stare DVD - nowy aplituner i kolumny

pawmel

New member
Ostatnio kupiłem taki sprzęt: amplituner Yamaha v671 oraz kolumny 5.1 Taga 606/Koda 850.
Niestety nie mogę cieszyć się z filmów z DVD w 5.1, bo moje stare kino domowe nie ma innego wyjścia audio poza Euro, czyli 2.0 oraz wyjścia głośników na 5.1.

I teraz pytanie do elektroników, albo praktyków:

Czy mogę połączyć bezpośrednio kolumny z amplitunerem i DVD jednocześnie, tzn, z wyjść głośnikowych obu urządzeń kablami do kolumn. Oba urządzenia pracują na 6 Ohm.
Spowoduje to, że urządzenia te będą połączone ze sobą poprzez wyjścia głośnikowe.
Oczywiście wtedy oglądając film nie myślę wzmacniać audio przez amplituner, ale wykorzystam chociaż nowe kolumny.

Czy po takim połączeniu mogę spodziewać się wybuchu ?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zaraz bo jakoś nie nadążam do Yamahy podłączasz zestaw głośnikowy (lewy,prawy ,centralny ,L surround,P surround) jeżeli masz odtwarzacz DVD oprócz wyjścia obrazu (w tym przypadku scart) musi mieć wyjście dźwięku realizowane w sposób cyfrowy (optyczne ,albo elektryczne) podłącz odtwarzacz z amplitunerem kablem - wtedy dźwięk wielokanałowy zostanie przesłany do amplitunera gdzie zostanie rozkodowany na 5 kanałów
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To co ty masz to chyba nie jest odtwarzacz DVD tylko jakaś "centralka" ze starego kina plastikowego...
Wyrzuć to bo się do niczego nie przyda, wydałeś tyle kasy to nie kombinuj tylko wysupłaj te 300-400zł jeszcze na odtwarzacz Blu Ray ;)
 

pawmel

New member
dobra, nie będę kombinował, szkoda sprzętu, zresztą problem rozwiązałem inaczej, mam drugi odtwarzacz DVD i on ma wyjście coaxial, nie ma tylko tylu możliwości ustawień co ten pierwszy, ale przeboleje to. A Blureya nie nie będę na razie kupował, bo jedyną wartością dodaną byłoby dla mnie podłączenie dźwięku. Filmu da Bluray nie mam żadnego.
dzięki za odpowiedzi
 
Do góry