Sprzęt audio pod kino domowe

czepson

New member
Cześć!
Przymierzam się do zakupu sprzętu audio (amplituner + kolumny) do salonu z aneksem - powierzchnia około 20m2. Cena akceptowalna za komplet to około 5 tys. zł.
W moim obiekcie zainteresowań znalazły się amplitunery Pioneer VSX-933 (1999zł) i Onkyo TX-NR686 (2499zł) oraz kolumny Tannoy Mercury (1199zł sztuka) i Melodika BL40 (1299zł sztuka). Idea jest taka aby system nagłośnienia rozbudowywać z czasem dokupując głośniki takie jak centralny, subwoofer i podstawkowe - tutaj na plus rozbudowywanie serii Mercury.
Póki co byłem na odsłuchu przy amplitunerze Pioneer i wspomnianymi kolumnami i Tannoy bardziej na plus. Muzyka jakiej będę słuchać bardzo zróżnicowana (od klasyki Pink Floyd, Dire Straits, Genesis po muzykę radiową).

Bardzo proszę o Wasze sugestie w kwestiach wyboru.


Domyślnie sprzęt audio miałby współpracować z TV 55" - tutaj też dylemat pomiędzy Samsung NU8042 (na wielki minus brak obsługi dźwięku DTS) a Philips PUS8303.

Z góry dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybierałbym Onkyo 686 w dużo, dużo lepszej cenie. I kolumny Tannoy.

Philips ma DTS - jest dla niebieskich członków forum za 3699 zł z kalibracją profesjonalną, wtyczkami, dostawą.
Samsung 55NU8042 za 3599 zł - ale brak DTS to duży kłopot.
 

czepson

New member
Cześć Kiki!
Dzięki za ofertę i wskazówki co do wyboru amplitunera i kolumn. Tego Philipsa chętnie wezmę, ale czekam aż cena zejdzie do 3 tysięcy. Liczę, że do maja tak też się stanie.
 

czepson

New member
Cześć,
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... Czy można postawić kolumny Tannoy Mercury na szafca rtv o wysokości 46cm? Mam trochę problem z umiejscowieniem ich na podłodze (całą ścianę zastawiają meble).
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie ma problemu, możesz kolumny postawić na szafce tylko nie mogą to być kolumny podłogowe, muszą być podstawkowe np. Tannoy Mercury 7.2.
W pomieszczeniu o powierzchni 20m2 to może nawet lepiej dźwięk oderwie się od kolumn i będzie lepsza stereofonia i scena. Bas w kinie zawsze możesz uzupełnić subem (nawet tanim).
 

czepson

New member
Nie ma problemu, możesz kolumny postawić na szafce tylko nie mogą to być kolumny podłogowe, muszą być podstawkowe np. Tannoy Mercury 7.2.
W pomieszczeniu o powierzchni 20m2 to może nawet lepiej dźwięk oderwie się od kolumn i będzie lepsza stereofonia i scena. Bas w kinie zawsze możesz uzupełnić subem (nawet tanim).
Cześć Januszu,
myślisz, że dużo stracę na brzmieniu przy takich kolumnach zamiast tych podłogowych? Czy chodzi tylko o to, że z takiej kolumny podstawkowej tracę niskie tony, które muszę pokryć subem?
Zastanawia mnie jak to będzie się sprawdzać w przypadku słuchania muzyki (stereo).
 

abdul0412

New member
Bez reklam
W tym budżecie ciezko o dobre monitory. Mysle ze jeszcze moglbym zobaczyc jbl studio 230, fyne audio 301. Najlepiej sprawdz sam co ci pasuje na odsluchu.
 

czepson

New member
W tym budżecie ciezko o dobre monitory. Mysle ze jeszcze moglbym zobaczyc jbl studio 230, fyne audio 301. Najlepiej sprawdz sam co ci pasuje na odsluchu.
Nie ma nic ciekawego do 1.2tys. za sztukę? Czytam też sporo o Dali Zensor 3, ale trzeba by zrobić odsłuch czy przy takiej popowo rockowej muzyce one dają radę.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Zensory tez moga byc ok.
Najwazniejsze jest odsluchac rozne glosniki i dowiedziec sie co mi najbardziej odpowiada.

Co do mojej wypowiedzi to chodzilo mi o to czy kolumny podstawkowe w tej cenie naglosnia poprawnie 20 m.
 

czepson

New member
Zacząłem jeszcze sporo czytać na temat amplituner AV vs amplituner stereo. Myśle poważnie nad porzuceniem decyzji o zakupie sprzętu do kina domowego i pozostać z TV przy stereo (najwyżej kiedyś kupić jakiegoś soudbara) z uzupełniajacym subwooferem pod TV. W oko wpadł mi Onkyo TX-8270 z możliwością wyprowadzenia dźwięku z TV na kolumny. Stwierdziłem, że kino domowe jak już brać to bdb, a to kosztuje nie mało. Czy myślicie, że muzyka z takiego Onkyo TX-8270 zagra lepiej niż z TX-NR686? Czy są to mało słyszalne różnice i lepiej przyszłościowo brać jednak amplituner AV? Duży plus na korzyść 8270, że bezpośrednio z niego można odtworzyć muzykę ze Spotify, Deezera itp (nie trzeba wydatków w postaci dodatkowych odtwarzaczy).
 
Ostatnia edycja:

czepson

New member
Ja jeszcze jestem na kinie, muzyki słucham z teledysków :)
Ale pewnie i dobry sprzęt za niemałe pieniądze ;)
Utrudniacie Panowie, utrudniacie ;) Ale to tak już jest, że im więcej człowiek się naczyta, tym i trudniej o decyzję.
Trochę zmartwił mnie komentarz dlx, że może być ciężko takimi podstawkowymi nagłośnić. Trzeba będzie przed regał kolumienki wyrzucić (jeszcze żeby je można jakoś na kółkach postawić by była możliwość ich bezproblemowego przesuwania).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nieee, amplituner całkiem skromny AVR370 od HK. Kolumny trochę drogie LS80 :)

Wyślij na priva zdjęcia to się coś tam umiejscowi.
 
Do góry