Sprawdzenie TV LCD w sklepie...

edi730

New member
Utworzę zdjęcia w kompie (Paint) FullHD podstawowych kolorów np: czerwony, zielony, niebieski itd. Nagram je na pendraiwa. Odtworzę je przez USB w TV. Można tak sprawdzić matrycę pod kontem bad pikseli ? Troszkę wymyślam bo nie wiem jak sprawdzić tv w sklepie...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Utworzę zdjęcia w kompie (Paint) FullHD podstawowych kolorów np: czerwony, zielony, niebieski itd. Nagram je na pendraiwa. Odtworzę je przez USB w TV. Można tak sprawdzić matrycę pod kontem bad pikseli ? Troszkę wymyślam bo nie wiem jak sprawdzić tv w sklepie...
Dodaj do tego biały i czarny. Niektóre TV i monitory mają funkcję testowania bad pikseli (np. monitory Della) wbudowaną w soft.
 

Ares78

New member
Utworzę zdjęcia w kompie (Paint) FullHD podstawowych kolorów np: czerwony, zielony, niebieski itd. Nagram je na pendraiwa. Odtworzę je przez USB w TV. Można tak sprawdzić matrycę pod kontem bad pikseli ? Troszkę wymyślam bo nie wiem jak sprawdzić tv w sklepie...


Owszem jak najbardziej do bad pikseli sposób jest dobry, oprócz koloru białego/ czarnego wyczytałem, że świetnie sprawdza się po prostu jednolita szara plansza, bardzo dobrze widać wtedy równomierność podświetlenia (sam jeszcze sposobu nie testowałem).
 

Lyoto

New member
to co jeszcze można sprawdzić w takich warunkach że tak się wtrącę macie jakieś pomysły?
Bo z tymi obrazami fullhd to sam spróbuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzić płynność - żeby nie było rozczarowania,
Skalowanie w SD
współpraca z komputerem
banding
clouding
czerń
kąty boczne
refleksy
odbicia światła
artefakty
hallo
green shoting
podświetlenie matrycy
regulacja podświetlenia
wyposażenie i współpraca USB
input lag
 

Gypsy

New member
Wiem, że odkopuję, ale po co zakładać nowy temat. Może ktoś zaproponować przy czym najlepiej sprawdzić banding? Jestem na jutro umówiony na sprawdzenie jednego TV - konkretnie Panasonic TX-L47ETW5 i chcę być dobrze do tego przygotowany. Przy okazji jak w tym modelu sprawdzić ilość godzin pracy. Z góry dziękuję za pomoc!
 

placid

New member
Banding ponoć dobrze wychodzi na meczach piłki nożnej jasna zielona murawa plus poziomy szybki ruch kamery , można tez sprawdzić coś takiego
VB/DSE Test for Lcd/Plasma - YouTube
A swoją droga nie ma gdzieś w necie takiej przygotowanej kompilacji materiałów , próbek do sprawdzenia tv pod katem najczęściej występujących mankamentów
banding
clouding
czerń
efekt teatru itd
 
Do góry