Stabilizacja nagrania (usuniecie drgań z kamery)

bazyl12

New member
Czy jest jakiś program który by przekonwertował nagranie z kamery np. w formacie mkv, m2ts . Tak by usunąć drgania z kamery, taka konwersja stabilizacja obrazu ?
 

fransua

New member
Osobiście z powodzeniem używam programu Mercalli V2 pod Ediusem. Musisz pamiętać, że w zależności od ustawienia poziomu stabilizacji tracisz na rozdzielczości. Jednak jak robisz to z rozsądkiem nie widać różnicy.
 

bazyl12

New member
Osobiście z powodzeniem używam programu Mercalli V2 pod Ediusem. Musisz pamiętać, że w zależności od ustawienia poziomu stabilizacji tracisz na rozdzielczości. Jednak jak robisz to z rozsądkiem nie widać różnicy.
A można prosić jakąś skróconą instrukcje (krok po kroku) jak tym programem to w najprostszy sposób zrobić.
Albo inny prostszy program.
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Program Mercalli działa jako dodatek więc musisz na początku sprawdzić czy wspiera dany program NLE. Obsługa jest prosta. W trakcie montażu przeciągasz na klip Mercali. W ustawieniach programu są trzy pozycje - od lewej:
- ustawienia odpowiedzialne od ramki
- ustawienia drgania zoomu- itp
- stopień stabilizacji
Wszystko jest wyrażone w %. Sterując suwakami zmieniasz wartości ;) Gdy wszystko ustawisz program musi przeliczyć klip i to wszystko.
 

SOBER1Z

New member
W Vegas Pro (od wersji 10) też jest taka funkcja, wbudowana. Jak wygląda obsługa i jakie daje efekty nie jestem w stanie Ci powiedzieć bo nigdy nie miałem potrzeby/chęci by korzystać z tego, pewnie na youtube jakąś demonstrację możliwości znajdziesz.
 

AKI

Member
Program Mercalli działa jako dodatek....

Nie koniecznie, jest wersja która uruchamiają się jako osobny program i jest bardzo łatwa w obsłudze np: Mercalli PRO v2.
Wrzucasz plik wideo, ustawiasz suwakami poziom stabilizacji obrazu i naciskasz analizuj po zakończeniu analizy możesz obejrzeć wynik stabilizacji równocześnie porównując z oryginałem jeżeli efekt jest zadowalający wybierasz zakładkę Export Video i zapisujesz plik w wybranym formacie wideo.
 

bazyl12

New member
Nie koniecznie, jest wersja która uruchamiają się jako osobny program i jest bardzo łatwa w obsłudze np: Mercalli PRO v2.
Wrzucasz plik wideo, ustawiasz suwakami poziom stabilizacji obrazu i naciskasz analizuj po zakończeniu analizy możesz obejrzeć wynik stabilizacji równocześnie porównując z oryginałem jeżeli efekt jest zadowalający wybierasz zakładkę Export Video i zapisujesz plik w wybranym formacie wideo.
Dzięki
A jakie najlepiej wybrać wartości dla "Pan Shot Smoothing, Avoid Border" by jak najmniej stracić na jakości a jednocześnie dobrze wy-stabilizować ?
Źródłem jest plik z płyty blu ray *.m2ts, to jakim kodekiem najlepiej zachować by nie stracić na jakości i by wszystkie programy bez problemu odważały i dvd, bo *.mkv tam niema, tylko różne rodzaje avi.
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Nie koniecznie, jest wersja która uruchamiają się jako osobny program

Zgadza się. Wszystko zależy co kto chce zrobić. Jak ktoś montuje materiał to lepiej jest użyć jako wtyczkę. Nie trzeba niczego eksportować bo efekt stabilizacji widoczny jest na osi montażu podczas odtwarzania.

A jakie najlepiej wybrać wartości dla "Pan Shot Smoothing, Avoid Border" by jak najmniej stracić na jakości a jednocześnie dobrze wy-stabilizować ?

Nie ma na to złotego środka ;) Wszystko zależy od nagrania. Sam musisz to ustawić, przeliczyć i wtedy ocenisz czy efekt Ciebie zadowala.

Źródłem jest plik z płyty blu ray *.m2ts, to jakim kodekiem najlepiej zachować by nie stracić na jakości i by wszystkie programy bez problemu odważały i dvd

By jak najmniej stracić na jakości to staraj się eksportować film w takich parametrach jak wejściowe. Jak ma to iść na DVD to mpeg2 i authoring.

bo *.mkv tam niema, tylko różne rodzaje avi.

AVI to kontener, w skład którego wchodzą różne kodowania - AVS • Bink Video • Dirac • Indeo • MPEG-1 • MPEG-2 • MPEG-4 ASP • H.264 (MPEG-4 AVC) • HuffYUV • RealVideo • Theora • VC-1 • WMV. Kto wie - może mkv tam jest tylko trzeba to jakoś ustawić ;)
 

bazyl12

New member
W prodad mercalli 2.0 jak analizuje małe pliki to jest OK, ale jak wrzucę m2ts o wielkości 11gb to tak do 40% analizuje go powoli a później przyspiesza i wykresy stają się płaskie i chyba koło 80% nagle kończy analizę i zamiast filmu jest zielony ekran. O co chodzi może za mało pamięci czy coś ... ?

Albo może trzeba podzielić plik m2ts, jest jakiś program do podziału na m2ts w częściach ?
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
jak wrzucę m2ts o wielkości 11gb to tak do 40% analizuje go powoli a później przyspiesza i wykresy stają się płaskie i chyba koło 80% nagle kończy analizę i zamiast filmu jest zielony ekran
Niestety nie pomogę Ci w tej materii bo ja stabilizuje krótkie nagrania.
 
Do góry