Stary Samsung 46C6000 - ile Hz ma matryca i co to za panel?

rafmik

Member
Hej

Czy może ma ktoś informację na temat jakie natywne odświeżanie oraz jakiego typu panel montowane w starym Samsungu 46C6000?

Pytałem w BOK Samsunga, ale się wypieli ("producent nie podaje informacji na temat parametrów i rodzaju matrycy.")

Sam z tego co wygooglałem to matryca jest VA, ale nie wiem jakie ma odświeżanie niby 100-120Hz, tylko nie wiem czy to jest po "elektronicznym podbiciu" czy rzeczywista.

Ten TV da się jeszcze jakoś wykorzystać sensownie we współczesnych realiach - podłączanie do niego TV Boxa na Androidzie oraz ustawienie na sztywno 1080p/24fps? Jakość obrazu będzie ok, bez smużenia, cięcia? Chodzi o wykorzystanie tego TV do DLNA (filmy FHD) oraz YouTube/Netflix.

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To był model 100Hz, matryca Samsunga. Podłączysz po HDMI Boxa z Androidem i masz to co potrzebujesz.
 

rafmik

Member
Oczywiście że będzie płynnie.

Ok, dzięki za info :) Jeszcze jedno - taki 6-7 letni TV będzie miał dużo gorszą jakość obrazu od współczesnego FHD (np Panasonic TX-50DS630e)? W sensie koloru, ostrość? Tak czytam opinie/recenzje tego TV sprzed 7 lat i niby wszyscy jakość obrazu dają na +, jedyna wada to clouding.
 
Do góry