Stare TV lepsze niż nowe

edelman2

Member
Witam,

Chciałbym podjąć dyskusję odnośnie starych tv i nowych. Pod uwagę biorę tylko LCD LED, wątek nie dotyczy oledów.

Czemu moja 7 letnia Bravia ma czerń idealną w każdych warunkach, czy jest jasno, czy jest noc, nie widzę żadnych bloomingów, dimmingów, białych poświat na czarnym tle itd. Oglądam nowe tv i KAŻDY ma problem z czernią, a w nocy to już big problem. Recenzje również pokazują problem z czernią w tych nowych tv. Widoczne są białe poświaty wokół napisów czy jasnych punktów na czarnym tle.

W czym jest problem? Bravia z 2015/2016 roku bije lcd/led/qled/miniled.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy przypadkiem Twoja Bravia nie ma wygaszania strefowego, tylko po prostu niezłą czerń, kontrast? Na tyle dobrą, że dla Ciebie w odbiorze czarne jest czarne, a nie szare. A jak nie ma lokalnego wygaszania, to tv nie musi kombinować co wygasić, a co nie i stąd brak efektów o których wspominasz (blooming itp)?

Żeby nie było, to tylko jakaś teoria :) nie mam doświadczenia z LCD. Po plazmie przeskoczyłem na oleda i nigdy nie posiadałem tv lcd. Bardziej teoretyzuję na podstawie doświadczenia z monitorami komputerowymi i laptopami.
 

edelman2

Member
A czy przypadkiem Twoja Bravia nie ma wygaszania strefowego, tylko po prostu niezłą czerń, kontrast? Na tyle dobrą, że dla Ciebie w odbiorze czarne jest czarne, a nie szare. A jak nie ma lokalnego wygaszania, to tv nie musi kombinować co wygasić, a co nie i stąd brak efektów o których wspominasz (blooming itp)?

Żeby nie było, to tylko jakaś teoria :) nie mam doświadczenia z LCD. Po plazmie przeskoczyłem na oleda i nigdy nie posiadałem tv lcd. Bardziej teoretyzuję na podstawie doświadczenia z monitorami komputerowymi i laptopami.
Nie wiem jakie ma wygaszanie, w specyfikacji na stronie producenta nie napisali. Jest to model Bravia kdl705c, kupiłem w 2016.

Ja tu naprawdę nie widzę problemów z czarnym w tej Bravii, a co najlepsze nie ma żadnego bloomingu, gdzie w 2023r, wszystkie (nie wiem jak Sony) poza oledami mają ten problem i płaci się za nie miliony monet. A może to Sony ma najlepsze wygaszanie i matryce. Nie wiem jak czernie i blooming w obecnych Full Arrayach Sony.
 

Marlo

Active member
Zmieniła się polityka rynkowa , teraz producentom nie opłaca się robić trwałego sprzętu ,
bo musi być ruch w interesie ,4-5 lat i masz lecieć po nowy.
 
Do góry