Stereo do 2500 zl

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam,

Moj brat szuka niedrogiego zestawu stereo (moze byc uzywka) wzmacniacz + glosniki.

Rodzaj muzyki - deftones itp , troche Pop , vocal trance.

Wielkosc pomieszczenia okolo15-17 m ale w ksztalcie prostokata.

Do tego chcialby miec mozliwosc przeslania muzyki z kompa badz tableta czy usb- prawdopodobnie jakis bluray tani se kupi.

Pierwsze pomysly z uzywek :

Cambridge audio 650
Marantz 6003/6004
Rotel jakis.

Kolumny :

Roth oli 40
Klipsch f1
B&W ppdstawki 601/603

Jednak to tylko co znalazl na alledrogo...

Chodzi mu o detaliczna gore i zeby kolumny graly calym pasmem w miare rowno i zywo.

Macie jakies inne propozycje?

Ja narazie zbieram na glosniki do mojego 838 dlatego sam niewiem co mu doradzic co chodzi o brzmienie.

Dzieki z gory za porady.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem Oli40 i uważam, że są całkiem fajne. Duża dynamika, brzmienie po cieplejszej stronie. Bas mocny , miękki i dobrze rozciągnięty. Wysokie tony są łagodne i lekko cofnięte. Co do wzmacniacza, to z tych co wymieniłeś słuchałem PM6004. W swojej cenie to dobry wzmacniacz. Brzmienie łagodne i szczegółowe. Dla niektórych plusem jest loudness. Rotel-e z tego co wiem grają dynamiczniej i jaśniej. Powinno to pasować z Oli40.
 

SDman

Banned
Moj brat szuka niedrogiego zestawu stereo (moze byc uzywka) wzmacniacz + glosniki.
Rodzaj muzyki - deftones itp , troche Pop , vocal trance.
Wielkosc pomieszczenia okolo15-17 m ale w ksztalcie prostokata.

Witam,
mamy, do 4 tyś. nic tego nie pobije:
ELAC BS 103.2 (5627506862) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Rewelacyjny wzmacniacz MICROMEGA AI-60 (5622599786) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Mam Micromegę AMP2 czyli sporo starszą i grała z maleńkimi Elac`ami BS 142 pok. 22m2
Szok i olśnienie, cenione i wychwalane Usher v601 były bez najmniejszych szans.
Do opisywanego rodzaju muzyki ten zestaw będzie bardzo dobry.

Pozdr.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzieki za podpowiedzi.

O Propozycji co SD MAN podał to nawet ja nie widziałem o takiej firmie jak Micromega.
Zobaczymy co tam wybierze.

a jak się B&W by spisywały , bądz Klipsch.


im wiecej różnych opini tym lepszy efekt.

dzieki
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam,

Moj brat szuka niedrogiego zestawu stereo (moze byc uzywka) wzmacniacz + glosniki.

Rodzaj muzyki - deftones itp , troche Pop , vocal trance.

Wielkosc pomieszczenia okolo15-17 m ale w ksztalcie prostokata.

Do tego chcialby miec mozliwosc przeslania muzyki z kompa badz tableta czy usb- prawdopodobnie jakis bluray tani se kupi.

Pierwsze pomysly z uzywek :

Cambridge audio 650
Marantz 6003/6004
Rotel jakis.

Kolumny :

Roth oli 40
Klipsch f1
B&W ppdstawki 601/603

Jednak to tylko co znalazl na alledrogo...

Chodzi mu o detaliczna gore i zeby kolumny graly calym pasmem w miare rowno i zywo.

Macie jakies inne propozycje?

Ja narazie zbieram na glosniki do mojego 838 dlatego sam niewiem co mu doradzic co chodzi o brzmienie.

Dzieki z gory za porady.

Marantz + B&W lub RothOli
Klipsch jak najbardziej nadają sie do rapu ale równym pasmem to one na pewno nie grają. Środek w nich wyraźnie ucieka z pasma.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
to nawet ja nie widziałem o takiej firmie jak Micromega.

Francuska firma bardzo popularna 15-20 lat temu .Przez wiele lat toczyła bój z Arcamem ,obecnie firma bardzo spuściła z tonu

Wracając do postu .Sensowny wydaje się wybór Cambridge Audio ,z tym że Klipch kompletnie nie pasuje do tych klocków .Dobrym partnerem by były kolumny Monitor Audio ,nawet z podstawowej serii .Te kolumny grają naprawdę bardzo żywo ,do tego mają bardzo przejrzyste wysokie tony ,można wyławiać szczegóły z nagrań i wsłuchiwać się w detale
B&W to też dobry wybór w moim odczuciu lepszy niż Klipch
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Francuska firma bardzo popularna 15-20 lat temu .Przez wiele lat toczyła bój z Arcamem ,obecnie firma bardzo spuściła z tonu

Wracając do postu .Sensowny wydaje się wybór Cambridge Audio ,z tym że Klipch kompletnie nie pasuje do tych klocków .Dobrym partnerem by były kolumny Monitor Audio ,nawet z podstawowej serii .Te kolumny grają naprawdę bardzo żywo ,do tego mają bardzo przejrzyste wysokie tony ,można wyławiać szczegóły z nagrań i wsłuchiwać się w detale
B&W to też dobry wybór w moim odczuciu lepszy niż Klipch

Dzieki za info.


Z MA BX nie ma nic z używek na tą chwile - wiecie gdzie można dostać nowe w fajnych cenach ?

Bo zestaw jaki brat myśli po waszych postach :

1. MA BX 5 + Marantz
2. MA BX 5 + Cambridge
3. B&W + Marantz

Na weekend pogadam z nim i jakieś decyzje już zapadną :)

Pozdrawiam
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Marantz PM 6004 zakupiony.

Od jednego kolegi z forum :).

Z uwagi na brak czasu dopiero jutro z bratem będziemy testowali na moich wciąż niezmienionych Jamo 606.
Później będziemy się rozglądali za głośnikami.

BX 5 bardzo się podobają bratu , mi zresztą też.
Jednak B&W oraz ROTH także są brane pod uwagę.

Jednak jest jeszcze kilka pytań :

1. Jakiś Blu-ray do tego lub coś z czego można streamować muzykę z Tableta komórki?
2. czy DAC plus oddzielny napęd będzie lepszy ? czy jakieś inne rozwiązanie ? - coś niedrogiego
3. coś co moża także użyć do podłączenia Laptopa i TV

Chodzi o to żeby nie przesadzić też z ceną i formy nad treścią.

Widziałem ostatnio na alledrogo , rDAC Arcama z Zasilaniem Teddego a także Tomanek - jak myślicie dużo wniesie do muzyki?

Dzięki z góry za sugestie

pzdr
 

SDman

Banned
hahaha dopiero zauwazylem ze to sie odnosni do rdac :).

a jak z tym rozwiazaniem moze byc jakis fajny dac i Blu ray??

Witam,
może być, pamiętaj o jakości dźwięku decydują w kolejności:
kolumny, wzmacniacz, źródło (DAC, CD), kable, transport (np. bluray).
Kolejność podana dla tej klasy cenowej.
Transportem u mnie jest BD F6500 Samsunga, ma bardzo dobry odtwarzacz plików muzycznych
i świetnego Smart TV.

PS.
szkoda, że odpuściłeś Micromegę bo to vs PM 6004 to jak pudełko vs kartka papieru.

Pozdr.
 

lobos

New member
Bez reklam
abdul0412
Jak się ma u Was sprawa kolumn? Wybrane już coś konkretnie?
Marantz PM6004 będzie gitara do tego metrażu :eek:k:
Jak kasy zostało na tyle to ja bym brał Melodika BL40. Słyszałem je co prawda z Denonem, ale grały bardzo fajnie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
abdul0412
Jak się ma u Was sprawa kolumn? Wybrane już coś konkretnie?
Marantz PM6004 będzie gitara do tego metrażu :eek:k:
Jak kasy zostało na tyle to ja bym brał Melodika BL40. Słyszałem je co prawda z Denonem, ale grały bardzo fajnie.

Hej,

Jeszcze nie wybrane, bo meble w mieszkaniu się składają jeszcze i trochę remontu.
Ja bym brał te Melodiki bądź też BX-5 jak wspominałem wcześniej.

Czekam na info od brata co mu się zmieści do pokoju po nowym umeblowaniu i wtedy zobaczymy:).
sam jestem ciekaw , wtedy będę miał też możliwość przetestowania mojego Onkyo z innymi głośnikami...:).

Jak tylko będą jakieś newsy odezwę się.
Foty też wrzucę , tylko ten proces potrwa , bo jak np dzisiaj dopiero wróciłem z pracy --> od 7:30...

Małe pytanie czy "2xRCA QED Reference Audio (dł. 1m)" za 700 zł to nie za tanio??
Używane 3 lata.

jest okazja kupić wiec się pytam- co wy na to?

pzdr
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Hej,

Jeszcze nie wybrane, bo meble w mieszkaniu się składają jeszcze i trochę remontu.
Ja bym brał te Melodiki bądź też BX-5 jak wspominałem wcześniej.

Czekam na info od brata co mu się zmieści do pokoju po nowym umeblowaniu i wtedy zobaczymy:).
sam jestem ciekaw , wtedy będę miał też możliwość przetestowania mojego Onkyo z innymi głośnikami...:).

Jak tylko będą jakieś newsy odezwę się.
Foty też wrzucę , tylko ten proces potrwa , bo jak np dzisiaj dopiero wróciłem z pracy --> od 7:30...

Małe pytanie czy "2xRCA QED Reference Audio (dł. 1m)" za 700 zł to nie za tanio??
Używane 3 lata.

jest okazja kupić wiec się pytam- co wy na to?

pzdr

poprawka "Przetwornik rDAC Arcam + QED Reference Audio 1m" za 700 zł to nie za tanio??
 
Do góry