Starcie "Prawie Tytanów" Sony-Samsung-LG-Philips . Jaki wybór?

cruzier

New member
Witam.
Walka z samym sobą trwa i nadal nie wiem.
Prosiłbym Was o opinię na temat kilku modeli telewizorów LED odnośnie równomierności podświetlenia matrycy i akceptowalnej czerni. Do 2,5 metra ograniczony jestem przekątna 55 cali.

Sony XF9005 - dla mnie minusem jest wykonanie tego telewizora i jego nędzny pilot plus tył z kiepskiego plastiku.

Samsung NU8042 - brak obsługi DTS ,poza tym rozsądek mówi mi że to byłby dobry zakup

LG SK9500 - matryca IPS, nie wiem jak to przy nocnym oglądaniu tv wypadnie.

Philips PUS8602 - ten Tv mi się podoba ale boję się nierównomierności podświetlenia matrycy przy wrzuceniu czarnego tła.

Możecie podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami?

Pozdrawiam.
 
Ja ma LG 55SK9500 ogólnie byłem zadowolony do wczoraj. Obraz ogólnie petarda, na nie niektórych materiałach LD trzeba poustawiać ale ogólnie git, System jasność, detale, wszystko czyta, ale ...wczoraj w nocy przez przypadek wrzuciłem testówki clouding z YT i...
Nie wiem co robić??? ale przypomina mi to zdjęcia z artykułu SONY clouding. Bardzo zbliżone trochę mniej widoczne. Nie wiem jak zdjęcia dołączyć . TV kupiłem od Krzystofa , wiem że moge zwrócić ale nie chciałbym bo ogólnie jestem zadowolony. Przy włączonym LD już na min problem znika
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są dobre:
Jak będziesz niebieski masz specjalne oferty

Philips 55PUS83030 za 3699 zł
Samsung 55NU8042 za 3599 zł
TCL 55X2 za 3499 zł
LG 55Sk9500 za 4550 zł
Philips 55PUS8602 za 4999 zł

Za 5500 zł masz Oleda LG 55B8.
 

cruzier

New member
Jaka jest faktyczna różnica w modelach Samsung NU8042 i NU8072. Sprzedawcy mówią o seriach produkowanych dla danych sieci RTV. Displayspecyfications podaje natomiast:

NU8042: 8 BIT+fcr, 2500 PPI
NU8072: 10BIT, 2600 PPI

Więc jak to jest ?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Te ty są identyczne oba mają 2600PPI i 10 bit panel różnią się tylko kolorem podstawy z informacji na display panel masz model serii 8000 i info 10 bit (8 bit+fcr) i model 8070 (10 bit) to inny tv niż 8072 bo ten wlicza się w serie 8000 (8002,8042,8072) pierwszy ma inn pilot plastikowy i inny rodzaj startowego wygaszania a dwa pozostałe mają pilot metalowy i różnią się między sobą kolorem podstawy.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Dziś bawiłem się PHILIPS 8303 65". Kiler jakości PQ. Drogi i trudny do ustawienia. Ale Nano LED IPS PHILIPS jedzie całe towarzystwo w tej półce technologicznej.
 

cruzier

New member
Krzysztof ile u Ciebie dla Klubowiczów kosztuje ten Samsung Nu8042 ? i najważniejsze pytanie: Czy byłbyś tak miły i sprawdził mi matrycę aby miała jak najrówniejsze podświetlenie na czarnym tle (zdjęciu)?
 

cruzier

New member
Pozostały dwa na placu boju. Nu8042 i XF9005. Za Samsungiem przemawia cena, dobry Smart, ładne wykończenie tv, mniejszy pobór prądu. Za Sony teoretycznie lepszy obraz w tym hdr, Obsługa DTS i to że wcześniej miałem właśnie Sony. Rozsądek mówi bierz Samsunga, serce bierz Sony ... Dziękuję w tym miejscu @armanig i @kaper1981 za długie rozmowy, które znacznie ograniczyły mi wybór do tych dwóch modeli. :)
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Odwieczna wojna serca z rozsądkiem powodzenia przy wyborze. Ps zawsze możesz wziąść Samsunga do domu i oddać bez straty z media markt .
 

cruzier

New member
Witam. Telewizor zakupiony. Wygrało serducho i Soniak zawitał w mym skromnym mieszkaniu. Dla mnie obraz i czerń jak na LED - Petarda !!! I nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za rady... te telefoniczne i pisane na forum.
 
Do góry