Stacjonrny odwarzacz BR czy konsola

Bob2008

New member
Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza BR. Początkowo myślałem o nagrywarce BR Panasonica ale cały czas brak na Polskim rynku z tunerem telewizji cyfrowej.
Wobec tego myślę nad zwykłym odtwarzaczem. Zastanawiam się co lepiej kupić konsolę z BR (Xbox One lub PS4) czy odtwarzacz stacjonarny. Konsola ma na pewno większa funkcjonalność więc wybór wydaje si ę oczywisty ale może jest coś czego nie wiem.
Będę wdzięczny za wasze opinie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak kiedyś (2007 r) tez kupiłem PS3 głównie ze względu na BD, a gry były tylko dodatkiem. To było w czasach, kiedy na rynku było kilka, może kilkanaście odtwarzaczy i PS3 była jednym z lepszych jeśli chodzi jakość obrazu, aktualizację i stosunek jakości, możliwości do ceny.
Dziś czasy się bardzo zmieniły. Konsola szybko zaczęła uruchamiać wiatraki, które skutecznie odbierały przyjemność oglądania. Po przesiadce na osobny odtwarzacz stwierdzam, że jest zdecydowanie wygodniejszy w obsłudze, a obraz jest zauważalnie lepszy niż w konsoli.
Takie moje spostrzeżenia. Dziś nie kupiłbym konsoli do odtwarzania filmów.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Miałem konsolę ps3 i mam br lg bd390 i różnica między nimi jest spora na korzyść lg. Oba urządzenia obsługują dlna ale lg ma za to obsługę dysków i pendrive bezpośrednio podpiętych bez kombinacji jak na ps3.
Jak na razie ps4 ani xbox one nie oferują za wiele jeśli chodzi o obsługę multimediów.
Swoją drogą mam to lg na sprzedaż bo na chwilę obecną potrzebuję czegoś innego.
 
P

PlayStation

Guest
Ja osobiście nie interesuje się chłamem : ) Czyli tanie gówniane nic nie warte
plastikowe niby odtwarzacze.
Do tego jakość urządzeń " wykonanie " jest na poziomie nędzy...
czyli tak zwany..... Kryzys Panie.
Dobra..... taki mały wstęp :lol:

Nie podałeś do jakiej kwoty, chcesz wydać na odtwarzacz, że tak się wyrażę : )
Ale skoro chcesz kupić PlayStation 4, który będzie zastępował odtwarzacz Blu - ray,
to sugeruje, że twój budżet będzie oscylował w granicach 2000 zł.
Dobra grzejemy dalej.......

Jeżeli jesteś graczem : ) polecam konsolę PlayStation 4. Innej opcji nie ma :D
Masz dwa w jednym. Gry i filmy.
Pamiętaj tylko o jednym.
Jeżeli kupisz konsolę, i nie będzie chciała konsola odtwarzać filmów, wtedy trzeba będzie pobrać aktualizację do konsoli, aby odblokować multimedia, że tak się wyrażę..... tak najprościej.

Nie wiem jak jest teraz z nowymi konsolami w sklepach, czy mają już odblokowane hamulce.
Jak ja kupowałem konsolę to była goła i wesoła. Nic nie odtwarzała.
Ale i tak mnie to nie interesowało. Ja mam do tego inny sprzęt, także mnie to loto :grin:
Interesują mnie wyłącznie gry.....PlayStation 4.
Raczej trzeba będzie zaktualizować PS4.....ale zapytaj w sklepie.

Druga sprawa.....
Ten odtwarzacz który chcesz kupić, ma odtwarzać tylko płyty Blu - ray,
czy również pliki MKV... i takie tam.
I tutaj zaczynają się schody......odpisz :wink:
 

Bob2008

New member
Dziękuję za informacje. Na odtwarzacz BR planowałem wydać około 1000 PLN i myślałem o czymś od Panasonica. Mam cały czas ich nagrywarkę DVD i telewizor i jestem bardzo zadowolony. Plan maksimum to nagrywarka BR też najlepiej Panasonica ale na razie nie ma nic na polskim rynku. Są do kupna w Niemczech ale nie widziałem by miła któraś z nich wszystkie trzy tunery na raz DVB-S, DVB-C I DVB-T.

Wracając do konsoli PS4 czy Xbox wydawały mi się nawet przy większej cenie zakupu jako interesujące alternatywy no ale piszecie, że jakość odtwarzanych filmów jest gorsza. Dla mnie priorytetem jest film , bo nie jetem zapalonym graczem.
 
Do góry