Stereo 2,5k +/- zł

kotti

New member
Witam piszę drugiego posta na forum. OD tamtej pory mysle ze nabylem elementarna wiedze do dyskucji w kwestji audio. Chcialbym zlozyc zestaw audio w co sklad wchodza kolumny + wzmacniacz. W pozniejszym terminie bede dokupowal DAC + CD do tego cos z mozliwoscia odsluchu stacji radiowych. Audio bedzie umieszczone w pokoju 20+ m2. Gotówka jaką posiadam to 2,5 tys zł +/- 500 zł. Cena 3000 zł to pieniądze jakie chciałbym wydać na ten zestaw wraz z okablowaniem. Muzyka do jakiej bede uzywal sprzetu to :
Pop
Rock
Hip- Hop
Rap
Disco Polo

Blues
Reggae

Nadmieniam ze sprzet moze lecz nie musi byc uzywany. Do odtwarzania muzyki bede uzywal TV, ps3, laptop. Z gory dziekuje za propozycje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ogromnych wymagań sprzętowych nie masz.
Pioneer jak się zepsuje to naprawiają pół roku. Tyle czekałem na naprawę na gwarancji wzmacniacza.
Ale masz w extra jakości też Harmana HK 980 i Głośniki JBL E 80
lub Monitor Audio RX 8
 

collider

New member
Bez reklam
Strasznie demonizujecie tu Pioneera. Fakt serwis nie jest idealny, ale nie przesadzajmy. Kazdemu producentowi mozna cos wytknac.
 

kotti

New member
poi przeczytaniu wielu recenzji zdecydowalem sie na roth oli 40 w ciemno. Pojade na odsluch ty doradzcie mi z jakim wzmacniaczem. Czytalem ze z nad'em nie zbyt sie zgrywa (316bee), za to dosc dobrze sie zgrywa z denon pma-720, natomiast podobno marantzowi brakuje pozniej mocy, z mysla o podstawowym modelu, sam nie wiem jak wypadnie z 6004. Jesli ktos moze pomoc niech sie wyrazi na temat wzmacniaczy. Kiedy pojade do sklepu na odsluch, chcialbym sprobowac kilku wzmacniaczy, jednak chcialbym wiedziec ktorye warto sprobowac. Zesta mial kosztowac 3 tys max z kablami, jednak widze ze z tym budzetem sie nie zmieszcze wraz z roth oli40. Sprzet chcialbym kupic na lata wiec wychodze z zalozenia ze lepiej dolozyc. Pozdrawiam
 

Pan_Borowik

New member
Ekspertem nie jestem żadnym, ale tak zdroworozsądkowo - jeżeli myślisz nad 6004 i rozciągnięciem budżetu, to może 6005 będzie lepszym wyjściem? Odpadnie Ci koszt DACa późniejszy, a sam wzmacniacz zbiera pozytywne recenzje.
Ja się właśnie ku 6005 skłaniam obecnie.

PS. Roth Oli 40 są znowu w sprzedaży? W sierpniu ich nigdzie nie było (i miało już nie być) to wziąłem zamiast nich BX5 od MA i jestem bardzo zadowolony (a grają jeszcze z amplitunerem kd, liczę że marantz tylko to poprawi).
 

kotti

New member
Rzeczywiście jesli to bedzie lepsze wyjscie to moze warto zakupic wzmak z DAC. Takie znalazlem HK 3490 , marantz 6005 oraz onkyo a-9050 oraz 8050. W ogole sie nie znam na wzmacniaczach jednak moje przeczucie mowi mi ze ten marantz bedzie najlepszy. Jaka jest wasza opinia czy onkyo nie bedzie lepszy?
 

kotti

New member
Mam pytanie glownie odnosnie marantz 6005. Chcialbym sie dowiedzic czy wbudowany dac jest dobrej jakosci i czy nie tanszym i lepszym wyjsciem bedzie zakup osobno wzmacniacza i dac. Np dac fiio D03K za 150 zł i do tego inny wzmak za 1500 jak nad 326bee lub marantz 6003.
 

kotti

New member
Lepszy jest minimalizm czyli PM6005.

Świetnie wzmacniacz gra ciepło i świetnie. Chciałbym się dowiedzieć jakie kolumny do tego, gdyż z tego co wiem ten wzmacniacz nie posiada dużego zapasu mocy. Ni zamierzam robić dyskoteki, jednak chcialbym wykorzystac pelen potencjal by wzmacniacz zgrywal sie z glosnikami, prosilbym o propozycje kolumn do PM6005. Z gory dziekuje
 
Do góry