stereo czy 5.1 - 80% muzyki, 20% filmy - budżet ok. 4500 PLN

kulik

New member
Witam wszystkich.
Chciałbym kupić zestaw, który po pierwsze ładnie zagra (bardzo rożna muzyka od rocka do muzyki poważnej) i do tego pozwoli z przyjemnością obejrzeć co pewien czas film na DVD/BlueRay (plazma full HD).

Zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens kupować klasyczne kino 5.1 i siłą rzeczy stracić na jakości dzwięku stereo, czy raczej jednak 2 dobre głośniki stereo i dobre uniwersalne żródło dzwięku/obrazu?

Osobiście przychylam się do drugiego rozwiązania, ale być może jest to moje "widzimisię.

Proszę także o konkretne zestawy, które powiniennem wziąć pod uwagę.
 

jarmar

Member
W tym przedziale cenowym tylko " klasyczne" stereo, czyli 2 dobre fronty + wzmak , ewentualnie + sub , ale to już w zależności od rodzaju frontów i pomieszczenia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kulik napisał:
stracić na jakości dzwięku stereo

zeby moc odpowiedziec na twoje pytanie,powiedz najpierw - ta strata to w odniesieniu do czego? tzn. jakiego zestawu stereo do tej pory uzywales?
krotko mowiac jaka jakosc dobrze znasz do ktorej bedziesz porownywal np.stereo z kina domowego ?!



ps.4.5 tys znowu az tak malo tez nie jest.....;)
 

kulik

New member
mat74 napisał:
zeby moc odpowiedziec na twoje pytanie,powiedz najpierw - ta strata to w odniesieniu do czego? tzn. jakiego zestawu stereo do tej pory uzywales?
krotko mowiac jaka jakosc dobrze znasz do ktorej bedziesz porownywal np.stereo z kina domowego ?! ;)

Pisząc o stracie mam na myśli fakt, że kupując w cenie ~ 4,5k PLN zestaw: blueray,ampli i głośniki 5.1 te ostatnie, a szczególnie fronty, na których będę słuchał muzyki będą dalekie od nawet średniej jakości brzmienia. Natomiast kupując sam blueray, ampli i fronty jakość odtwarzania muzyki stereo bedzie jednak lepsza (kaska będzie na 2 glośniki zamiast 6).

Zastanawiam się jednak, czy jest sens kupować odtwarzacz blueray, którego głownym celem będzie oprócz odtwarzanie filmów także odtwarzanie muzyki z cd? tzn. czy są to odtwarzacze na tyle uniwersalne, że będą w stanie ładnie zagrać?

Proszę napiszcie jakie konkretne zestawy moglibyście polecić.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
wydaje mi sie ,ze za duzo sie naczytales ,a za malo nasluchales...;)
skoro nie masz odnosnika jakosci, tzn. ze nie jestes osluchany wlasciwie z zadnym sprzetem "jakiejs tam klasy" ,co z kolei oznacza ,ze zapedow zadnych stereo-audiofilskich raczej nie masz .
moja rada- wydaj te pieniadze na zestaw kina domowego , dzwiek bedzie moze mniej wyrafinowany ,ale ze wzgledu na wielokanalowosc napewno bardziej efektowny (lub efekciarski jak kto woli) a na 99% tego bedziesz sie spodziewal po zakupie pierwszego powazniejszego sprzetu, niuansow dzwiekowych i tak na poczatek raczej nie uslyszysz..... a jesli okaze sie ,ze jednak takie zapedy (audiofilskie) sie w tobie obudza....to te 4.5 tys na stereo i tak bedzie zbyt malo.....
co do playera BD - DVD powoli przechodzi juz do histori , sygnal audio do amplitunera i tak bedzie podawany cyfrowo, przy twoim budzecie player BD bedzie urzadzeniem bedacym w stanie podac najlepsza osiagalna dzis jakosc sygnalu
 
Do góry