Standard TV – 40–42 cale z netem do 2000zł

gaspard5

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam odwieczne pytanie dotyczące wyboru TV. Wiem, że jest dużo podobnych wątków, ale porównując parametry już się pogubiłem. Potrzebuję jakiś fajny telewizorek 40 – 42 cale w cenie do 2000zł (a najlepiej 1800 ;-). Z oczekiwań to bardzo chciałbym mieć internet (smart TV), ładny obraz z SD i wejście USB. 3D nie musi być – ze względu na wadę wzroku i tak nie mogę tego oglądać. Obecnie mam Sharpa 32DH500, który został mi polecony na tym forum i jestem z niego bardzo zadowolony.
Wiem, że polecacie Philipsy (np. 40PFL5007), ale ich cena trochę przekracza budżet. Czy można kupić coś podobnego taniej? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

gaspard5

New member
Dzięki kiki. A coś z trochę wyżeszej półki cenowej - jakbym coś dozbierał? A tak na wogóle to wielkie dzięki za poprzednią poradę. Mam już telewizor 2 lata, a zawsze Cię ciepło wspominam jak go włączam.
 

siekieer

New member
Podczepię się pod temat, bo szukam praktycznie tego samego - mam bardzo zbliżone wymagania oraz pułap cenowy:) Samsung EH5300 był moim pierwszym kandydatem do zakupu, później poczytałem forum i...oczywiście mam mętlik w głowie. Chce zamawiać dziś, lub najpóźniej jutro, także liczę na konkretne modele. Rozglądałem się jeszcze za Philipsami głównie. Warunek konieczny - PONIŻEJ 2000PLN - bez fantazji. I najlepiej 40 cali(nie 42, nie 37).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Sharp le630
Toshiba RL933 (póki co ubogi smart tv, ale w piatek dostałem potwierdzenie że w IV kwartale będzie aktualizacja dodająca m.in. iplę, iplex, tvn player)
Samsung EH5300
 

siekieer

New member
Sharp le630
Toshiba RL933 (póki co ubogi smart tv, ale w piatek dostałem potwierdzenie że w IV kwartale będzie aktualizacja dodająca m.in. iplę, iplex, tvn player)
Samsung EH5300

Sharpa widzę w cenach powyżej 2K, toshiba do przemyślenia, ale widzę że cały czas w tym pułapie przewija się samsung EH5300. To co - warto na niego stawiać, czy jest lepsza opcja(głównie jeśli chodzi o matrycę)? Muszę coś postanowić, a czas nagli:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung po prostu mieści się z tym budżetem, no i ma smart tv. Zarówno Sharp jak i Toshiba będą mieć zdecydowanie lepszy obraz
 

siekieer

New member
Samsung po prostu mieści się z tym budżetem, no i ma smart tv. Zarówno Sharp jak i Toshiba będą mieć zdecydowanie lepszy obraz

I znowu pogmatwane w głowie :) Nie widzę jakiś wielce pozytywnych opinie o tej tośce, więc wychodzi na to że brak faworytów w tej kategorii cenowej, lub każdy woli coś innego.

Ogólnie najbardziej interesuje mnie jakość wyświetlanego obrazu+odtwarzanie filmów z USB+DLNA.

Kurcze, nie widać faworyta..
 

paeru

New member
Bez reklam
Samsung to największa niskobudżetówka w którą wciśnięto internet (tzw. hybryda, niby tylne podświetlanie, ale efektów tego zbytnio nie widać, a telewizor jest grubszy od zwykłego LCDka). Ma strasznie kiepskie kąty, nawet EH5000 świeci lepiej, niestety to kwestia loterii z matrycami w niskich modelach Samsunga.
 

siekieer

New member
Samsung to największa niskobudżetówka w którą wciśnięto internet (tzw. hybryda, niby tylne podświetlanie, ale efektów tego zbytnio nie widać, a telewizor jest grubszy od zwykłego LCDka). Ma strasznie kiepskie kąty, nawet EH5000 świeci lepiej, niestety to kwestia loterii z matrycami w niskich modelach Samsunga.

To mogę liczyć na TV z niezłą matrycą oraz funkcją odtwarzania filmów z USB + DLNA w takiej kwocie, czy nie ma szans? Internet itp. nie jest konieczny, jeśli nie da radę za taką kwotę. Konieczny jeszcze wbudowany tuner do odbioru TV naziemnej, ale to chyba już standard.

Z tego co wyczytałem Toshiba posiada DLNA, odtwarza filmy z USB i z tego co mówicie ma wyraźnie lepszą matrycę od Samsunga. Przy moich wymaganiach brać, mimo mniejszej ilości funkcji i wyższej ceny niż Samsung, czy jeszcze jakieś warte polecenia alternatywy?
 
Ostatnia edycja:

gaspard5

New member
I co w końcu wybrałeś siekieer? Zwariować można w dzisiejszych czasach. Ja jestem dzieckiem socjalizmu. Był Rubin 714p i nie było problemów ;-)
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba RL933 jest dobrym telewizorem, chociaż jak każda Toshiba - uboższym multimedialnie od Samsunga, natomiast jakościowo jest dużo lepsza od EH5300.
 

gaspard5

New member
A jak wygląda sprawa serwisu Toshiby? Coś się poprawiło, bo pamiętam, że kiedyś było nieciekawie. A może warto dołożyć parę stów i wziąść Philipsa? A jeśli tak to jakiego?
 

siekieer

New member
I co w końcu wybrałeś siekieer? Zwariować można w dzisiejszych czasach. Ja jestem dzieckiem socjalizmu. Był Rubin 714p i nie było problemów ;-)

Niestety wstrzymałem się:) Zapewne padnie na Toshibę, skoro innych modeli godnych polecenia brak, a ta jest ze sporo lepszą matrycą niż popularny Samsung EH5300. DLNA jest, filmy z USB są - to już mi starczy :) No i oczywiście brak problemów z odbiorem TV naziemnej z wbudowanego tunera jak rozumiem?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Akurat nie przy tym modelu, ale przy hl933 miałem dwa razy klientów którzy mieli problem z dvb-c. Przy RL933 nikt mi problemów jeszcze nie zgłaszał. DVB-T działa bez problemowo :)
 

marx2

New member
A jaki tv możecie polecić przy podobnych założeniach, tyle że niepotrzebne są funkcje smart? Czyli 40 cali z najlepszym obrazem do 2 tys zł.
Zależy mi też na dobrym pilocie (mam teraz samsunga i pilot łapie z max 2m), dowolnie ustawianej liście kanałów, obrazie bez klatkowania przy sporcie, dobrym skalowaniu sd na cały ekran. Gdyby cena była niższa to też bym się nie obraził.
 

gaspard5

New member
A jak wygląda ta Toshiba w porównaniu z Philipsem 40PFL5007? Warto dołożyć te 200zł, czy są to produkty porównywalne? I czy do Toshiby można wykorzystać jakąś zwykłą kartę sieciową wi-fi na usb czy trzeba dedykowany adapter? Bo jeżeli tak to cena jej zrównuje się z Philipsem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry