Sprzęt za około 2000 zł

Andriuu_eJaY

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza BLURAY \ urządzenia multimedialnego do odtwarzania ripów BLURAY - formaty MKV etc... Znawcą w temacie nie jestem... W przeszłości miałem POPCORN HOUR A-110, ale nie byłem zadowolony niewiadomo czemu zdarzały się czestę problemy z otworzeniem filmów w formacie MKV oprócz tego problem z dźwiękiem....


Teraz chciałbym, aby sprzęt był bez zarzutu...
 

Andriuu_eJaY

New member
Mój TV : Samsung LE-37B652 100Hz

Problem z dźwiękiem : podczas oglądania filmu, mniej więcej cyklicznie (co 5-10min) pojawiały się przycięcia audio - tak jakby na sekundę max 2 i dalej było wporządku...

Niekiedy nie chciał czytać wogóle filmów MKV. Uruchamiało się film, następowało wczytywanie - czarny ekran poczym wywalało do menu. Pomagało kilkukrotne wyłączenie urządzenia.... ;/
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Model PCH A-110 był pierwszym poważnym playerem z serii, producent dopiero się na nim uczył, eksperymentowano z oprogramowaniem itp. Choć w Twoim przypadku nie jest wykluczone, że były też pliki do d... A-110 miał sporo niedoróbek, ale obecnie, z nowym FW, działa nadal znakomicie, choć to już staruszek.

Jeżeli masz do wydania 2 tys. złotówek, to na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani przez chwilę i kupował HDI Dune HD Max: ma napęd Blu-ray, wewnętrzne HDD, odtwarza wszystko i kosztuje w okolicach 1800 zł.
 

Andriuu_eJaY

New member
No właśnie PCH A-110 sprzedałem na początku października ubiegłego roku.... Słyszałem, że całkiem całkiem jest ten DUNE tylko jak sprawa wygląda z softem jak często są aktualizacje ? Widziałem jak soft wygląda i całkiem ubogo są jakieś nakładki do niego jeśli chodzi o wygląd ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Widziałem jak soft wygląda i całkiem ubogo

No, jeżeli Duna ma ubogi soft... To jeden z najlepszych firmware, z jakimi się spotkałem. Wspaniale dopracowany, szybki, wiele funkcji - nawet mysz i klawiaturę możesz sobie podłączyć.

A co do aktualizacji... Aktualizuje się firmware, ponieważ są w nim błędy. Natomiast zanim firma HDI wypuści sprzęt na rynek, to najpierw testuje wszystko przez wiele miesięcy, aby tych błędów nie było. Na tym polega jakość... Potem są tylko ewentualne uzupełnienia o dodatkowe funkcje.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Też powoli zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza multimedialnego. Tzn. również telewizora full-HD (być może 3D, np. plazmę Panasonica serii GT20 lub VT20), w przyszłości także nowego amplitunera - ale to już inny temat.

Zastanawiam się jednak, zamiast pakować się w różnej maści "dedykowane" odtwarzacze multimedialne, w których wiecznie coś-tam chodzi, coś-tam nie, zdani jesteśmy na łaskę i niełaskę firmware producenta - może kupić (lub poskładać?) komputer typu HTPC ?
Skoro mowa o kwotach rzędu 2000zł znalazlem przykładowo takiego "gotowca": Asrock 100HT. W wejsji z czytnikiem BD kosztuje obecnie właśnie ok. 2k zł, z czytnikiem DVD trochę mniej.
Na pokładzie procek i3, 4GB RAM, dysk 500GB, bogaty zestaw złącz m.in. USB 3.0 , HDMI, eSata, ethernet, jest WiFi n, itd., w komplecie jest także pilot. Zresztą wszystko ładnie pokazano i omówiono w tej recenzji:
ASRock Core 100HT (recenzja/test) Publikacje PC Centre

Sadzę, że w tym momencie skończą się wszelkie problemy z czytaniem różnych formatów plików (kwestia ewentualnego wgrania odpowiednich kodeków), napisów, itp. Jeśli chodzi o multimedia, że tak napiszę sieciowe (mnie to interesuje): serwisy typu YT, Ipla, Iplex, itd. - no przecież żaden problem, instalujemy sobie co trzeba, i już. Podobnie jeśli chodzi w ogóle o przegladanie netu - instalujemy przegladarkę jaką tam chcemy; bez problemy też przecież podłaczymy dowolną klawiaturę/mysz usb, zainstalujemy Skype, mikrofon, kamerę, etc, etc. (nawiasem wspomniane tv Panasa serii GT20/VT20 mają już Skype na pokładzie. Tylko aby w ogóle ruszył, potrzebna jest dedykowana kamerka Panasa (zamiennika nie ma), a kosztuje... 550zł, czyli 1/4 tego Asrocka :-o ).
W dodatku komp można wykorzystać w roli domowego serwera plików, ściągania torrentów, itp.

Cena takiego rozwiązania owszem, na pierwszy rzut wydaje się niemała. Ale z drugiej strony uważam elastyczność, konfigurowalność, możliwości są nie do przebicia. Choć minusem jest zapewne, że właśnie trzeba się pobawić w konfigurowanie. "Zwykłe" pudełko typu media center wpinamy tylko do prądu i już hula - ale czy całkiem jak tego oczekiwaliśmy, to już inna sprawa...
Pytanie: czy ktoś korzysta z takiego (lub podobnego - inne propozycje?) komputera w roli odtwarzacza, jak to się w praktyce sprawuje i czy moje dywagacje są słuszne? ;-)

Pozdrawiam -

Stanley

[EDIT]

...albo Asrock Vision 3D, recenzja tutaj:
http://www.anandtech.com/show/3954/asrocks-highend-vision-3d-htpc-reviewed
z tym, że już badziej pod 3k zl, niż 2...
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
jesli nie masz problemow ze skonfigurowaniem systemu i bedziesz mial czas (i chec) raz na jakis czas to lub tamto poprawic to jest jak najbardziej optymalne rozwiazanie.

ja rowniez planuje pojsc ta droga (htpc) tylko dostepne gotowce typu ten asrock maja zasadniecza wade - pelno w nich wentylatorkow co gwarantuje duzy halas. rozwaz kwestie samodzielnego zlozenia (albo zlecenia zlozenia) kompa chlodzonego pasywnie. duzo z tym kombinowania, ale da sie.
 

Stanley

Member
Bez reklam
jesli nie masz problemow ze skonfigurowaniem systemu i bedziesz mial czas (i chec) raz na jakis czas to lub tamto poprawic to jest jak najbardziej optymalne rozwiazanie.

Problemów ze skonfigurowaniem raczej nie powinieniem mieć - powiem może tak: lubię się czasem pobawić. Jestem skłonny poswięcić pewien czas i środki, ale potem żeby mi to chodziło jak się spodziewałem, chciałem, a nie na co mnie skazał producent. I potem nie ślęczeć nad forami i wypłakiwać się czego-tam mój odtwarzacz nie potrafi, wyczekiwać nowego firmware, itp.

ja rowniez planuje pojsc ta droga (htpc) tylko dostepne gotowce typu ten asrock maja zasadniecza wade - pelno w nich wentylatorkow co gwarantuje duzy halas.

Jeśli chodzi o Asrock - pytanie o który Ci chodziło, bo wspomniałem o dwóch ;-). Ten drugi, najnowszy Asrock Vision 3D, posiada już tylko jeden wentylator. Zaś wyniki pomiaru hałasu, jeśli wierzyć recenzji (no, wiadomo, to tylko recenzja) są wydaje mi się bardzo dobre. Od 23,5dB w trybie bezczynności, poprzez 30dB podczas odtwarzania płyt, do max 33,8dB przy pełnym obciążeniu, pomiar z odległości 2 stóp (circa 60cm)
ASRock's High-End Vision 3D HTPC Reviewed - AnandTech :: Your Source for Hardware Analysis and News
Powiem tak: jeśli nie będzie głośniejszy od netbooka, z którego teraz piszę, będę superzadowolony ;-)

rozwaz kwestie samodzielnego zlozenia (albo zlecenia zlozenia) kompa chlodzonego pasywnie. duzo z tym kombinowania, ale da sie.

No właśnie, jeśli chodzi o skladanie HTPC czy barebone doswiadczeń nie mam. Tak w ogóle dopiero zaczynam rozpoznawać temat. Niemniej im bardziej przeglądam forum, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to słuszna droga, zamiast pakować się np. w odtwarzacze multimedialne w których wiecznie coś-tam nie działa jak trzeba.
Tak trochę OT: z chęcią też bym kupił przyzwoity telewizor (myślę o Panasach serii GT20 lub VT20), lecz pozbawionych tych wszystkich niedopracowanych\okrojonych multimedialnych bajerów, lecz za to tańszy o powiedzmy 1-1,5 tys., a kasę dołożył do HTPC. No ale takich tv teraz chyba nie ma, tzn. chcesz mieć lepszy ekran, jakość obrazu, itd, dopłacaj za multimedia\net. Zaś czy z nich skorzystasz, usatysfakcjonują cię, to już twoja sprawa.

A czy masz już/móglbyś polecić sugerowaną przez Ciebie konfigurację, tzn. to co Ty masz na oku, co chciałbyś złożyć? Oraz czy są\masz jakies godne polecenia strony\fora na temat takiego sprzętu?

Pozdrawiam -

Stanley

[EDIT]
Errata do poprzedniego postu, napisałem: "Zwykłe" pudełko typu media center wpinamy tylko do prądu i już hula<...>" - chodziło mi o oczywiście o skrzyneczkę typu multimedialny odtwarzacz.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
tak jak podejrzewasz - w recenzje sa fajne i przydatne, ale zdecydowanie nalezy miec dystans szczegolnie do tych branzowych - czesto sa po prostu sponsorowane. nie watpie nawet w podany wynik pomiaru, ale zauwaz ze nowy komputer dziala cicho a za pol roku juz znacznie glosniej - wentylatorki sie "przecieraja", smary wysychaja, osiada kurz itp. to niestety standard. niby mozna je wymienic, niby sa renomowane marki wentylatorow ktore ponoc maja halas na poziomie 7dB... ale to jednak czesc mechaniczna i jak mozna to jednak lepiej sie jej pozbyc.

zlozenie komputera nie jest trudne - to takie lego ;) szczegolnie jesli ktos podsunie Ci kompatybilne elementy. w kazdym sklepie komuterowym zrobia Ci to zreszta w cenie zakupionych elementow.
jesli chodzi o moj typ to priorytetem dla mnie jest muzyka, video jest na dokladke. jesli nie masz problemow z angielszczyzna to polecam Ci ten watek:
Computer Audiophile Pocket Server - C.A.P.S. | Computer Audiophile
dotyczy wlasnie komputera dadykowanego muzyce - mnostwo wiedzy i ciekawostek, podana na tacy konfiguracja, wszystko wytlumaczone - hardware jest chyba w innym watku zaktualizowany, ale i ten pierwotny jest z sierpnia jesli dobrze pamietam. jak sie przez neigo przebijesz (i rozwazania w komentarzach) bedziesz duzo bardziej swiadomy :)

mysle ze sie mylisz co do tv - podejrzewam ze g20 bez multimediow bylby max 5% tanszy. z ubieglorocznych telewizorkow mi sie najbardziej podoba lg pk760 (albo pk950) - niestety najmniejszy rozmiar to 50" - i ciagle sie gryze czy mnie przypoadkiem zonka nie wyrzuci z takim ;)
poczytaj - jest (sa) zdecydowanie ladniejszy od panaskow, duzo tanszy a podobno jakosciowo nie odstaje.(i ma duzo lepiej rozbudowana sekcje multimediow)

a tak wogole to najlepiej miec rzutnik - o!
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Odnośnie chłodzenia - trudno nie przyznać Ci racji. Ale też pytanie, na ile naklady na realizację skutecznego chłodzenia pasywnego przewyższą koszt tradycyjnego wiataka, nawet wliczając konieczość jego okresowej wymiany. Fakt, faktem, jeśli chodzi konkretnie o tegp Acrocka Vision, w recenzji nie dopatrzyłem się, czy wentylator w ogóle czasem się wyłącza przy małym obciążęniu, jak to zwykle ma miejsce np. w laptopach. Jeżeli chodzi non stop- a tak raczej widzę wykorzystanie kompa (np. pobieranie torrentów w nocy, domowy serwer plików) - to faktycznie jego żywot może być znacznie krótszy.

Co do skladania: wiesz, jakieś ogólne pojecie o tym mam, coś tam nie raz udalo mi się zmajstrować ;-) Niemniej jeśli chodzi o sklepy komputerowe: nie mam wątpliwości, że każdy chętnie pomoże przy składaniu tradycyjnego "blaszaka", ale czy mają doświadczenia przy barebone? Bo przecież nie postawię w pokoju obok sprzętu "kloca". Co do preferencji, raczej na poczatek głownie video, tzn. możliwość ogladania filmów różnych formatów, sporadycznie fotek, różwnież korzystania z usług sieciowych typu np. Ipla, YT, itp. Czyli mniej więcej tego co mają wbudowane wspólczesne telewizory multimedialne czy multimedialne playery, ale bez ograniczeń, niedoróbek, itp. jakie z reguły narzuca producent danego sprzetu.

Odnośnie jeszcze wspominanych modeli tv, czy w ogóle technologii projekcji: wiesz, po primo nie chcialbym tu wywoływać kolejnego flooda i "wojny" użytkowników, w których to przeważnie i tak każdy ma rację (przynajmniej po części ;-)), po drugie to nie ten dział. Po trzecie, jak już wspominałem jestem na etapie rozglądania się za sprzętem. Niemniej zwróć uwagę, że podane przeze mnie modele Panasonica mogą już pracować w technologii 3D, ba nawet mają na wyposażeniu okulary (GT20 1 parę, VT20 dwie; w przypadku różnych firm różnie to wygląda) , przy stosunkowo (podkreślam: stosunkowo) wydaje mi się niezbyt zaporowych cenach (na oku mam 42 cale, ew. 46, przy czym tańszy GT20 jest tylko w tym pierwszym rozmiarze). Podane Wspomniany Asrock Vision 3D też już ma odopwiednie atrybuty mocy, wyjście HDMI 1.4, itp. Podane przez Ciebie modele LG to tradycyjne 2D. Przy czym żeby było jasne: daleki jestem od napalania się, hurraoptymizmu, bo w sumie chyba nie wiadomo, jak z tym 3D w takim wydaniu (przez okulary) będzie. Niemniej z drugiej strony gdybym coś kupował, raczej wolałbym mieć na pokładzie taką opcję, nawet jeśli okaże się, że będę korzystał z niej sporadycznie, niż z góry wykluczyć tę możliwość. Ale podreślam raz jeszcze: rozglądam się dopiero.

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. A'propos 5% kosztów multimediów w tv - zapewne jest tak jak piszesz. W końcu ile może kosztować kilka dodatkowych płatków krzemu oblanych plastikiem ;-)
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
jesli komputer nie musi miec mocnego procka to naklady nie sa duze - w zasadzie zadne - nalezy tylko kupic odpowiednia plyte glowna (najlepiej w komplecie z procesorem - wowczas jest tam duzy radiator, ktory odprowadzi cieplo), ktore kosztuja podobnie jak inne w swojej klasie, tylko ze jest ich malo.
na kartach graficznych sie nie znam, ale w ceneo jest nawet kategoria pasywnych i jest sporo takich z wyjsciem hdmi wiec da rade! i nie kosztuja majatku.
trzecie zrodlo halasu to zasilacz - w linku ktory podalem wczesniej zbudowano komputer zasilany zasilaczem od laptopa! genialne rozwiazanie moim zdaniem. cichy i poza obudowa kompa.
troche halasuja dyski - poczytaj podany watek - jest tam o dyskach ssd na system, a pliki trzymane maja byc na dysku sieciowym poza pomieszczeniem (albo w szafie schowane i wyciszone)
obudowa to najwieksza bolaczka. jest cala masa przyzwoicie podziurawionych (aby byl naturalny obieg powietrza), ale wybrac do tego ladna, zeby nie psula salonu to juz niestety wydatek.
np taka:
Origen AE Technology - M10 HTPC Enclosure
to ponad 1000zl :( czyli pewnie polowa wartosci komputera...
w sklepie Ci taki zloza bez problemu - oni wiedza ze sa plyty mini (jest kilka standardow rozmiaru plyty glownej) do takich obudów, tylko trzeba byc ostroznym z dobieraniem zeby pasowal wymiar (np do podanej obudowy nie wszystkie karty pci sie zmieszcza - trzeba wtedy wybierac takie niskoprofilowe) itd. dlatego najlepiej wzorowac sie na przetestowanym zestawie albo pojsc do sklepu, podac co sie chce i zastrzec ze maja pilnowac czy aby to sie razem sklei.

ufff... napisalem sie a to wszystko jest dokladnie wyjasnione w linku, ktory goroco polecam.

mnie 3D narazie nie interesuje - ile tych filmow mozna na dzis dostac? zadna telewizja tez nie nadaje (chyba ze nie wiem). ale lg tez ma takowy - chyba seria px. nie zebym byl wrogiem panasonikow - ale sa wyraznie drozsze od konkurencji i brzydkie choc modele na 2011r sa zdecydowanie poprawione w tym wzgledzie. i 3d dostepne w nizszych kategoriach.

co do ps-a - podejrzewam ze te multimedia nie wymagaja dodatkowego hardware'u. tv i tak musi miec jakies jednostki obliczeniowe do dekodowania obrazu cyfrowego wiec obsluga www czy divxow z pena to tylko kwestia programowa. (no moze musieli dodac usb specjalnie do tego - koszt ze 2 $ ;) ). pozatym cena za tego typu produkt ma niewiele wspolnego z kosztami produkcji.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Dywagować jak widac możnaby własciwie bez końca. Każdy ma też jakieś-tam swoje potrzeby, oczekiwania, wymagania, jakis-tam swój punkt widzenia. Odniosę się jeszcze do paru tylko spraw.

-- wydajność: w moim przypadku sprzęt ma przede wszystkim wspólpracowac z telewizorem full-HD, być może nawet 3D, ma odtwarzać wszelkie full-HD'owe formaty, bez problemów, zacięć etc., mieć na pokładzie czytnik BD. Być może wykonywać jeszcze parę innych spraw w tle typu torrenty, mały domowy serwer sieciowy; kto wie, może bede chciał w coś trochę pograć. Więc moc procka/grafiki przewiduję raczej dosyć, dosyć.

-- jako zasilacz wykorzystać zewnetrzny od laptopa - na pewno kolejna redukcja hałasu. Nie wiem jednak, czy wynalazek jest aż tak innowacyjny i "genialny" - chciałem zauważyć, że oba prezetowane tu przeze mnie Asrocki są właśnie zasilane w ten sposób ;-) Wszystko jest na zdjeciach w recenzjach. Oprócz zmniejsznia hałasu, można było także zredukować wielkość obudowy. Jak napisano w jednej z recenzji - co daje jakieś pojecie o wymiarach tych HTPC - Asrock jest tylko ciut większy od tradycyjnego zasilacza montowanego do blaszaka. A trzeba zauważyć, że w takie "pudełeczko" wpakowano pełnowartościowy komputer z napedem optycznym, hdd i sporą liczbą portów.

-- obudowy do HTPC: wiem, że są rożniaste. Nie jestem purystą oraz 1000zł to chyba ciut przesada, ale ogólnie mam na myśli "pudełko" w miarę komponujace się z domowym sprzętem sprzętem RTV. Myslę, że punkt odniesienia stanowia właśnie wpominane przeze mnie Asrocki - może nie mają superdesignu, ale też i chyba nie wygladajace beznadziejne, np. na pólce pod telewizorem.

-- Sprawa właściwie OT: widzę, że Ciebie jednak "ściąga" w stronę wypustów LG. Przyznam, że bliżej im się nie przygladalem, bo jakoś wciąż mam w pamieci magnetowid Goldstara sprzed wielu lat, któremu wtedy musiałem często naprawiac mechanizm. Napisaleś, że design wspomnianych przeze mnie Panasów jest nie bardzo - no fakt, urodą może nie grzeszą (rzecz gustu), ale IMO najważniejsza do oglądania jest w nich matryca ;-) Rocznik 2011 (widzialem tylko na zdjęciach) fakt wygląda sporo lepiej - no ale zanim bedzie mozna je kupić u nas za w miarę rozsądną cenę, pewnie będzie już prezentowany rocznik 2012... ;-)
Napisałeś też, że Panasonice są sporo droższe od konkurencji. W przypadku modeli GT20/VT20 chyba niekoniecznie.
Przykładowo weźmy LG 50PX950N oraz TX-P50VT20E. Ta sama wielkość matrycy, żeby było sprawiedliwie (LG jak widzę chyba nie robi plazm poniżej 50 cali). Pierwszy w tej chwili kosztuje w Ceneo 5999- (oferuje tylko 1 sklep). Cena drugiego zaczyna się od 6099-, czyli tylko minimalnie drożej. Przy czym Panas ma w zestawie 2 pary okularów 3D (za każdą trzeba liczyć ok. 300zł) oraz adapter WiFi do netu. Oprócz tradycyjnych tunerów (analog/DVB-T) ma na pokladzie także satelitarny (inna sprawa, czy użytkownik bedzie z niego korzystał - no ale jest ;-)). Można nagrywać programy (cyfrowe) na zewnętrzny hdd-usb. Opcje netowe - chociaż w kontekście naszych rozważań o HTPC są nieistotne ;-) : umożliwiają korzystanie także z polskich serwisów Ipla czy Iplex; można też uruchomic Skype, aczkolwiek za słoną dopłatą ok. 550zł do kamerki. Wyposażenia i możliwości multimedialnych LG nie znam, lecz nawet jeśli są porównywalne, również jak widać jest porównywalna cena obu modeli.

Na zakończnie dziękuje za wszystkie informacje, sugestie. Cóż trzeba będzie jeszcze trochę powertować net, fora. Może Elektrodę? Bo tu jak widzę temat HTPC wzbudza raczej niewielkie zainteresowanie, oprócz Ciebie nikt nie podjął dyskusji. Chociaż z drugiej strony nie dziwię się: tytułowe ok. 2000zł za sprzęt pelniący role odtwarzacza multimedialnego niewątpliwie zawęża krąg potencjalnie zainteresowanych.

Pozdrawiam -

Stanley
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
nie zrwrocilem uwagi ze asrock tez ma taki zasilacz.
jesli chcesz porownac gotowce to dostepne sa taksze zotac zbox (sporo tansze), asus eee, dell zino i minimac. im wiecej tym lepiej - mozna bardziej zblizyc sie do wlasnych wymagan.

w kwestii telewizorow: masz racje lg px950 kosztuje niemal tyle samo co pasas vt20. ale odwracajac kota ogonem - px to jeszcze nowosc, a vt20 model ubiegloroczny wiec nie powinno sie ich porownywac. moj poglad o rozbierznosciach cenowych stawiam przez porownanie pk950 i v20 oraz odpowiednio pk760 i g20 ktore sa rownolatkami (jak pisalem 3d mnie nie interesuje stad sie mniej interesuje takimi modelami).
pozatym lg skladaja w Polsce - ja zawsze mam sentyment do takich drobiazgow ;)

rowniez pozdrawiam
Grzesiek

ps. - w miare powstawania twojego projektu mile widziane sprawozdania i przemyslenia ;)
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Witam

Na zakończnie dziękuje za wszystkie informacje, sugestie. Cóż trzeba będzie jeszcze trochę powertować net, fora. Może Elektrodę? Bo tu jak widzę temat HTPC wzbudza raczej niewielkie zainteresowanie, oprócz Ciebie nikt nie podjął dyskusji. Chociaż z drugiej strony nie dziwię się: tytułowe ok. 2000zł za sprzęt pelniący role odtwarzacza multimedialnego niewątpliwie zawęża krąg potencjalnie zainteresowanych.

Pozdrawiam -

Stanley
A nie prawda. HTPC uważam za najlepsze rozwiązanie do odtwarzania wszelkiego rodzaju formatów.
Od długiego czasu śledzę tematy związane z kupnem hdd playerów bądż htpc. Po wielu, wielu miesiącach wiem już na pewno, że kupuję HTPC - zdecydowanie.
Nie jest to może tanie rozwiązanie, ale najwłaściwsze. Nie urządza mnie playerek za 300 - 600 zł który czyta połowę tego co media center - htpc nie mówiąc o wielu ograniczeniach o których nie ma co pisać jest ich tak wiele. A całość chcę umieścić w takiej obudowie
Moneual moncaso 320
obudowa-htpc-moneual-mon_10856.jpg

312_gall_01.jpg
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
kolejna piekna obudowa (szczegolnie czarna) - wyglada jak rosowy odtwarzacz! tylko znow 1000zl :/
sie zastanawiam czy w tych pieniadzach nie lepiej kupic cos najtanszego (w granicach przyzwoitosci) i "zaslonic"; ja dotykowym monitorkiem - tak ze 12" - bylby fajny jako pilot do obslugi bez uzycia TV (muzyka). trzeba zglebic temat...
 

Andriuu_eJaY

New member
no więc w piątek ostatecznie zamawiam urządzenie, niestety wcześniej nie mogłem przez finanse... Dalej polecacie mi DUNE HD MAX ? czy może jakieś inne urządzenie ? lub HTPC ?
 
Do góry