SR7009 w trybie 5.1 Bi-amp

sturek

New member
Mam wątpliwości co do podpięcia do Marantza SR7009 zestawu MA BX 5.0 w trybie Bi-amp + subwoofer. Dodam, ze nie wykorzystuje opcji Zone2 i Zone3.

Według instrukcji najbliższy powyższym założeniom jest poniższy schemat, ale mam następujące wątpliwości:

1. Czy to, że nie są podłączone głośniki Zone2 ma jakieś znaczenie?
2. Jak interpretować podłączenie kolumn frontowych? Brak jest bowiem opisu na zaciskach kolumn HF (wysokie) LF (niskie), a patrząc na rysunek wygląda to tak jakby wysokie (zakładam, że zaciski są u góry) połączone byłyby w amplitunerze pod gniazda Front R i L, niskie zaś pod Surround Back R i L.
3. Czy zmienić w ustawieniach impedancje z 8 na 6 lub 4 Ohm. Na papierze niby BX są 8 Ohmowe, ale praktyce wiadomo jak jest.

Z góry dziękuje za opinie!
 

Attachments

  • sr7009.jpg
    sr7009.jpg
    117,1 KB · Wyś: 146
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dobrze rozumujesz.

Wysokie podlaczasz pod Front L i R
Niskie do Surround Back L i R.

Oprocz tego mozesz jeszcze podlaczyc Zone2 - jakbys chcial muze w w innym pomieszczeniu. To jest opcja dodatkowa.
 
Bezpieczniejsza na pewno, ale czy ma to jakiś wpływ na brzemienie? Ja mam np. kolumny 8 omowe ale w instrukcji jest że mogą zejść nawet poniżej 4. I sie zastanawiam czy zostawić 6 omow czy zmienić na 4. Ja różnicy nie usłyszałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

sturek

New member
Na zakończenie dodam, że zmiana impedancji wpływa widoczny sposób na "nagrzewanie się" Marantza.
Na 4 Ohm amplituner robi się tylko trochę ciepły, na 6 Ohm jest już mocno nagrzany, przy 8 Ohm jest gorący.
Jest jednak jeden haczyk, bo przy trybie 4 Ohm amplituner gra tylko w trybie eco pobór mocy w stereo ok. 65W, natomiast przy 6 Ohm można wyłączyć Eco i mamy wówczas pobór na poziomie 110W, a dźwięk jest zdecydowanie lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry