sprawdzenie modelu tv samsung.

adrianszef

New member
Witam. Mam pytanie czy można jakoś sprawdzić model tv w menu bez ingerowania w system? Znajomy zakupił tv samsung 55 cali ten curved. Nie wiem z jakiego źródła ale nie w sklepie i nie proszę o dziwne komentarze a o p9moc w znalezieniu modelu. Na pudełkach tam gdzie model wszystko pozamazywane a tabliczka znamionowa na tv odklejona. Nigdzie nie widzę modelu. Chciał bym sprawdzić czy ów sprzedający nie wcisnolem mu badziewia za około 4000 tys bo tyle zapłacił a mówił ze tv wart jest więcej. Proszę o pomoc. U mnie w starym samsung nazwa tv była np w ustawieniach sieci np ue46es6100. U niego pisze tylko tv samsung led 55 czy coś p9dobneg9. Proszę o p9moc. Dziękuję i pozdrawiam.
 

armmaster

New member
Menu -> Pomoc techniczna (dalej dokładnie nie pamiętam i tu trzeba w 2 opcje wejść) -> "Zarządzanie zdalne" lub "Kontakt z firmą Samsung"

Jak to nie pomoże to wtedy trzeba wejść w Menu Serwisowe, czyli na wyłączonym tv należy użyć kombinacji przycisków: Info - Menu - Mute - Power. I najlepiej zrobić zdjęcie pierwszemu Menu, które się pojawi i wkleić tu na forum :)
 

adrianszef

New member
Dziękuję za odp. Najszybciej będzie chyba to menu serwisowe. Zadzwonię do niego i powiem żeby sprawdził. Dam znać na forum. Pozdrawiam
 

adrianszef

New member
Sprawdziłem i jest to ue55h6800. Czy to dobry model tv i czy nadaje się on pod konsole czy lepiej wziąć płaski. Chodzi o xbox one
 

nosports

New member
za 4tysie to go wyrwac idzie w sklepie nowego z gwarą, a nie jakiś szemrany bez naklejek, curved jest dobre jak siedzisz na środku
 

adrianszef

New member
Rozumiem. Jak juz pisałem nie jest to mój zakup i jak dowiedziałem się jaki to model to już wiem że w sklepie nowego za tyle spokojnie dostane ale nie ważne. Ja tez jestem na etapie kupna yv. Teraz posiadam ur46es6100 w salonie ale okazuje się za mały. Mam bardzo nasłoneczniony salon. Na przeciw tv okno i na ścianie po prawej również okno. Chciał bym wydać ok 5000 plus minus na tv. Oglądam tv sat z dekoderów nc i polsat oraz gram wieczorami na xbox one czasami. Wszystko pójdzie przez amplituner yamaha 673. Odległość od kanapy do tv teraz to około 4m. Siedzę zazwyczaj na przeciw ale nie idealnie na środku . Pisze tutaj aby nie zakładać nowego tv. Czy 55 cali będzie u mnie ok i czy lepiej curved czy plaski. Zależy mi na obrazie oglądam dużo sportu i na gram głównie w fife. Na moim tv piłka często przy szybkich akcjach się rozmazane. Sorry za haos ale pisze jedna ręką a druga usypiam dziecko :)
 
Do góry