Sprzet 4 omy, glosnik 8 omow

bossbusko

New member
Moze nie jest to pytanie na miare tego forum, ale mam taka mala zagwozdke techniczna.
Chce do microwiezy z dwoma glosnikami 4 omowymi podlaczyc trzeci (taka przedlozke do innego pomieszczenia, zeby zabijala cisze. Dysponuje zgrabna (wizualnie) kolumienka idealna do tego celu ALE 8 omowa. Czy cos sie moze stac gdy do sprzetu przystosowanego do 4 omow podepne glosnik 8 omowy?
Z gory dzieki za pomoc.
 

klolik

New member
Chyba nie chcesz poczynić barbarzyństwa w postaci podłączenia trzeciego głośnika do jednego z wyjść dla głośników z wieży? Widziałem już takie "domorosłe instalacje" - coś ala pseudo surround (podłączone 4 głośniki do 2 wyjść z wieży :p ).

Co do impedancji to zerknij tu.
 

bossbusko

New member
Wlasnie to chce zrobic :twisted::twisted::twisted:
Musze po prostu do wiezyczki Philipsa za 295zl z makro podlaczyc ten trzeci glosnik do poczekalni dla pacjentow. Co do omowosci pytalem bo wynalazlem na strychu jakas stara kolumienke 8 Omow, a w instrukcji tej wiezczki mam napisane aby nie podlaczac niczego innego tylko 4 Omy. Ale przechodzilem wczoraj kolo jednego sklepiku i kupilem zwykle samochodowe kolumienki 4Omy (i jeszcze lepiej bo mniej zajma miejsca).

Niemartwcie sie w swoim domowym sprzecie NIGDY bym takiego barbarzynstwa nie popelnil. :cool:
Dzieki za pomoc.
A wracajac do tematu to tak w zasadzie nawet jak bym podlaczyl te 8 Omow to nic by sie przeciez nie stalo.(oczywiscie do tej mikrowiezy, nie mowimy o niczym pozadnym) dobrze mysle?
 

imalas

New member
To kwestia zasad, a nie małej straty ... czy dużej (np. pożar gabinetu :D ) W życiu warto trzymać się zasad: czy jesteś lekarzem?, czy monterem? pewne standardy obowiązują i nie można robić ,.....(wybacz to słowo) .... ale dziadostwa! :D :)
 

bossbusko

New member
imalas napisał:
To kwestia zasad, a nie małej straty ... czy dużej (np. pożar gabinetu :D ) W życiu warto trzymać się zasad: czy jesteś lekarzem?, czy monterem? pewne standardy obowiązują i nie można robić ,.....(wybacz to słowo) .... ale dziadostwa! :D :)
Imalas, pewnie ze kwestia zasad :) ale w imie zasad nie wymagaj abym kupowal zestaw kina domowego dla pacjentow moze jeszcze z 40" LCD :cool:
Tymbardzei ze w poczekalni beda dzialac: kompresor, pompa ssaka, dwa wentylatory obudowy tych poprzednich i dwa wentylatory wentylacji wymuszonej pomieszczenia. Do niedawna mialem w gabinecie radiobudzik i bylo cool, bedzie wiezyczka , NA PILOTA PANIE ;) to dopiero bedzie wypas :D:D:D
 

imalas

New member
Moja bratowa jest dentystką (na prowincji) i żeby było zabawniej to powiem Ci, że zainstalowałem jej TV LCD, deko mniejszy, bo 32". Klienci są zachwyceni i lżęj im sięgać do kieszeni... Wszystkie kompresory i inne cuda wygłuszyć TRZEBA, a nie katować pacjentów z bólem i jeszcze do tego np. transmisja z sejmu....litości, dobry człowieku! Nie rób z siebie biedaka, bo nikt w to nie uwierzy!:p
(raczej "bieda z nędzą" nie zagląda na to forum :) )
 
Ostatnia edycja:

_spy_

New member
Odpowiadając na postawione pytanie: nic się nie stanie. Będziesz miał jedynie mniejszą głośnośc niż w przypadku kolumny 4-omowej.
 

bossbusko

New member
imalas napisał:
Moja bratowa jest dentystką (na prowincji) i żeby było zabawniej to powiem Ci, że zainstalowałem jej TV LCD, deko mniejszy, bo 32". Klienci są zachwyceni i lżęj im sięgać do kieszeni... Wszystkie kompresory i inne cuda wygłuszyć TRZEBA, a nie katować pacjentów z bólem i jeszcze do tego np. transmisja z sejmu....litości, dobry człowieku! Nie rób z siebie biedaka, bo nikt w to nie uwierzy!:p
(raczej "bieda z nędzą" nie zagląda na to forum :) )
Nikt nie robi z siebie biedaka, ale bez przesady. Wole zainwestowac w sprzet mi i pacjentowi potrzebny. Tym bardziej na poczatku gdy mam 400000 kredytu na karku. zapytaj bratowej ile kosztuje dobra katnica endodontyczna czy np QuickSleeper. to zobaczysz jaka to wielokrotnosc taniego 32" LCD. Sa pewne priorytety, i wole naprawde kupic glosniczek samochodowy za 20zl niz pozadne naglosnienie.
A kompresor i pompa ssaka sa wygluszone ale do tego w obudowie pompy ssaka mam dwa wysoko wydajne wentylatory, gdyz ilosc ciepla generowana przez pompe jest bardzo duza. Do tego wentylator kominowy gdyz poczekalnia nie ma okna co w przepisach sanepidu nakazuje jego stosowanie i STALE (nie okresowe) dzialanie.
Nie mowiac juz o powierzchni bo dysponuje calymi 8m2 na poczekalnie, no ale jakas 19" to by zeczywiscie weszla.
Ale jeszcze nie teraz :(
Obrad sejmu nie slucham, a dobra muzyczke i owszem :cool: :cool: :cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry