Sprzęt muza/kino 80/20

wolfik

New member
Witam,
powoli przymierzam się do stworzenia miłego pomieszczania do kina i muzyki,
jestem na etapie wyboru głośników,
z racji przewagi muzyki nad kinem 80/20 zwracam szczególną uwagę na fronty,
na chwilę obecną były by to KEF iQ5,
mając ograniczony budżet resztę zestawu chciałbym złożyc tanim kosztem,
myślałem o Magnatach, jako satelitki Monitor 220, Center 210, SUB 300 A.
Ważną kwestią jest dopasowanie kolorystyczne całego zestawu (żona jest dekoratorem wnętrz ;) )
Potrzebuję pomocy przy doborze elektroniki. Czy sprawdził by się w tym zestawie Harman?
Pomieszczenie jest w prostokącie 5x4,2m.
Muzyka różnoraka, lubie potężny bas :D
Jako odtwarzacz docelowo ma służyc PS3
Może jakieś inne sugestie?
Pozdrawiam
Wolfik
 

blur123

New member
Odpuść sobie te Magnaty. Nie mają zbyt dobrych opinii. Jak chcesz dobry bas w niskiej cenie to polecam QUADRAL QUINTAS 500. Tylko dziwi mnie że chcesz tanie kolumny a jednocześnie amplituner HARMAN-KARDON, który nie zalicza się do tanich. Uwierz mi, że lepiej wydać więcej kasy na dobre kolumny niż na lepszy amplituner (jeżeli musisz iść na kompromis). Do tych QUADRALI to śmiało można brać jakiś ONKYO. Jako, że 80% to muza - może odpóść sobie narazie suba, który jest to tego nie potrzebny. Będziesz miał więcej kasy na kolumny - zapomnisz o QUADRAL-ach i wybierzemy coś innego. Napisz w ogóle jaki masz budżet?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Jeżeli lubisz potężny bas, posłuchaj Harmana z JBL Notrhridge. Jeżeli kupisz H/K i będziesz chciał zaoszczędzić na kolumnach, zawsze pozostanie niedosyt :-(
 

masaj007

New member
Kup IQ i dobrze je rozstaw na początek. Nie będziesz miał co prawda odgłosów z tyłu ale możesz mieć dobrą scenę. Potem dokupisz resztę KEF-a
 

Badyl

New member
tylne głosniki znowu tak duzo nie graja , najwazniejsze sa fronty i centralny & woofer.
kupuj kefy nawet sie nie zastanawiaj.
:D
 

wolfik

New member
Myślę, że dobrym pomysłem jest kupno na razie frontów KEFa, na reszte jakoś się dozbiera... :)
Jaką elektronikę do nich polecacie? W innym wątku zapytałem o Harmana ARV 245, jeżeli pojawi się u nas to celowałbym właśnie w niego. Jak się sprawdzi takie połączenie? Czy jest gdzieś na śląsku możliwość odsłuchu iQ5 z Harmanem?
 

ro35

New member
katowice megahz - powinni mieć i harmany i kefy iq
(tylko uważaj, nachalnie wciskają denony :>)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Oj, KEF... będzie milusio :roll:

Z opiniami o marginalnym znaczeniu surroundów nie mogę się do końca zgodzić. Wszystko zależy od filmu i od kalibracji zestawu.

Ale surroundy mogą poczekać. Jeśli możesz postawić na jakość, to stawiaj na jakość, nawet kosztem kompletowania krok po kroku.

ArtS :)
 
Do góry