Stacjonarne DVD z USB + Dysk zewnętrzny

graf von

New member
Mam pytanie, czy komuś udało się podłączyć odtwarzacz DVD z dyskiem zewnętrznym ??
Mam odtwarzacz Philips DVP5980 z portem USB i zastanawiam się nad podłączeniem DVD z dyskiem zewnętrznym. Z penem DVD radzi sobie bez problemu filmy, zdjęcia odtwarzane są poprawnie ale co się stanie jeśli podłączy się twardziela??
Moim zdaniem powinno być spełnionych kilka warunków:
- partycja FAT32
- zewnętrzne zasilanie dysku (dvd pena uciągnie dysku już niekoniecznie)

Czy komuś już udało się podłączyć DVD do dysku zewnętrznego?
 

kemir71

New member
Witam

Posiadam DVD LG HT552TH z USB i mam podłączony zewnętrzny dysk twardy 2,5" o pojemności 100Gb, który jest zasilany tylko przez USB. Dysk chodzi bez problemów. Wszystko szybko sie uruchamia, tzn.: foto, muzyka, filmy. Można bez problemów przewijać do przodu i do tyłu jak z płyty :D
Na dysku mam zrobione 3 partycje - 1 NTSF i 2 FAT32, gdyż mialem tylko NTSF ale DVD nie obsługuje ich. Więc zrobilem najpierw jedną partycję FAT32 o rozmiarze 25Gb, lecz szybko sie zapełniła :cool: wiec zrobilem następną parycję FAT32 o rozmiarze 25Gb.
Dysk naprawde super działa przez USB z DVD, choc musze sie przyznać że w instrukcji nic nie pisze o dyskach zewnętrznych wiec troche ryzykowalem :-D
 

mirek37

New member
Witam posiadam właśnie DVP5980 i właśnie testuje go po usb mam dysk 10 gb w obudowie z zasilaczem i wszystko chodzi ładnie divx xvid razem z napisami sam je automatycznie wczytuje chociaż w menu ich nie widać tylko jest plik z filmem,jedynie mam problem z filmami avi hd nieda się tego odpalić jest dzwięk a obrazu nie ,i na ekranie pojawia się napis rozdzielczość nie obsługiwana,więc się zastanawiam po co w tym philipsie jest wyjście HDMI i scaler do 1080P,telewizor to LG 32LC51
 

issey

New member
WD Passport II

Chce kupić 2,5" dysk jak w tytule ale mam pytanie czy ktoś tego Philipsa DVP5980 testował z dyskami 2,5" cala, bo wiem, że z 3,5 i zewnętrzsnym zasilaniem działa. Chodzi mi konkretnie czy działą z 2,5" dyskiem zasilanym tylko z USB?:
 

rappek

Member
witam mam pytanie czy uda się podłączyć dysk 3,5 seagata ata do stacjonarnego dvd, chodzi o model philipsa dvp5960. Czy nagrane na dysku FAT32 filmy mp3 zdjęcia beda rozpoznawalne dla dvd.
Co to jest zewnetrzne zasilanie?
Chodzi tu o połączenie dysku i dvd przez kabel usb dodam że obudowa na dysk jest firmy mediatech mt5072
Pozdrawiam
 

bocian

New member
mam dvd DVP5980 za żadne skarby nie widzi dysku zewnętrznego 2,5' 80gb.
Podzielony na trzy partycje sformatowane na fat32 .
Trzeba jakoś specjalnie ten dysk "spreparować" ?
 

pajet

New member
No ja mam podobny problem>

Mam Seagate 1TB i dvd Pioneer DV 420.

Na początku przerobiłem go na Fat32 i śmigało jak ta lala. Jednak po pewnym czasie, przestało czytać dysk:???:

Czy ktoś wie co jest grane?
 
Do góry