Stary amp stereo

Walek77

New member
Witam. Poszukuje jakiegos starego high endowego wzmacniacza stereo, moga to byc lata 2006-2008.
Posiadam glosniki Monitor audio silver 2 narazie podpiety pod nie jest pioneer lx88 gra to bardzo dobrze. Ale niby do stereo typowy wzmacniacz stereo zagra duzo lepiej. Narazie zadnego compactu nie uzywam. wiec muzyka leci z servera nas przez lx88 w formatach flac ew. Spotify. Co do compactu czekam na nowe oppo bo czytalem na ang forach, ze takie cos ma niebawem sie pojawic.
Wiem, ze sa kultowe wzmacniacze co maja po 40 lat, ale one wymagaja renowacji a sam sobie tego nie ogarne, bo jestem totalnym laikiem. Stad moj pomysl jest, zeby za grosze kupic cos co ma ok 10 lat gra dobrze i nie wymaga remontu
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ze starszych kultowych - Densen Beat B100 ,Copland CSA 8 ,Alchemist Forseti,NAD S300 (te wzmacniacze mają ok.20 lat może trochę mniej ) ale to już poważny kaliber brzmienia ,który jest niedostępny nawet dla współczesnych wzmacniaczy

Z nowszych w tym przedziale czasowym - Cambridge Audio A500 ,Cambridge Audio Azur 640/650 ,Rotel RA 02 /03 ,Creek 5350 ,NAD C350 ,Rotel RA1070
 

Walek77

New member
Ze starszych kultowych - Densen Beat B100 ,Copland CSA 8 ,Alchemist Forseti,NAD S300 (te wzmacniacze mają ok.20 lat może trochę mniej ) ale to już poważny kaliber brzmienia ,który jest niedostępny nawet dla współczesnych wzmacniaczy

Z nowszych w tym przedziale czasowym - Cambridge Audio A500 ,Cambridge Audio Azur 640/650 ,Rotel RA 02 /03 ,Creek 5350 ,NAD C350 ,Rotel RA1070


Z tych modeli takie dostepne to cambridge a500 i nad c350 po opiniach wnioskuje se ten a500 bedzie lepsaym wyborem. Myslisz ze ma to sens przy moim ampie pioneer sc-lx88? Nigdy nie slyszalem takich amow typowo stereo.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A może mój Onkyo 9755 konstrukcja sprawdzona produkowana 8 lat od 2006 r. Chłopie dual mono więc klasyka jak znalazł.
 

robiz

New member
Ja bym był ostrożny, co by z tymi kolumnami Monitor audio silver 2, łączyc Rotele, a zwłaszcza model 1070. Może byc dość ostro, odsłuch bardzo wskazany w tym przypadku.
 

Walek77

New member
Ani onkyo ani rotel nie sa dostepne...
A moze byl kiedy jakis ciekawy pioneer ktory wam utkwil w pamieci? Ogolnie widze ze mozna dostac sporo nadow i denonow.
 
Do góry