Sprzęt grający do pokoju 25 m2

Dlugosz_1974

New member
Witam,

Od jakiegoś czasu przeglądam fora i nie mogę wybrać sprzętu grającego, który warto kupić do pokoju 25 m2. Ma on służyć do słuchania muzyki (pop, rock), jak i oglądania filmów (również w 3D).

Mam obecnie tylko telewizor Samsung 40 cali z 3D.

Otóż, audiofilem nie jestem, ale znalazłem sprzęt, który mógłby spełnić moje wymagania o których pisałem powyżej. Oto jego specyfikacja:

1. amplituner Pioneer VSX-S500

2. kolumny Jamo S 606 HCS 3

3. blu-ray 3D Panasonic DMP-BDT330

Z tego co wyczytałem na różnych forach, to należy blu-ray podłączyć do TV za pomocą kabla HDMI ( jaki kabel będzie odpowiedni ?) oraz blu-ray do amplitunera również za pomocą kabla HDMI ( jaki kabel będzie odpowiedni ?).

Proszę Was o opinię, czy sprzęt który wybrałem będzie funkcjonował, czy może należy coś zmodyfikować. Poza tym proszę o podpowiedź jakie kable użyć do połączenia kolumn z amplitunerem.

Budżet wybranego przeze mnie sprzętu przekracza 4000 PLN, ale w chwili obecnej mogę wydać max. 4500 PLN.

Z góry dziękuje za wszystkie rzeczowe opinie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zerknij jeszcze na amplitunery : Marantz NR 1504, Harman Kardon AVR 161. Jamo 606 to kolumny, które dobrze zagrają przy filmach, ale w stereo już przeciętnie. Pytanie czy dużo słuchasz muzyki? Jeśli tak to jakiej? Jako alternatywę zobacz Obsidian 600. Podobna konstrukcja, moim zdaniem trochę lepsza. Rozważyłbym jeszcze Indiana Line Nota 555, Taga Harmony Azure 5.0, Jbl Loft 5.1.
 

Dlugosz_1974

New member
Ogólnie to słucham muzyki z radia, a z płyt to przeważnie pop i rok.
Zależy mi aby amplituner miał wifi (lub opcjonalnie adapter wifi do podłączenia), a Marantz NR 1504, Harman Kardon AVR 161 po przejrzeniu ich parametrów technicznych tego nie mają. Nie mam możliwości podłączenia inaczej internetu, a chciałbym posłuchać radia internetowego.
Kolumny Indiana Line Nota 555, Taga Harmony Azure 5.0, Jbl Loft 5.1. , są dla mnie w chwili obecnej za drogie.
Czy te kolumny Obsidian 600, będą pasowały do amplitunera Pioneer VSX-S500 , bo jak gdzieś wyczytałem to należy do niego podłączyć głośniki o takiej samej lub większej wartości impedancji.
 

MKa11

New member
Zawsze można kupić AP z funkcją klienta i podłączyć go do ampli po kablu, więc brak wifi nie jest aż takim problemem, tym bardziej, że i tak musisz kupić do pionka adapter usb.
I wziąłbym Marantza ;)
 

Dlugosz_1974

New member
Zawsze można kupić AP z funkcją klienta i podłączyć go do ampli po kablu, więc brak wifi nie jest aż takim problemem, tym bardziej, że i tak musisz kupić do pionka adapter usb.
I wziąłbym Marantza ;)

Sorry, ale nie za bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Możesz to napisać bardziej łopatologicznie, w sensie językiem dla laika.
 

Dlugosz_1974

New member
OK. Rozwiązanie z access pointem jest ciekawe i warte wzięcia pod uwagę.
W czym lepszy jest Marantz NR 1504 od zaproponowanego przeze mnie Pionieera i jakie kolumny do niego będą pasować, czy zaproponowane przeze mnie Jamo S606 będą ok, chodzi mi głównie o impedancję, bo kolumny muszą mieć taką samą lub większą, a nie jestem pewien czy w zestawieniu marantza z jamo tak jest ( przeglądałem parametry techniczne i marantz ma impedancję 6-8 omów, a kolumny jamo 6 omów).

Jeden gość polecił mi taki sprzęt:
Marantz 1504
kolumny
Roth Oli RA-3 , C-30, RA-1 (ok 3 tys. zestaw 5.0)
lub
Monitor Audio MR4, MR Center, MR1 (zestaw 5.0 ).

Mówi, że może go załatwić w cenie 4 tys.

Czy uważacie, że to dobry zestaw?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestawy ok tylko na Twój metraż przydałyby się kolumny rozmiar większe RA-4, MR6. Tylko wtedy koszty pójdą do góry.
 

Dlugosz_1974

New member
Nie jestem w stanie zrobić odsłuchu. Zaproponował mi ten zestaw człowiek na innym forum, że w tej cenie może mi załatwić. Chciałem się upewnić czy warto.

Zestawy ok tylko na Twój metraż przydałyby się kolumny rozmiar większe RA-4, MR6. Tylko wtedy koszty pójdą do góry.
Ok dzięki. Rozważę to.

Chyba zdecyduję się na zestaw Marantz 1504 + kolumny Monitor Audio MR4, MR Center, MR1 (zestaw 5.0 ).
Na tyle mnie w tej chwili stać. Kupiłbym te MR6 ale trzeba dodać ok. 600 PLN więcej. Subwoofera dokupię później jak będę miał na niego budżet.
Co o tej propozycji sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dlugosz_1974

New member
Zmieniłem swoją decyzję, bo mam trochę większy budżet. Zdecyduję się na zestaw Marantz 1504 + kolumny Monitor Audio MR6, MR Center, MR1 (zestaw 5.0 ). Subwoofera dokupię później.
Myślę, aby kolumny frontowe i centralny połączyć z amplitunerem kablem Chord Carnival Classic, a tyły kablem z czystej miedzi OFC 1.5mm2. Co o tym połączeniu sądzicie? A może macie inne propozycje.
 

Dlugosz_1974

New member
Zakupiłem zestaw Marantz 1504 + kolumny Monitor Audio MR6, MR Center, MR1 (zestaw 5.0 ). Podłączyłem i jak na razie jestem zadowolony, choć cały czas testuje.

Dzięki wszystkich za opinie/rady, były naprawdę pomocne.

Pozdrawiam i temat zamykam.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mr6 po wygrzaniu zagraja zdecydowanie lepiej. Szczegulnie poprawie ulegnie bas. Odsun je od sciany:). U mnie tak po pol roku sie wygrzaly:)
 
Do góry