Sprzęt do małego pokoju (filmy, muzyka)

meriox

Member
Witam,
Stoję przed wyborem sprzętu do pokoju o kształcie jak poniżej.
Zestaw ma być rozstawiony w części, gdzie znajduje się kanapa i TV (ok 11m2).
Wykorzystywany będzie w 70% do filmów i 30% do muzyki.

Pokoj.JPG


Z racji małej ilości miejsca głośniki powinny być niewielkich rozmiarów.
Kwota, którą mam przeznaczoną na ten cel to max 1500zł.

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu.

Nikt nic nie zaproponuje? :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

meriox

Member
Blackninja, pioneerki odstraszają mnie trochę plastikowym wyglądem i dają wrażenie, że bedą grały gorzej niż poprzednie logitech z-5500. Dvd nie potrzebny bo zestaw podpięty będzie do odtwarzacza sieciowego.

Bardziej skłaniałbym się ku drewnianemu zestawowi kolumn 5.0 + amplituner ale czy znajdę takie zgrabne drewniaki?

Kompromisem mogłyby być Klipsch hd 300 i jakiś amplituner.
Taki zestaw pewnie sporo przekroczy założony budżet?
Czy byłby lepszym rozwiązaniem niż zaproponowany pioneer?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz prawie 15mkw, więc nawet niewielkie podlogowki spokojnie by weszły. A jak patrzę na schemat pokoju, to aż się prosi o takie albo jakies monitory. W plastik bym nie szedł.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Blackninja proponował Panasonica, a nie Pioneera;) Zerknij na kolumny Taga 606 i Jamo 506. Tylko mało kasy zostaje na amplituner więc albo dołożysz trochę kasy albo poszukasz używki.
 

meriox

Member
Pawel_Sz85, miałem na myśli panasonic a napisalem pioneer :p chyba za dużo myślę na ten temat.

Mój budżet na cały zestaw to 1500zl ale jak popatrzę do skarbonki to może z 500zl jeszcze wyskrobię. Wiem, że nadal niewiele ale może uda się coś budżetowego ale sensownego złożyć?
 

meriox

Member
Witam ponownie,
Panowie, co sądzicie o takim zestawie:

PIONEER VSX-323 + S-ESR2TB lub JAMO S426

Wiem, że jest to zestaw całkowicie budżetowy ale mój problem polega na tym, że kolumny muszą być wąskie. Miejsce do odsłuchu to zaledwie ok 11m^2 między TV a kanapą. Po obu stronach TV mam małe mebelki i obok nich dopiero umieszczone będą podłogówki.
Szersze kolumny "zapchałyby" tą część pokoju i wyglądałoby to nieestetycznie.

Pokoj1.jpg
 
Ostatnia edycja:

meriox

Member
Miałem dzisiaj okazję posłuchać Pioneer S-ESR2TB.
Jak na moje amatorskie ucho nie jest najgorzej ale mimo wszystko ten zestaw obowiązkowo należałoby uzupełnić o subwoofer bo pod tym względem jest słabo. W tylnych kolumienkach wyraźnie brakuje wysokich tonów.

Niestety nie miałem możliwości przesłuchania Jamo s426. Czy te zagrają lepiej od S-ER2TB?
 

meriox

Member
Zdecydowałem się na Denon avr-x1000 + taga tav-506 v.2
Jeżeli ktoś szuka zestawu za ok 2000zł to polecam. Mimo, że to tylko zestaw 5.0 to za tą kasę dźwięk jest rewelacyjny. Brak subwoofera przy moim metrażu w niczemu nie przeszkadza, bas jest głęboki i "soczysty".

Panowie krzysiek1980 i Pawel_Sz85, serdeczne dzięki za pomoc.
 
Do góry