Standard TV – 40–42 cale z netem do 2000zł

siekieer

New member
Siekieer - podziel się wrażeniami jak przetestujesz ;-)

TV zdążył już dziś dotrzeć - pierwsze wrażenia - mieszane.

Głównym zawodem na chwilę obecną jest strasznie zamulony dźwięk ze zintegrowanych głośników.

Brzmi jakby TV był w pudełku, mimo że pobawiłem się tonami niskimi i wysokimi.

Chyba, że naprawdę jest tam coś zaślepione ale nie zauważyłem na szybko.

Kanały z TV naziemnej cyfrowej znalazł z miejsca i wbudowany tuner działa bez problemu.

Przyjdźmy jednak do sedna, czyli matrycy - odpalając kanały SD jest przeciętnie, jednak na HD w dobrej jakości cieszy oko:) Ewentualnie prosiłbym o jakieś ciekawe ustawienia do obrazu.

To tak na szybko:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Popraw bitrate i w SD to akurat radzi sobie bardzo dobrze.
A wprawie Kalibracji napisz na PW - dostaniesz info.
 

siekieer

New member
Popraw bitrate i w SD to akurat radzi sobie bardzo dobrze.
A wprawie Kalibracji napisz na PW - dostaniesz info.

To moje pierwsze spostrzeżenia - mam chyba prawo do własnej oceny?:)

Nie widzę opcji zmiany bitare w opcjach, tylko tony wysokie/niskie i tego typu rzeczy, a mimo to dźwięk płaski i przymulony.
 

marx2

New member
Jaki typ matrycy ma samsung eh5300, a jaki ta toshiba rl933 że jest taka duża różnica w obrazie? Dziś w sklepie oglądałem oba modele i faktycznie mimo iż zachwalany przez obsługę był samsung to prezentował się słabo (sprane kolory).
Czy oba te tv wymagają dokupienia modułu wifi (a jeśli tak to do którego tv jest tańszy), czy też któryś ma np ethernet?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
obydwa mają "ethernet" o ile chodziło Ci tutaj o złącze LAN.
Samsung EH5300 to tak naprawdę LCD z podświetleniem lampami led z tyłu, ułożonymi identycznie jak w LCD. Toshiba jest prawdziwym ledem krawędziowym. Toshiba ma matrycę podobną do tego, co możesz zobaczyć w modelach Samsung ES5500.
 

marx2

New member
Tak chodzi mi o złącze lan, bo w opisach skupiają się na wifi a przecież jak jest gniazdo w pobliżu tv to po co inwestować w wifi.
Co do typy matrycy bardziej chodziło mi czy jest to tft ips pva.
 

gaspard5

New member
siekieer - jakie wrażenia po kilku dniach użytkowania? Ja też dziś zamówiłem Toshibę 40RL933. Aktualizowałeś już soft? Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni ;-)
 
Do góry