Standard 5G kiedy połknie ponad połowę połączeń ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Standard 5G kiedy połknie ponad połowę połączeń ?


Tymczasowy standard 4G jest krócej niż dwa lata, a jego sukces jest już odczuwany.

A przecież czuć nuż oddech na plecach technologii 5G.
Według badania przeprowadzonego przez firmę Juniper Research, liczba połączeń 5G na całym świecie wzrośnie z 1 miliona w 2019 roku (rok uruchamiania formatu) do 1,4 miliarda w roku 2025, przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 232%. !). Największymi odbiorcami 5G będą Chiny, USA i Japonia, które razem do roku 2025 stanowić będą łącznie 55% wszystkich połączeń.
avcesar
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie 4G dla wielu miejsc nawet blisko dużych Miast jak Warszawa czy Kraków to jakaś abstrakcja.. ba znam przypadki ze i w miastach z 4G to jest nie mały problem u ludzi...
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmówcami. 4G jest jeszcze słabo rozwinięte i powinni nad tym popracować, mało stacji, zapchane BTS-y, małe przepustowości stąd też limity na pobieranie danych, następnie lejki prędkości. Warto też wspomnieć o modernizacjach, nie wszędzie są uruchomione agregacje pasm, do tej pory możliwe było agregowanie dwóch pasm, w tej chwili na rynek polski wszedł router, który pozwala na agregowanie trzech pasm, niestety jest dostępny tylko u jednego operatora a na wolnym rynku koszt to ok. 900 zł i ryzyko, że z agregacji w danej lokalizacji nie skorzystamy.
Na prędkości rzędu 1 Gb/s długo jeszcze trzeba czekać. Pojawiły się już co prawda pierwsze testy jednak upłynie jeszcze trochę czasu zanim technologie wdrożą.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja powiem więcej - jeszcze długo poczekamy żeby 4G było takie w 100% znaczeniu tego słowa .... bo to co jest teraz to ... szkoda gadać...
 

cygan

Member
Ja nie narzekam, niemal w każdym miejscu, w mieście poniżej 500k. Średnio mam 19-26 Mb a na wysyłaniu 18-21 Mb. Jak jest dobrze, to ponad 50 i 30. Rekord mialem ok. 70 kilka i ok.40. Na iPadAir2 w Plus.

Ed.
Ping ok.30-40, min.19. Dla mnie super jak na na taką mobilność :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry