Stereo do 10k.

antekwp2

New member
Witam.
Chciałbym pomóc znajomemu w doborze komponentów stereo do zestawu za 10k.
Znajomy był u mnie, słuchając zestawu H/K 3490 + L890 + Paradigm Servo 15 v.2 .
Był zachwycony. Teraz przyszedł czas na jego stereo. Zaznaczam ze ineresuje go
zestaw 2.1, ze względu na to że kolumny frontowe w tej kwocie nie są w stanie
wytworzyć niskich zejść i odpowiedniego SPL poniżej 40 hz a nawet 50 i więcej.
Chciałbym nadmienić iż w tej materii kolega jest nieugięty i mój paradigm w jego odczuciu
był nieco za cichy( te pogłoski dementują moi sąsiedzi blok dalej ;).
Jego preferencje to tylko muzyka, nie przeciągnięty bas, nie za ostra góra i przyjemne wokale.
Zastanawia mnie tylko jego warunek dotyczący skuteczności kolumn które ustawił na min. 91 db, przy porównywalnej jakości przekazu L890.
Wiem że ciężko będzie cokolwiek doradzić w tej kwestii dlatego zwracam się z prośbą o poradę do was, jako że jesteście obcykani w tych sprawach. Co do suba to wiadomo konstrukcja wentylowana mocna i z wysokim SPL przy 20-30 hz wyższym niż SPL kolumn przednich. Nie przegadam mu że suby z br grają nieco przeciągniętym mniej spójnym basem, lecz są zdecydowanie mniej wydajne jeżeli chodzi o skuteczność i niskie pomruki, ale to jego wybór.
Muzyka jaką słucha to praktycznie wszystko od hip-hopu, duby przez elektro na hardstylach kończąc. Celowo nie podaje jaki ma metraż pokoju.
Pozdrawiam.
 

antekwp2

New member
Sry za pomyłke w tej linijce "Nie przegadam mu że suby z br grają nieco przeciągniętym mniej spójnym basem, lecz są zdecydowanie mniej wydajne jeżeli chodzi o skuteczność i niskie pomruki, ale to jego wybór." Miało być "Nie przegadam mu że suby z br grają nieco przeciągniętym mniej spójnym basem, lecz są zdecydowanie BARDZIEJ wydajne jeżeli chodzi o skuteczność i niskie pomruki, ale to jego wybór"
 

rafal735r

New member
Jezeli kolumny powiedzmy za 5tys nie potrafia nisko zejsc i twoj kolega dementuje bas z twojego suba i na dokladke nie chce podac metrazu pomieszczenia to chyba raczej z nim jest cos nie tak i nie mam pojecia jak mozna cokolwiek doradzac nie znajac tak waznej informacji. Jak widac po preferencjach zapewne zadowola go Altusy 300 lub Zeusy.
Do tego dysponujac taka kwota grzechem by bylo kupywac nowe pudla.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jezeli kolumny powiedzmy za 5tys nie potrafia nisko zejsc i twoj kolega dementuje bas z twojego suba i na dokladke nie chce podac metrazu pomieszczenia to chyba raczej z nim jest cos nie tak

raczej napewno....:grin:
w systemie stereo ilosc wyjsc na suba jest bez znaczenia , wlasciwie nawet moze ich nie byc wcale.
skoro kolega jest takim basolubem (a wynika ze jest) zaproponuj mu uklad z dwoma subami grajacymi stereofonicznie podlaczone do wyjsc wysokopoziomowych.
oczywiscie sprawa najwazniejsza- jesli pomieszczenie jest niezbyt duzych rozmiarow (ponizej 30m2) to nawet jesli wstawi 8 subwooferow to bas i tak go nie zadowoli no chyba ,ze bedzie wlaczal sprzet i chodzil sluchac basu u sasiadow...:grin:
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Brak wyjścia na sub więc odpada.

Wyjścia na sub zwykle realizowane są jako zworka w środku do kolejnego wyjścia z pre-outa (poza LFE) - czyli dokładnie do samo co kabelek Y do pre-outa. Wiele lepsiejszych subów ma wyjścia wysokopoziomowe (do połączenia od wyjść głośnikowych).
 

piotr818

New member
Bez reklam
Moze lepiej zlozyc mu 1.5? 5 subow i centralny.

popieram a na marginesie to chyba jakaś podpucha albo słuchamy dudnienia albo dobrego stereo, przy odrobinie szczęścia i kilku testach znajdziesz suba który nie jest "cofnięty" do frontów szybkością ale zaręczam ,że nie będzie to dźwięk nawet przyzwoity.
 

antekwp2

New member
Panowie, my się chyba nie rozumiemy...
Przeczytajcie mój pierwszy post w tym temacie.
Altusy 300 czy zeusy go napewno nie zadowolą.
Proszę o dalsze sugestie.
Pozdrawiam.
 

rafal735r

New member
Panowie, my się chyba nie rozumiemy...
Przeczytajcie mój pierwszy post w tym temacie.
Altusy 300 czy zeusy go napewno nie zadowolą.
A 1.7? Siedem subow i centralny?

Wlasnie widzisz chyba sie nie rozumiemy. Przeczytaj pare postow wyzej to zrozumiesz. Jezeli nie podajesz bardzo waznych informacni takich jak wielkosc pomieszczenia i twoj kumpel ma skrzywienie w kwestii basu, zapewne nawet nie wie jak on powienien brzmiec itd, to nie oczekuj wiarygodnych odpowiedzi. Kazdy kto ma taka sume do wydania juz powaznie podchodzi do sprawy, a ja tu wiedze totalna amatorszczyzne. Poprostu preferencje brzmieniowe sa bardzo WYGOROWANE jak za 10tys.

Przedewszystkim, primo: Jezeli juz twoj kolega brnie w sprzet grajacy to najpierw niech zaznajmomi sie w temacie. Poczyta tu i tam, na czym to wszystko sie opiera i jak powinno wygladac. Sa w sieci inne fora, np audiostereo itd. Najpierw niech nauczy sie podstaw i zarysuje se ogolny pogalad o muzyce i stereo, a potem zaczyna zakladac tematy. Bo ten to jest tylko jeden wielki belkot i glupota w ktorej jest multum sprzecznosci i informacji wprost smiesznych.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w tej klasie poproś o prezentację w domu zestawu stereo i w swoich warunkach extra wybierzesz.
 
Do góry