ST60 powidoki

Ups...

New member
Witam!

Mam problem z moją plazmą, tj. panasonikiem TX-P50ST60E. Telewizor ma przepracowane ok. 1300 godzin - po tym czasie na górnej i dolnej części ekranu powstały silne powidoki. Część ekranu gdzie powinny znajdować się czarne paski od formatu 16:9 są idealnie białe (na białym tle) a reszta jest lekko różowawa - lepiej będzie to widać na załączonych zdjęciach. Te elementy nie znikają, podczas oglądania tv nie są jakoś specjalnie widocznie ale przy oglądaniu zdjęć są denerwujące.

Serwisant Panasonica odmówił wykonania naprawy gwarancyjnej, stwierdzając że paski powstały od oglądania telewizji non stop w formacie 16:9 - tak nie było, choć pewną część czasu telewizor może i tak pracował. Bynajmniej, dwie poprzednie plazmy panasonica pracują już ładnych kilkanaście lat i na takie problemy się nie skarżą. A i gdzieś na tym forum zauważyłem przypadek, że taki pasek powstał tyle że przy prawej krawędzi a gwarancja została uznana.

I teraz, co z tym zrobić? Da się zaradzić choć w jakiś sposób z tym? Czy może odwoływać się od decyzji serwisanta?

Pozdrawiam serdecznie.

http: //images61.fotosik.pl/1150/ac8183f42350ed4a.jpg
http: //images62.fotosik.pl/1152/251e452e66f2706e.jpg
http: //images62.fotosik.pl/1152/6c26b42e2d75c83d.jpg

(nie wiem jak wstawić linki omijając zabezpieczenie z forum, wrzucam tak. :))
 

tdx

New member
Bez reklam
ac8183f42350ed4a.jpg


251e452e66f2706e.jpg


6c26b42e2d75c83d.jpg


Ten powidok jest na tyle mały że sam go możesz zniwelować szumem, daj sobie 2,3 dni na odszumienie matrycy...
 

Ups...

New member
Dzięki za wstawienie zdjęć. Czyli, znaleźć sobie jakiś ładnie wyglądający szum i zostawić przez kilka nocy?

W ustawieniach panasa jest jeszcze jakiś magiczny pasek przesuwający się w bok chyba właśnie w tym celu, większa szansa że zadziała lepiej?
 

tdx

New member
Bez reklam
na pasek raczej bym nie liczył szum (najlepiej HD) i spokojnie to doczyścisz. Różnica pomiędzy paskiem a ekranem stopniowo będzie zanikać. Dodatkowo wszystko na razie odpalaj na zoomie by wypełniał cały ekran.
Jak już wyjdziesz na prostą sprawdź po jakim czasie powstaje tego typu powidok na Twoim ekranie

Jak zrobisz dokładne zdjęcie to można zrobić szum pod dokładnie Twój powidok :D
 

Ups...

New member
Skąd taki szum wytrzasnąć? :D

Wymiary tych białych pasków można policzyć, bo są wielkości czarnych pasków w 16:9. Jestem tylko ciekaw, skąd to wszystko się wzięło - nie było wcale tak dużo oglądane filmów w tym formacie. A i w jaki sposób takie coś powstaje? Tam gdzie matryca pracowała jest ten odcień różowy, a tam gdzie białe paski wszystko jest jak w nówce-nieśmiganej?
 

emmet07

New member
W swoim st60 miałem powidok strony głównej menu (po zakupie dużo grzebałem w ustawieniach). Na białej planszy można było bez problemu odczytać poszczególne zakładki menu. Trochę mnie to zmartwiło ale dałem sobie na wstrzymanie i nie zawracałem sobie tym głowy. Niedawno po długim czasie odpaliłem tą samą białą planszę i nie ma śladu po powidokach, plansza biała jak ściana. Tak więc nie martw się tym, szkoda nerwów.
 

tdx

New member
Bez reklam
podaj wymiary to za 15 min będziesz mieć chyba że chcesz po całości ;D tylko uprzedzam trochę prądu zje :D
 

Ups...

New member
wychodzi od góry 1920x120 pikseli i tyle samo od dołu. (wysokość 7 cm długość 113)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
9.jpg
ściągnij i zobacz czy faktycznie się pokrywa jak tak wyświeć 10min i sprawdź czy jest lepiej
 

Ups...

New member
Serdeczne dzięki, pokrywa dobrze. Tylko.. 10 minut zrobi jakąkolwiek różnicę? Skoro występuje już od kilku tygodni i zoomowanie obrazu nie zmieniło nic? (wiem, zawsze warto spróbować i dziś w nocy zacznę walczyć z tym)
 

Ups...

New member
to dziś w nocy powalczę, rano dam znać jak wyniki. pokrywa się idealnie, linijką co do milimetra i na oko tez.
 

astw

New member
"paski powstały od oglądania telewizji non stop w formacie 16:9" - w instrukcji obsługi/warunkach gwarancji znajduje się zakaz oglądania telewizji w tym formacie?
 
Do góry