cenie 100zł di onkyo 8150 takze chyba uderze w ten ampli.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Na olx jest jeden 8150 za 1700 i jeden 8050 za 1050 tyle ze gosc nieuchwytny. Majac 8150 nowy to chyba lepsza opcja.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

wiat

Member
Na olx jest jeden 8150 za 1700 i jeden 8050 za 1050 tyle ze gosc nieuchwytny. Majac 8150 nowy to chyba lepsza opcja.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Jeżeli zależy ci na WiFi i lubisz granie bardziej średnicą to bierz 8150
Jeżeli chcesz mieć trochę lepszy dół i górę to bierz 8050
Obydwa klocki to dobre sprzęty, spełnią twoje wymagania.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Na chwilę obecną wybrałem Onkyo 8150 tylko teraz zostać przy tych pylonach czy szukać innych kolumn?
Nie ukrywam, że wolę kupić jakieś używane do 1200zł, które dobrze zgraja się z tym amplitunerem.
Pokój 18m2 muzyka trance, dubstep, rock, gothic metal chillout, indie.
Pomóżcie coś wybrać bo muszę się zdecydować do poniedziałku.
 

Rucia1

New member
Ten amplituner dobrze zgryw się z Polk Audio T50 lub Indiana Line Nota 550X ewentualnie Magnat Quantum 675 - posłuchaj
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten amplituner dobrze zgryw się z Polk Audio T50 lub Indiana Line Nota 550X ewentualnie Magnat Quantum 675 - posłuchaj

Magnat Quantum do dobre kolumny ale obawiam się ,że do tego pomieszczenia będą po prostu za duże i dźwięk będzie po prostu "przeładowany".Dobrze jest te kolumny trochę odsunąć od tylnej ściany ze względu na otwory bas refleksu i to dwa .Ogólnie brzmienie jest dynamiczne z mocną podstawą basową .Tak na ścisłość do takiego pomieszczenia by wystarczył mniejszy model podstawkowy Quantum 673
 
Do góry