Sprzęt H/K - alternatywa i głośniki do zestawu

Przemo87

New member
Witam
Z racji tego że to mój pierwszy post proszę o łagodne traktowanie w okresie przejściowym:). Zamierzam zakupić sprzęt, a z racji tego że nie bardzo orientuję się w temacie, a oferta jest ogromna zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze zestawu. Chciałbym kupić amplituner H/K - jaki polecacie??? do niego głośniki(proszę o dobór głośników które wykorzystywałyby potencjał amplitunera- o ile to możliwe:). Jaki system wybrać 2.1 czy 5.1?? Sprzęt potrzebuję głównie do filmów, muzyki sporadycznie. Jeżeli chodzi o kolumny to chciałbym aby charakteryzowały się ładnym i czystym dźwiękiem głównie przy niskiej głośności. Cena zestawu to około 4 tys. zł. Pokój około 20 m2. Pytanie poza tematem - chciałbym kupić również odtwarzacz blu-ray H/K i z tym wiążą się kolejne pytania czy jest sens płacić tyle za odtwarzacz przy tak niskiej cenie sprzętu i czym różni się model BDP 10 od BDP 20? Jaka będzie alternatywa wyżej wymienionego odtwarzacza? Sprzęt H/K wybrałem głównie z racji kolorystyki (ponieważ nie znam się technicznie innych kryteriów przyjąć nie mogłem i stąd też mój post)
Pozdrawiam i z góry dziękuję

Nie no tylu specjalistów i żaden nie chce podzielić się swoją wiedzą???:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Głośniki małe czy duże?

BDP 20 jeszcze nie mieliśmy w sprzedaży z funkcji podobnie, jedynie trochę zniknęło wyjść na tylnej ściance.
 

Przemo87

New member
Jeżeli system 2.1 to duże i szczerze coś takiego bardziej by mnie interesowało, ponieważ z racji małych wymiarów pokoju duże głośniki w systemie 5.1 by mi go troszkę zagraciły. Ale jeszcze mam dylemat. Czyli nie ma sensu brać jeżeli bym już się zdecydował na H/K odtwarzacza BDP 20?
 

Przemo87

New member
A czy BDP 10 to najlepszy wybór w tej klasie cenowej i jaki poleciłbyś ampli od h/k gdybym się zdecydował właśnie na tą firmę?

PS. Orientuje się ktoś może gdzie w okolicach Katowic można odsłuchać wyżej wymienionych głośników?

Ok miejsce do odsłuchu znalazłem, może uda mi się w przyszłym tygodniu. Co do ampli to który wybrać jeżeli miałby być to hk: 160, 255, 260 czy dopłacić i wybrać 360 (jest sens w tej klasie cenowej?). Chciałbym prosić również o inne propozycje jeżeli chodzi o ampli i głośniki, tak żebym miał jakieś porównanie np Pioneer albo Panasonic (zamierzam zakupić TV tej firmy). Sprzęt ma się sprawdzać głównie w filmach ale nie chciałbym żeby dawał plamę przy zwykłym słuchaniu muzyki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry