Stereo czy kino wielki dylemat

vectra1

Member
Bez reklam
Witam

Dzisiaj byłem na odsłuchu pierwotnie miało być kino 5.0 ale teraz już nic nie wiem. Dotychczas używałem znacznie niższej jakości kina Logitech Z5500, stąd przyzwyczajenie do dźwięku. Podczas odsłuchu porównałem praktycznie wszystko co chciałem od amplitunerów Yamahy przez Onkyo do Denona, z kolumn Indiana Line,*********************ę, Cabasse i Dali.
Aktualnie muszę się poważnie zastanowić pomiędzy kinem a stereo - zadziwiające było, że stereo w kinie było bardzo ciekawe a muzyka znacznie lepsza. Druga kwestia przy zakupie kina braknie mi na napęd więc zostanie dysk zewnętrzny. Najbardziej przypadły mi skrzynki Denona i kolumny Dali, wybrałem dwa zestawy, z których chciałbym coś kupić.

  1. Zestaw pierwszy kino

  • Amplituner Denon AVR-x2000
  • Głośniki Dali Zensor7 zestaw 5.0
  • Jako napęd dysk zewnętrzny, przez jakiś czas do CD Xbox360

  1. Zestaw drugi stereo

  • Wzmacniacz Denon PMA720
  • Blu Ray Denon 1713ud ( porównywałem z DCD720AE i praktycznie nie było żadnej różnicy w dźwięku a funkcjonalność większa).
  • Głośniki Dali Zensor 7 fronty 2.0
Teraz dylemat czy poświecić efekty surround z dodatkowych głośników kosztem napędu Blu-Ray i lepszego stereo, które w kinie sprawdza się całkiem nieźle.
Planowane wykorzystanie kino 40%, muzyka 40%, konsola 20%.



Dzięki za pomoc facetowi w rozterce przed zakupem swoich zabawek ;-)

Pozdrawiam
 
Nie wiem czy pomogę, czy zaszkodzę w Twoim problemie.
Swego czasu też tak myślałem, że kolumny KD zaspokoją stereo.
Moim zdaniem kup porządne kolumny do stereo do swojego wzmacniacza a resztę kolumn do KD dopasuj jak ci się podoba (one są do efektów dźwiękowych).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie KD bez 5.1 to nie kino. Surroundy to podstawa.
Napędem BD bym się nie przejmował, dozbierasz w przyszłości i dostawisz.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli podobał ci się Denon na odsluchach, to znacznie lepszy do ZENSOR 7 będzie X3000, poza tym lepiej zagra w stereo, no i ma pre out, więc za jakiś czas dokupisz wzmacniacz stereo (choćby ten PMA 720) i twój obecny dylemat się rozwiąże. A odtwarzaczem się tak nie przejmuj, zawsze można dozbierac kasę i kupić w późniejszym terminie, na początek wystarczy ten dysk bądź kupisz BD za 300 zł i też filmy pooglądasz i muzyki posłuchasz.
 
Do góry