Sprzęt Harman Kardon ze Stanów

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Witam. Dawno nie pisałem na naszym forum z kilku powodów... Jednak teraz drodzy użytkownicy potrzebuje waszej pomocy. A mianowicie: mam możliwość załatwienia sprzętu ze stanów (transport gratis) i mam odnośnie tego zakupu kilka pytań oraz stwierdzeń:

1. Są jakieś przeszkody w zakupie ampa 7.1 oraz wzmacniacza stereo nie licząc problemu napięciowego?
2. Moimi typami padły modele Harmana AVR-247 (do kina) oraz HK3385 (do stereo) ewentualnie coś z denona, ale HK bardzo mi pasuje stylistyka.
3. Do zestawu na początek głośniczki JBL E80 (już po odsłuchu), wiem ze to sprzęt do kina, ale nie bedę kładł obok siebie dwóch par wielkich kolumn podłogowych i uważam, że do kina i do stereo powinny się nadać. W przyszłości planuje rozbudowanie do 5.1 a jak fundusze pozwolą to nawet do 7.1
4. I teraz pytanko czy jest możliwość podłączenia pod oby dwa wzmacniacze jednych kolumn przednich w taki sposób, żeby się nie męczyć w każdo razowe przełączanie kabli? Patrze już tu ze względu na przyszłość, bo początkowo amp kina będzie tylko stylistycznie się prezentował na półeczce :)
5. W ampie jest coś takiego: Video system NTSC, czy to przeszkadza w jakiś sposób w przesyłaniu obrazu z urządzeń wejściowych -> amplituner -> tv lcd po hdmi? Jakies niedogodności typu czarnobiały ekran czy coś?
6. DVD Harmana ze stanów będzie posiadać blokadę regionalną? Nawet jeśli tak co myślicie o używaniu DVD jako odtwarzacza cd? Mianowicie chodzi mi o model dvd37.
7. Wiem, że to rozwiązanie jest dość kompromisowe, ale niestety mały wybór mam. Sprzęt jest jak najbardziej nowy i o ponad 2x tanszy niz w PL.

Z góry dzieki za odpowiedzi na pytania z punktów 1,4,5,6,

Pozdrawiam K_ps2
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ad.1. Raster 0,2 MHz (w praktyce odbierasz co drugą stację), brak RDS.
Ad.2. Zamiast amplitunera kup wzmacniacz stereo (po co Ci 2 tunery?)
Ad.4. Wzmacniacz podłączasz do wyjścia pre-out amplitunera, kolumny frontowe do wzmacniacza.
Ad.5. Gorzej. Tor wizji będzie bezużyteczny.
Ad.6. Lepiej kupić CD - będzie lepsza jakość dźwięku. Choć blokadę regionalną można pokonać: http://www.videohelp.com/dvdhacks/harman-kardon-dvd37/7975
 
Ostatnia edycja:

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz. Sytuacja wyglada nastepujaco:
1. Radia i tak nie słucham, wiec to zadna strata
2. to są najtańsze opcje na bestbuy'u jest niestety maly wybór po 2-3 modele
Szkoda ze ta wizja sie nie przyda... ale mimo wszystko to i tak 2x taniej niz w Polsce wiec cos za cos... CD może kupie w późniejszym czasie bo za to dvd np. zaplace 130 dolarów Jeszcze raz dzieki wielkie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry