Sprzęt z radiem internetowym

andresito

New member
Panowie, proszę o pomoc, wymieniam bardzo stare kino domowe na coś nowego. Tak najbardziej zależy mi aby oprócz podstawowych funkcji miał radio internetowe i oczywiście na przyzwoitym dźwięku i dobrej cenie. Za amplituner i głośniki chciałbym zmieścić się w 2-2,5tys. Znalazłem 4 amplitunery w podobnym zakresie cenowym:
1. Pioneer VSX-527
2. Yamaha HTR-4065
3. Yamaha RX-V473
4. Onkyo TX-NR414
Czy możecie pomóc mi w wyborze amplitunera jak również z doborem głośników. Dzięki :))))))
 

wuesde

New member
Czy dobrze mi się wydaje, że te obie Yamahy to w rzeczywistości to samo, tylko oznaczenie inne w zależności od tego czy sprzedawane w zestawie, czy osobno?
 

maly051

New member
Witam


Mam takie pytanie :)

Może ktoś próbował......

Amplituner podłączony jest do sieci, do routera. Czy jest taka możliwość aby z internetu, z każdego miejsca można było sterować amplitunerem ;) nikogo nie ma w domu.....a tutaj włączamy sobie muzyczkę np o 8 rano ;).

Na androida jest specjalna aplikacja do sterowanie sprzętem po wewnętrznej sieci. Ustawić na routerze połączenie tunelowe, za pomocą komórki dostać się do swojej wewnętrznej sieci. Nie bardzo jestem obeznany z tematem VPN itp.....do tego nie mam takiego amplitunera. Jestem na etapie wyboru sprzętu grającego.:lol:
 

warmik

New member
Yamaha jest kapryśna co do routerów, jestem tego przykładem.
Czekam teraz na Asusa, miałem TP-linka i za nic radia nie było.
VPN w Asusie jest - jak będzie w domu popróbujemy.
 
Ostatnia edycja:

andresito

New member
Sprzęt miałby być do pokoju ok 15-20 m2, nie musi być super mocny - gdyż mały dzieciaczek na to nie pozwoli. Ważne aby całość ładnie sobie grała. Propozycja Onkyo TX-NR 515 odpada, to jest 7.2 co jest nie do zrealizowania w moim pokoju a TX-NR414 chyba zbytnio nie odbiega parametrami od TX-NR 515. Oczywiście 2. Yamaha HTR-4065 = 3. Yamaha RX-V473, kanąłem się już póżniej przeglądając dokładnie specyfikacje obu abplitunerów. Pozostają więc 3 typy, czy możecie je uszeregować od najlepszego do najgorszego Waszym zdaniem + propozycje zestawów głośników - prośba aby nie były duże i najlepiej wiszące, bo stojącymi synek może się zaopiekować......
 

wuesde

New member
Podpinam się pod temat kolegi. Salon 25 m2, ale słuchać będę w 1 jego części o pow. 17 m2. Budżet na ampli i głośniki 5.1 to 2500 zł, ale sprzęt może być używany. Muzyka 80%, filmy 20%. Nie jestem audiofilem, chcę tylko żeby ładnie grało i głośniki były dopasowane klasą do amplitunera.
 

maly051

New member
Witam


Mam takie pytanie :)

Może ktoś próbował......

Amplituner podłączony jest do sieci, do routera. Czy jest taka możliwość aby z internetu, z każdego miejsca można było sterować amplitunerem ;) nikogo nie ma w domu.....a tutaj włączamy sobie muzyczkę np o 8 rano ;).

Na androida jest specjalna aplikacja do sterowanie sprzętem po wewnętrznej sieci. Ustawić na routerze połączenie tunelowe, za pomocą komórki dostać się do swojej wewnętrznej sieci. Nie bardzo jestem obeznany z tematem VPN itp.....do tego nie mam takiego amplitunera. Jestem na etapie wyboru sprzętu grającego.:lol:

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Onkyo TX-NR616. Ciekawi mnie czy można sterować po VPN. Tak z ciekawości zainstalowałem aplikacje w telefonie, jako router TP LINK TL-WR1043ND - na oryginalny firmware nie ma VPN. Musiałbym wgrać openwrt albo dd-wrt.
Odnośnie Onkyo. Gdzieś w w sieci wyczytałem, że NR616 posiada wentylator. Dziwne jakoś nie widzę, chyba ktoś pomylił modele. Druga sprawa czy amplituner posiada jakiś wyłącznik czasowy, do tego funkcję budzika. Jeszcze jedno - radio internetowe. Nie widzę aby obsługiwało tunein radio.

Jak na razie posiadam dwie kolumny.....stare poczciwe Altusy 140 ;). Wiem trochę przeżytek ale z czasem wymienię. Teraz czas zastąpić wysłużony amplituner Unitry AT- 9100 8)
 
Do góry