ST60 czy GT60

mmmarcin

New member
Hej.
Zwracam się do Was z pytaniem o różnice między ST60 a GT60. Czy jest sens dopłacać ok 40% do wyższego modelu?
Matryca niby ta sama, ale procesor inny. Będzie widać różnicę przy oglądaniu?


Druga sprawa to rozmiar. Z 2,8-3m. Wszyscy polecają 50", a mnie wydaje się taaaki wielki. I boję się o piksele przy oglądaniu naziemnej telewizji. 42 jakiś taki mniejszy. Salon mam malutki (3,5x3,5).

Z góry dzięki.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Hej.
Zwracam się do Was z pytaniem o różnice między ST60 a GT60. Czy jest sens dopłacać ok 40% do wyższego modelu?
Matryca niby ta sama, ale procesor inny. Będzie widać różnicę przy oglądaniu?


Druga sprawa to rozmiar. Z 2,8-3m. Wszyscy polecają 50", a mnie wydaje się taaaki wielki. I boję się o piksele przy oglądaniu naziemnej telewizji. 42 jakiś taki mniejszy. Salon mam malutki (3,5x3,5).

Z góry dzięki.
jeśli chodzi o( wielkość,rozmiar) 50cali z tej odległości będzie akurat.Faktycznie tobie się tylko wydaje w porównaniu do np 42cali że taaaaki wielki.Co do procka,to fakt jest inny ale o to czy jest różnica na tyle adekwatna żeby dopłacić do gt60 i czy w ogóle jest różnica w obrazie to koledzy którzy widzieli oba w akcji niech coś napiszą-może kiki,digitalus.
 

digitalus

Banned
Witam
Z informacji z rosyjskiego forum wynika ze w gt60 jest procesor 6 rdzeniowy Uniphier LSI MN2WS02351.Panel plazmowy w gt60 MC127TJ6A31 lub MC106TJ6A31-made in japan, identyczne panele w st60.Gt60 jest w wersji 42 i 50 calowej. st60 jest w wersji 42,50,55 i 65calowej.Panele MC165TJ6A31,MC140TJ6A31,MC127TJ6A31,MC106TJ6A31 - made in japan.Brak informacji jaki procesor jest w st60.
W gt60 jest tuner satelitarny i sterowanie glosem.Jesli tuner satelitarny i sterowanie glosem nie sa potrzebne to st60 na pewno spelni oczekiwania.
W ST60 nie ma mozliwosci nagrywania.W gt60 jest taka mozliwosc.
Taki sam prcesror tzn Uniphier LSI MN2WS02351 jest w vt60 i zt60
Panele w zt 60 i vt60 inne niz w st60 i gt60.
 
Ostatnia edycja:

jacupr

New member
witam
Mam jeszcze kilka dni zeby pomyślec czy zostawic Panasonic 50ST60 czy tez wymienic na 50GT60.
Support Panasonica poki co nie byl w stanie udzielic mi informacji czy matryce sa inne i czy maja inne filtry.
W modelu GT widze ze jest super wyraźna rozdzielczosc, czego nie ma w modelu ST.
Co to dokladnie jest super wyraźna rozdzielczość skoro i w jednym i drugim jest 1080p?
Czy to bedzie wpływać na jakość obrazu 2D?

Czy w GT jest zastosowany lepszy filtr antyrefleksyjny?

Jak widze w GT jest tez Bezpośredni czysty standard 1080. Co to takiego?

W modelu GT jest tez Funkcja Display Mirroring, Zapis na nośniku USB-HDD, jest tez dwa razy wieksza Liczba odcieni gradacji koloru oraz lepszy procesor hexa.

W GT jest tez Inteligentna kalibracja - jednak w Internecie nie znalazlem dokladnego praktycznego zastosowania tego.
Czy da sie rzeczywiscie dzieki temu skalibowac obraz samemu?

Jesli chodzi o obraz 3D to troche jednak sceptycznie podchodze do tego. Nie wierze zeby bylo duzo lepszy w GT niz ST.
Ogladajac w sklepie 3D Samsung F8000, wydaje sie ze tam jest wszystko piekne, wyrazne, niemeczace oczu. W Panasonic ST tak nie ma niestety.

Mam nadzieje ze ktos bedzie umial odpowiedziec na moje wszystkie pytania.

Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Na bulgarskim forum jest informacja ze w gt60 jest inna nazwa panelu NeoPlasma black , symbol panelu taki sam jak w st60. Gt60 jest tylko w wersji 42 i 50 calowej .Byc moze roznica polega na innym filtrze ale w tabelce jest taka sama nazwa filtru.W st60 NeoPlasma. .Na rosyjskim forum podaja takie informacje jak na bulgarskim.

Wiecej informacji w linku nizej.
Panasonic Plasma TV / FAQ -
 
Ostatnia edycja:

vanpit

New member
Ja wolałem rozmiar, wiec moja rada - 55st60. Oglądam z 3 metrów pikseli nie widać w ogóle. Rozmiar zawsze zobaczysz, papierowe bajery może tak może nie. Ja różnicy w obrazie nie widziałem, oglądałem st60 i vt60 stojące obok siebie, chodź zaznaczam że oglądałem w sklepie. Płać za to co widzisz że jest lepsze dla ciebie.

Nie wiem co to jest bezp. czysty standard. ST60 można ustawić 1080p piksel w piksel i wyłączyć overscan co daje obraz jak na monitorze - dokładne 1080p.

Podobnie 3D oglądałem na w805 pasywne. Dla mnie nie umywa się do aktywnego.

Input lag to bzdura st60 jest idealnie z ps4.

Niestety st60 nie ma nagrywania USB i to jest wg. mnie rzecz warta uwagi - jeśli bardzo Ci na tym zależy to zostaje gt60. Szkoda że gt60 nie ma w 55 calach bo różnica rozmiaru jest spora.

Musisz sam zdecydować co dla ciebie najlepsze, bo inni będą dawać Ci rady pod kątem swoich preferencji a to Ty masz być zadowolony.
 

jacupr

New member
Witam

Dziekuje za ciekawe i cenne informacje.
Z bulgarskiego forum mozna dowiedziec sie jeszcze czegos więcej.
Mianowicie to, że model ST jednak posiada funkcje, ktorych miec nie powinien wg polskiej strony Panasonic:

Bluetooth Compatible - tak
VIERA Remote2 (Smartphone App) - tak
Voice Interaction - tak

(mysle ze warto to przetestowac oraz dzialanie Smart Calibration)


oraz taki sam filtr jak GT czyli:
Infinite Black Pro

Modele VT maja:
Infinite Black Ultra

a ZT:
Ultimate Black

Poza tym moj Panasonic 50ST60 podlaczony jest od 23 godzin do watomierza.
Srednie zuzycie pradu w tym czasie wyszlo: 130 Wat
W tym czasie przewaznie byl uzywany popoludniami i wieczorami.

Dzisiaj natomist w sobotnie przedpoludnie, kiedy nie dziala czujnik oświetlenia srednie zuzycie
na normalnej jakosci obrazu jest 250 - 280 W. (okna na wschod, jednak niebo dosyc pochmurne).

Dla celow oszczednosci zmodyfikowalem i tak kiepskie ustawienia dynamiczne, dajac ostrosc i kontrast na 30 i podswietlenie na -20
Da sie w miare ogladac, choc nie jest to super obraz. Zuzycie natomiast spadlo do srednich wartosci 150 W.- 170 W.
Wieczorem jednak bardzo dobre ustawienia (50 - ostrosc, 50 - kontrast, podswietlenie -5 na prawdziwym kinie i dzialajacym czujniku otoczenia) to wlasnie 120 - 150W

Z tego wynika, ze mniejsze jest znaczenie filtra w dzien (lepszy filtr przyciemnia dodatkowo ekran), chyba ze komus nie przeszkadza zuzycie 280W.

To daje mi odpowiedz, ze nie ma sensu przeplacac za model GT.

Kolejny duzy skok na jakości obrazu bedzie mozna uzyskac za 5 - 7 lat, kiedy to 4K beda ogolnie powszechne.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

vanpit

New member
Dokładnie takie same przemyślenia mam. Teraz dobry czas kupić pdp na następne 6 lat. Wtedy powinny być warte kupienia 4K bo będą już materiały na to i jak dobrze pójdzie będą to oledy dopracowane do poziomu użyteczności. I to byłby konkretny skok jakości. Patrząc na dzisiejsze oledy w smartfonach nie ma co wyglądać rozsądnych TV oled przez co najmniej kilka lat.
 

digitalus

Banned
Na bulgarskim forumjest tez link do testu vt60 z rosyjskiej internetowej strony,Translator dobrze tlumaczy tekst

Przegląd Panasonic VT60: telewizor plazmowy Olympic / Hi-Tech.Mail***
 

midzi

New member
Znając życie to zdecydowana większość bebechów w GT60 jest taka sama jak w ST60. Viera Remote2 działa w całej serii, więc tutaj nie trzeba nic sprawdzać na bułgarskich stronach.

Co do różnic to na pewno jest to input lag na korzyść GT60, który jak wskazują testy bije na głowę ST60, a także wyposażenie (Pióro + Okulary vs Okulary x2). Poza tym ST60 powinno sprawować się lepiej w dzień ze względu na to, że ma jaśniejszy ekran od GT60.

Sam przymierzałem się do GT60, ale uznałem, że te dodatki nie są warte uwagi. Nie oglądam generalnie 3D, jestem raczej pecetowym graczem, więc nie wykorzystałbym tych dodatków, a 1000-1500 zł różnicy w danym rozmiarze piechotą nie chodzi. Za to, że nie kupiłem sobie wcześniej P50GT60, a P50ST60 zafundowałem sobie w ubiegłą sobotę za grosze P42ST60, na którym licznik właśnie przekroczył 100h oglądania tv :)
 
Ostatnia edycja:

sjs

New member
O rrozmiar się nie bój bo napewno nie będzie za mały a z czasem może się wydać za duży ja 55 cali oglądam z ok 2,5m i jest super.
Co do gt60 sam go miałem brać ale jest w pl max w 50 calch to kupiłem vt60.
 

kik-a

New member
Pozwolę sobie w tym wątku zapytać.
Miałem dotychczas Panasocica 42G30.
Chciałem coś większego ale z dobrym obrazem.
Rozważałem zakup 50gt60 lub 50st60.
Po przeczytaniu pochlebnych opinii (stosunek cena/jakość itd itp) zakupiłem 50st60.
Ustawiłem telewizor włączyłem i jest ok. Pozmieniałem lekko parametry na podstawie gotowców z sieci i było jeszcze lepiej.
Granie na xbox'ie - ok może być.
Kanały SD jak dla mnie słaba ostrość - być może związane jest to, że oglądam z tej samej odległości ale wcześniej patrzyłem na 42 cale teraz na 50 więc się nie czepiam tym bardziej, że w HD jest wszystko w porządku.

No i to o co chciałem zapytać - oglądając coś w HD zauważyłem, że (nie wiem jak to opisać) obraz się lekko ciągnie w dynamicznych scenach.
Wystarczy, że postać szybko się przemieszcza to mam wrażenie, że jest nad nią taka jakby lekka poświata, postać jest lekko rozmyta.

I druga, rzecz mam wrażenie jakby głos nie nadążał za obrazem jakby nie był dobrze zsynchronizowany.
Czy posiadacze tego tv mają takie same wrażenia ?
Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ słabszy procesor lub jakieś inne parametry tego tv w porównaniu z gt bo jeżeli tak to chyba wymienię go na 50gt60.
Dodam, że poprzednią plazmę o której wspominałem miałem przeszło dwa lata i takiego efektu nie zauważyłem :(.
 

SDman

Banned
No i to o co chciałem zapytać - oglądając coś w HD zauważyłem, że (nie wiem jak to opisać) obraz się lekko ciągnie w dynamicznych scenach.
Wystarczy, że postać szybko się przemieszcza to mam wrażenie, że jest nad nią taka jakby lekka poświata, postać jest lekko rozmyta.

I druga, rzecz mam wrażenie jakby głos nie nadążał za obrazem jakby nie był dobrze zsynchronizowany.
Czy posiadacze tego tv mają takie same wrażenia ?
Zastanawiam się czy może mieć na to wpływ słabszy procesor lub jakieś inne parametry tego tv w porównaniu z gt bo jeżeli tak to chyba wymienię go na 50gt60.
Dodam, że poprzednią plazmę o której wspominałem miałem przeszło dwa lata i takiego efektu nie zauważyłem :(.

Witam,
jak masz ustawione IFC ? Wypróbuj na pośrednie.
Overscan na OFF.
Na czym i od kogo odbierasz programy ?

Pozdr.
 

kik-a

New member
Witam,
jak masz ustawione IFC ? Wypróbuj na pośrednie.
Overscan na OFF.
Na czym i od kogo odbierasz programy ?

Pozdr.


IFC - wyłączone (nie lubie efektu teatralnego)
Overscan - jak dobrze pamiętam opcje to mam włączone bo w przeciwnym razie obraz nie wypełnia całego ekranu i pojawiają się jakieś szczątki (sprawdzę jak będę koło tv).

Telewizję odbieram z dekodera nbox (nc+).
 

SDman

Banned
IFC - wyłączone (nie lubie efektu teatralnego)
Overscan - jak dobrze pamiętam opcje to mam włączone bo w przeciwnym razie obraz nie wypełnia całego ekranu i pojawiają się jakieś szczątki (sprawdzę jak będę koło tv).

Telewizję odbieram z dekodera nbox (nc+).

Moim zdaniem nic Ci nie da zmiana na GT60, kolega ma VT60 i bez IFC na tych samych materiałach
jest tak samo jak na ST60.
.
Overscan powinien być wyłączony to tylko dla słabej jakości sygnału SD.
TV to inteligentnie włącza lub nie.

To tuner od Twojego dostawcy zmuś do pracy na pełnym ekranie 16:9 lub tzw tryb oryginalny.

Pozdr.
 
Do góry