Sprzęt z USA

WiruSSS

New member
kłopoty z czym ..ja widzę same zalety kamer z USA ...no może poza gwarancją ktora jest poza krajem ...jednak 2x mniejsza cena kamery z USA zupełnie mi to rekompensuje ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Otrzymałem kupioną niedawno w USA kamerkę w wersji nieeuropejskiej - tj. NTSC.
Napięcie: żaden problem, potrzebna była jedynie przejściówka do wtyczki ładowarki na europejski układ bolców w gniazdku. Ładowarka akceptuje szeroki zakres napięć wejściowych.
NTSC: żaden problem, telewizor radzi sobie doskonale z przesyłanym materiałem. Może dlatego, że kamerka HD podpięta przez HDMI ;)
Za około 50 US$ można wykupić ważną na cały świat gwarancję/ubezpieczenie zakupu - jak to działa nie wiem i mam nadzieję, że nie będę się musiał dowiadywać :)
 

gajorro

New member
Mam również kamerę NTSC z USA i nie narzekam - nawet na starym telewizorze działa poprawnie (tv obsluguje ntsc). Swego czasu byl obszerny wątek na ten temat, ale chyba poszedł do /dev/null.

Oczywiscie wszystko to dotyczy kamer HD! Kamer SD IMO nie ma najmniejszego sensu sprowadzać.

Najwiekszy problem to ta gwarancja ale jest wiele sposobow zeby sobie z tym poradzic.
 

miki1512

New member
Ok tylko posiadanie kamery HD z USA (mam JVC GZHD7) nie polega tylko na oglądaniu nagranego materiału na tv czasem trzeba to zgrać na dvd i przerobić materiał w NTSC na PAL tak żeby dało się to oglądać (zanieść do teściów i pochwalić się produkcją :). Sam mam teraz ten problem, dotychczas żyłem w nieświadomości a jak przyszło co do czego załamałem się. Macie może jakiś pomysł jak tę barierę konwersji pokonać - z góry olbrzymie dzięki za pomoc. Moja "Stara" mnie zabije jak się dowie, że film z wakacji mogę sobie ........ sami wiecie. :hmm:
 

bemx2k

New member
Wszystko fajnie cacy , zapodajcie jakies linki do sklepow
z kamerami online w USA
ktore bez problemow wysla towar do UK.


z gory dzieki
 

Zibi W

Member
Do miki1512
Przerobić SD z NTSC do PAL możesz nawet np. w NeroVision Express 2. Zastanawiam się tylko czy to konieczne , czy Twoje DVD tego nie odtworzy?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
miki1512 napisał:
Ok tylko posiadanie kamery HD z USA (mam JVC GZHD7) nie polega tylko na oglądaniu nagranego materiału na tv czasem trzeba to zgrać na dvd i przerobić materiał w NTSC na PAL
Co prawda jeszcze nie przerabiałem konwersji materiału HD do standardowych płyt DVD ale zdaje się, że dla materiału HD nie określa się czy jest on PAL czy NTSC. :hmm:
 

viValdi

New member
Bez reklam
Tak sądzisz?

To czemu amerykańskie HD nagrywa 30fps a europejskie 25fps?

To że dzisiejsze europejskie TV połkną wszystko nie znaczy, że między standardami nie ma różnicy.
 

bankrootghost

New member
tak sądzę i nie tylko ja tylko Ci, którzy takie standardy określają.
Nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze są google, a po drugi już kiedyś o tym pisałem.
NTSC czy PAL ma się tak do HD jak śledź do gruszki.

jak mówimy o NTSC czy PAL mówmy o YUV.
jak mówimy o SD mówmy o HD.
Twój dylemat to oznaczenie 1080i/30 oraz 1080i/25
 

WiruSSS

New member
chłopak się pytał o wypalenie DVD dla tesciów więc od razu pomyślałem o DVD SD (no chyba że ma nowoczesnych teściów lub mają odtwarzacz który pozwoli odtworzyć HD ze zwykłej płytki, ale sądze że trafiłem dobrze i tescie mają najzwyklejsze DVD skoro zainteresowany nie wspomniał o HD ;) ) więc oczywiste jest ze problem PAL, NTSC w takim wypadku istnieje ..jednak jak wcześniej mówiłem chyba raczej każde DVD poradzi sobie z odtworzeniem płytki DVD wypalonej w NTSC.
co do PAL NTSC wobec HD ma ona symboliczne znaczenie i chyba wszyscy o tym wiedzą ze jedyną róznica między takimi kamerami w trybie HD to FPS (a nie jak w przypadku SD: FPS, system kolorów, ilość linii) ...nazywanie w taki sposób kamer jest także poprawne choćby poprzez to że tak właśnie są podpisywane (przynajmniej mój canon hv30 od spodu na naklejce informacyjnej jest podpisany jako NTSC) ;)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Sądzę, że temat konwersji materiału HD do formatu płyty DVD sprowadza się do tego, jakie formaty obsługuje samo oprogramowanie do konwersji i w jakich formatach może zapisać materiał DVD. Moja kamerka nagrywa materiał 60fps progresywnie, tylko co z tego? Zyskuję na tym ogromną płynność ruchu wyświetlanego materiału.
Nikt nie pisał, że między standardami nie ma różnicy viValdi.

Jak wspominałem jeszcze tego nie przerabiałem ale może w ten weekend będę miał odrobinę czasu - sprawdzę wtedy jakiego typu DVD można wypalić na bazie materiału jaki mam :)

Pozdrowienia!
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jak ktoś mówi "wiem ale nie powiem" to znaczy że nie wie - taka prawda kolego b.

A rozpłakać się to powinieneś - nad sobą.

ale i tak cię lubię :rolleyes:
 
Do góry