Starcie gigantów plazm - porównanie (Panasonic 50 PV 700 i Pioneer 507 XD)

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteśmy już po wstępnych uzgodnieniach z Leclerc Bielany Wawa.
Prezentacje główne będę prowadził ja , po wcześniejszym podaniu daty. A do pomocy na codzień będzie szef działu RTV .
 

loky

New member
Znawca to ze mnie żaden, ale jeśli to nie jest jakaś felerna sztuka, to właśnie oglądamy kolejny etap upadku tak szanowanej niegdyś firmy. Mam w domu panasa 29" CTR, kineskop LG-Philips...:-?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
zdjęcia testowe uwzględniają staranność doboru wszystkich parametrów co do milimetra.
Jesli zdjęcie jest pokazane tzn.
1. oko widzi dokładnie to samo
2. wszystkie parametry są na tym samym poziomie
Dla ciekawości próbowaliśmy na zdjęciach / które nie są załączone , ale są do wgladu / czy da się ustawić inne parametry tak aby obie plazmy grały podobnie na dwóch obrazach następujacych po sobie jednakowo dobrze.
Nie ma takiej możliwości.
Otóż w plaźmie Pioneera obraz jest dynamiczny i w Panasonicu również.
W próbach brane były pod uwagę również inne / kazdy producent nazywa je inaczej / . Dlatego też są zdjęcia z ustawienia Normalny i Użytkownika
z dokładnym jednakowym ustawieniem parametrów co wyraźnie widać na zdjęciach a w tle obraz .

537309a239c5edd1med.jpg


65a946665f2b1a5amed.jpg


zawsze ustawienia fabryczne - i tak nic nie zmienia Czerni
Jedyny zabieg na Panasonicu - to zjachanie jaskrawością do zera i tak nie dostaje czerni , ale jednocześnie zanikły zypełnie inne szczegóły obrazu nie mówiąc że jak się przełączy na jasny obraz na ekranie - to nic nie widać.

Tym razem do zdjęć zużyto wszystkie konstruktywne uwagi naszych forumowiczów. Nie pomijając żadnych , nawet na pozór bez sensu .
Kto ma jeszcze uwagi i wątpliwości - zapraszam do sklepu.
Dle leniwych informacja ,że ruszy w Warszawie w jednym z supermarketów - stanowisko gdzie będzie można dokonać określonych porównań, choćby właśnie w/w na żywo.

....to chyba jakis żart???:D

Mam nadzieję, że klienci nie są analfebetami i potrafią:
a/ przeczytać instrukcje obsługi
b/ zmienić nastawy (gwarantuję, ze to parolatek potrafi - tylko mu raz pokazać...).

Moje pytania z poprzedniej strony jak najbardziej aktualne (moze jeszcze bardziej, bo w ustawieniach fabrycznych balans bieli powinien byc w pozycji normal - a wtedy niebieski kolor zniknie....).
itp itd = tego sprzedawca nie wie???? :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czytaj uważnie - będzie lepiej.

Dałem przykład że pierwsze zdjęcie jest na fabrycznych ustawieniach - Dynamiczny - bez ingerencji w żadny układ menu.

Drugie zdjęcie - że żadne inne ustawienia fabryczne nic nie zmieniły .

A balans bieli był ustawiony we wszystkich ustawieniach i nic nie pomogło,
A na zdjęciach nastawy fabryczne nie były wogóle dotykane. Inaczej mówiąc - wybierasz w menu tryb dynamiczny w obu modelach i basta.
Martwią się fabryki.
I nie dorabiaj teorii .Nasze testy robimy zawsze w obecności kilku osób .

Dla spokoju duszy Twojej jutro zaczepimy zdjęcia z normalem / dzięki za celną uwagę / oraz zupełnie sensacyjne zdjęcia . Ale o tym już jutro.
 

RoMi

New member
Witam, każdy z userów plazm Panasonica wie że ich "tryb dynamiczny" jest trybem nie do użytkowania tego tv. Kolory przejaskrawione i walący po oczach kontrast - nawet zjeżdzając do minimum (piszę na podstawie modelu 600). Wychodzi na to że nic nie zmieniło się do dnia dzisiejszego w nowych seriach.
Dlatego też spieprzone moim zdaniem ustawienie fabryczne trybu dynamicznego nie może być żródłem do porównań.
Jednak mimo to z tych zdjęć widać brak ostrości oraz rozmycia w Panasonicu.
Wygląda to rzeczywiście bardzo podobnie jak jakość obrazu fundowana z najnowszych wersji modułu - które jako zamiennik montują w tv serii 60/600 zmniejszający efekt złej reprodukcji kolorów - ale jednocześnie pogarszając wszystkie parametry obrazu.
Na zdjęciu z tym panem z brodą w tle na tym brązie coś jest nie tak z kolorami - ale może źle widzę że weszły tam jakieś inne barwy. Dlaczego w Pionku tago nie widać ? :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prawie masz rację , ale próbowałem dowolną manipulacją w plazmie Panasonica wywołać czerń choćby podobną jak w plazmie Pioneera
nic z tego . A dodam że zdjęcia robione były w dzień. Wieczorem Pioneer ma jeszcze większą przewagę .
Zdjęć jest znacznie więcej - jutroje podczepimy.
Dodam że przy mocnym naświetlonym obrazie na ekranie - plazmy świecą podobnie. Ale gdy idą już trudniejsze obrazy -to efekt jak na zdjęciach.
Dla mnie zaskoczeniem jest różnica na zdjęciach w Palu - TVP . Wydawało mi się że tu różnic nie będzie wogóle. A jednak - niezależnie jaki sygnał Pioneer jest Pioneer.
 

bluray

Banned
OK, widzę, że nie macie dostępu do materiałów testowych od Panasa (np. huśtaweczki).

Jak bęcie pokaz w W-wie to obiecuję, że przyjde i jak mi pozwolicie to Wam to puszczę. Weźcie tylko Wasze PS3 i "stołowego" pilota.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kiki - ja dobrze rozumiem..... (ale to nie ma nic z rzetelnością testu).

Obecnie ten "test" nic nie udowadnia (moze tylko to, ze jak przyjdzie klient i zechce kupić tego Panasonica - od razu okaże się że można diametralnie ustawienia zmienić, bo tu przecież ....o kase chodzi).

Tak przedstawiajac zdjęcia mozna wszystko udowodnić (ale tylko tym, co nie maja wprawy w odczycie danych)

To, jaki efekt wywołałeś na ustawieniach fabycznych:
- czytam ( Twój sukces)
- oglądam (i mam nadzieję,z e klient wie do czego służy pilot i instrukcja obsługi)
- jezeli wie, to może spokojnie odwrotne fotki zrobić (czyli Panas górą, gdy pomanipuluje natawami w 2 TV)

Chyba nie doczekam sie np zbliżonych poziomów: jaskrawości/kontrastu/nasycenia/balansu bieli..., ale nia dam sobie wmówić, ze to nie jest do regulacji (co tak sugerujesz - jakoby przepaść była).

Zapewne Pioneer wygra (naoglądałem się sporo modeli) , ale gwarantuję że rożnica w odbiorze jeest DUŻO mniejsza, niz przedstawione fotki (cena zapewne też).

Dla śledzących fotki uważnie (i przypominam o moich 2 pytaniach - nadal aktualnych):

3cie pytanie (tutaj Kiki nie ma wpływu na wynik końcowy):

Który TV ma ile cali (w rzeczywistości) jeżeli jest taka rożnica widocznego obrazu ?????
(twarze na Panasonicu o ~kilka procent większe).

Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
a mi brakuje tutaj miedzy tymi dwoma plazmiami jeszcze plazmy Hitachi np. 42PD9700 albo nowej P50T01 (przyjumje 1080P, rozdzielczosc matrycy 1280x1080)....
ciekaw jestem jak by to porownanie wyszlo :)

pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Hojlo1 to moze podaj jak ty bys ustawil dokladnie tego Panasa, a Kiki tak zrobi i cyknie fotke z Pioneerem obok. Juz wiemy, ze "balans bieli" dalbys na "Normalny", a co z reszta ustawien??
 

hojlo1

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Hojlo1 to moze podaj jak ty bys ustawil dokladnie tego Panasa, a Kiki tak zrobi i cyknie fotke z Pioneerem obok. Juz wiemy, ze "balans bieli" dalbys na "Normalny", a co z reszta ustawien??
...przecież do tego nie potrzeba żadnego specjalisty.

Logika podpowiada (tylko na planszy kontrolnej i jednym przykładzie) np. :
- obraz kontrolny raczej w Panasonicu ma przkłamany kolor (usiłujemy go przywrócić = uważam ,ze jest to mozliwe tylko z pilota)
- lampy uliczne świecą różnie na TV (Panasonic ma dodatkowe refleksy, które na pewno są zawarte w oryginale) więc:
a/ albo Pioneer dogania te szczegóły
b/ albo obnizamy do wartości Pioniera...

itp itd.... (przecież ja posiadam typowy monitor i nie ma sensu pisać, bo raczej wszyscy widzą ,że TV na róznych poziomach idą...)

Dla mnie - jak widze takie zestawienie w sklepie (np na 1wszej fotce) to ...idę dalej, bo szkoda sobie głowe zawracać i wysnuwać jakiekolwiek wnioski na podstaw takich obrazów (żaden nie jest prawdziwy w udowodnieniu czegoś, jak nie spróbujesz...choćby je "wyrównać").

Tutaj jednak takie ustawienie (nie pierwszy raz...) usiluje się przedstawić do jakiś konkluzji.

Jakich????? (moze nowe fotki coś przyniosą), bo nie mam zadnych.



Ps - jestem z pozycji oglądającego, jak wszyscy tutaj i dlatego mogę miec tylko pytania, a kiki dobrze wie co czyni (nie pierwszy raz).;)
 
Ostatnia edycja:

muaddib72

New member
hmmm ...

popieram kolegę hojlo1 ...
testy są zrobione co najmniej dziwnie.
Ze swojej strony dorzuce jeszcze jeden gwoździk:
kiki pisze w jednym pierwszych postów, że zuzycie energi jest DUŻO wieksze w Panasonicu, zdjęcie tabliczki znamionowej w Panasonicu jest ostre, zdjecie tabliczki w Pioneerze jest zamazane.
Sprawdziłem: znamionowy pobór mocy w Panasonicu 364W, w Pioneerze 348W czyli w przypadku Panasonica to ok. 4,4% wiecej. No jak to jest DUŻO większe to ja wymiękam.
:cry:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
muaddib72 - wklej taką moja opinię - bo ja sobie nie przypominam.
A przecież wystarczy odświeżyć mi pamięć.

Hojlo 1 - sugerujesz że trzeba każdy telewizor ustawić jednakowo dla swoich potrzeb , czyli tak aby bez względu w jakim trybie oglądamy obydwa modele grały jak najblizej jakościowo ?
- czy dobrze rozumiem ?

Telewizory nie idą na różnych poziomach - bo poziomy wyznacza fabryka.
A insynuacje o ilości cali - poprostu mnie rozśmieszają.
Stoja obok siebie więc mozna zmierzyć linijką - po to są również zdjęcia znamionowe z tyłu plazm. Chyba że chodzi o to aby atakując i opowiadając cokolwiek zmienić jakość Panasonica.


1. Zdjęcia bedą obejmować ustawienia fabryczne - jedna seria
2. Zdjęcia będą obejmować najlepsze dla oka / mojego oka i tu się dopiero zacznie/ ustawienia obydwu plazm. Czyli postaram się bez względu jakie będą ustawienia zrobić wszystko aby obie plazmy grały prawie jednakowo.
Od tego jest właśnie pilot.
Zobaczymy co się będzie działo. Bo mimo wszystkich kombinacji wczoraj nie udało się pokazać choćby przybliżonej czerni na Panasonicu.
Ale do roboty.
Jeszcze końcówki pozostałych - porównywalnych obrazów - z wczorajszych ujęć.
 

byczy

New member
kiki napisał:
1. Zdjęcia bedą obejmować ustawienia fabryczne - jedna seria
2. Zdjęcia będą obejmować najlepsze dla oka / mojego oka i tu się dopiero zacznie/ ustawienia obydwu plazm. Czyli postaram się bez względu jakie będą ustawienia zrobić wszystko aby obie plazmy grały prawie jednakowo.
Od tego jest właśnie pilot.
Zobaczymy co się będzie działo. Bo mimo wszystkich kombinacji wczoraj nie udało się pokazać choćby przybliżonej czerni na Panasonicu.
Ale do roboty.
Jeszcze końcówki pozostałych - porównywalnych obrazów - z wczorajszych ujęć.

moim zdaniem powinno sie zrobic tak jak kiki pisze pierwsze porownanie na defaultowych ustawieniach fabrycznych, drugie przy wykonaniu kalibracji obu odbiornikow i wtedy mi sie wydaje mozna porownac co jak swieci :)

pozdrawiam
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....diametralna różnica ;)

Interesuje mnie nadal:
a/ różnica wielkości obrazów - jak to jest z realnymi calami?????
b/ ten po lewej nadal na niebiesko idzie (proszę odkręcić) - mozliwe????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
4a999dfc529d34e7med.jpg
to modele 507 XD oraz 50 PV 700

za chwilę postawimy obok Panasonica - 42 Pioneera aby uzmysłowić różnicę cali

81fd8cbcbb2bbb5amed.jpg


ale czerń bez zmian

d0bb247555699422med.jpg
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...to są 2 TV 50' - wystarczy przekątną zmierzyć i będzie wiadomo ( po co 42').

Na fotkach widać znaczną róznicę wielkości postaci między tymi modelami (chyba że coś z oczami mam w tym przypadku). ;)
 

muaddib72

New member
kiki napisał:
witam
dojechała dostawa z plazmą Panasonica 50 PV 700 i porównalismy z plazma Pioneera 507 XD.
Obecnie ceny są bardzo zbliżone.
Ale zacznijmy od początku.

Panasonic dane znamionowe
Pobór mocy 364 W, jest znacznie wiekszy o Pioneera ,
Jest też grubszy z tyłu i nie każdy wieszak do niego pasuje .

ależ proszę bardzo kiki :)
 
Do góry