Starszy sprawdzony czy lepiej coś nowego??

bobik007

New member
Bez reklam
Witam, na początek przepraszam za temat, których tutaj pewnie jest trochę, ale przymierzam się do zakupu projektora i chciałbym skorzystać z waszych rad.Mam możliwość kupienia projektora Panasonic AX100E, w granicach 1500pln i przebiegiem ok 1000h, myślałem też nad Epson TW450, czy warto kupić używany projektor czy lepiej kupić coś nowego?może ktoś z forumowiczów posiada ax100 i mógłby coś więcej napisać.Interesuje mnie raczej projektor lcd, gdyż jestem uczulony na efekt tęczy (no chyba że istnieje dlp, który nie posiada tej wady).Budżet to ok.3000
z góry dzięki za porady
 

dusi

New member
Witam, na początek przepraszam za temat, których tutaj pewnie jest trochę, ale przymierzam się do zakupu projektora i chciałbym skorzystać z waszych rad.Mam możliwość kupienia projektora Panasonic AX100E, w granicach 1500pln i przebiegiem ok 1000h, myślałem też nad Epson TW450, czy warto kupić używany projektor czy lepiej kupić coś nowego?może ktoś z forumowiczów posiada ax100 i mógłby coś więcej napisać.Interesuje mnie raczej projektor lcd, gdyż jestem uczulony na efekt tęczy (no chyba że istnieje dlp, który nie posiada tej wady).Budżet to ok.3000
z góry dzięki za porady

co prawda nie posiadam ax 100 tylko ax 200, ale z tym projektorem bym sobie raczej odpuścił. Po pierwsze tysiąc godzin to dyżo, zwłaszcza dla modelu który lubił szwankować po dłuższym czasie. Po drugie te 1000 godzin to już sporo, może już wpływać na jakośc obrazu. Nie ukrywajmy ale lampy świecą z czasem coraz gorzej.

Pytanie, czy ten budżet to tylko na projektor?

o epsonie się nie wypowiadam, nie znam tego modelu, który podałeś.

a i jeszcze jedno, nowa lampa do panasa to koszt około 1400 zł! Więc pamiętaj że jeśli nie oddasz lampy do regeneracji (nie wiem jak bardzo jest skuteczna) to niebawem przyjdzie kupić lampę. 1500 za proja + lampa za jakiś czas.......nie no pozbierałbym trochę i kupił nowy. Jak lcd to... epson 3200.
Ja osobiście nie kupowałbym używanego ax 100 z takim przebiegiem za taką ceną mając taki budżet. Jak bym miał w tej chwili tyle siana z przenaczeniem na proja to zbierałbym powoli dalej;-). Full hd oczywiście.
 
Do góry